Elvárható a három pont megszerzése

spigott - 2024. március 29. 15:00

A tabellán nyolcadik Tatabánya otthonában folytatja a bajnokság küzdelmeit a DFVE női vízilabda csapata szombaton délután négy órától.

Kép: DO-archív

Magabiztosan hozta a kötelező győzelmet a III. Ker. TVE elleni hazai bajnokin a DFVE női vízilabda csapata, mely tizenöt gólt szerezve, s mindössze ötöt kapva tartotta itthon a pontokat szerdán este. Együttesünk ezzel megerősítette harmadik helyét a tabellán úgy, hogy a negyedik Eger és az ötödik BVSC is három pont lemaradással követi Vad Lajos alakulatát, igaz a fővárosiak egy meccsel kevesebbet játszottak Dobi Dorináéknál.

Sokat azonban nem pihenhettek vízilabdázóink a szerdai összecsapás után, ugyanis szombaton már újabb feladat vár a csapatra, mely délután négy órától a Tatabánya vendégeként ugrik medencébe. A házigazdák szintén tizenhárom meccset hagytak maguk mögött az idei bajnoki szezonban, s ezeken háromszor sikerült nyerniük, míg tíz alkalommal vereséget szenvedtek, így jelenleg a nyolcadik helyet foglalják el a tízcsapatos mezőnyben. A két gárda legutóbb október 28-án találkozott egymással Dunaújvárosban, ahol a mieink sima, 20-10-es győzelemnek örülhettek, s ha ezúttal is kihozzák játékosaink, amit tudnak, úgy nem okozhat gondot számukra a három pont megszerzése Tatabányán sem.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: birkózó tábor csalogat

DSTV: birkózó tábor csalogat

2025. jún. 27.

Dunaújvárosban nagy hagyománya van a különböző szakosztályok és sportközösségek által szervezett táboroknak. Úgy tűnik az idei szünidő sem lesz ez alól kivétel – legutóbb a birkózóknál jártunk. Hangkép.

Két hazatérő az Acélbikáknál

Két hazatérő az Acélbikáknál

2025. jún. 27.

Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: parádés szezonzáró

DSTV: parádés szezonzáró

2025. jún. 26.

Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

2025. jún. 26.

Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

2025. jún. 25.

Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.

Orosz csatár az Acélbikáknál

Orosz csatár az Acélbikáknál

2025. jún. 25.

A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

2025. jún. 24.

Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.