Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 20. Teofil
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

UVSE-öröm az uszodában

Sport
vízilabda
DFVE
utánpótlás

facebook megosztás

spigott - 2024. már. 05., 12:30

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is vereséget szenvedett az UVSE elleni korosztályos bajnokin.

Kép: DO-archív

Az éllovas, s az idei szezonban még hibátlan UVSE elleni mérkőzésekkel folytatta a korosztályos bajnokságok középszakaszának felsőházát a DFVE serdülő és ifjúsági együttese a mögöttünk hagyott hétvégén.

A serdülők mérkőzésén egyértelműen a vendégek voltak az esélyesebbek, s ennek megfelelően, egy 6-1-re megnyert negyeddel kezdték az összecsapást. A tetemes hátrány ellenére becsülettel küzdöttek fiataljaink, akik három találatig jutottak a második felvonásban, igaz cserébe ötöt kaptak, így a nagyszünetre már 11-4-es fővárosi vezetéssel vonultak a felek. A térfélcserét követően egy újabb két góllal megnyert negyeddel folytatta a játékot az UVSE, s bár a negyedik felvonást a DFVE vitte el 5-4-re, a fővárosiak végül 19-11-es sikerrel őrizték meg hibátlan mérlegüket, míg fiataljaink maradtak a tabella hatodik helyén.

Az ifjúságiak találkozóján sem sokat finomkodott az éllovas UVSE, mely már az első negyed után 5-1-re vezetett, majd a második etapban újabb öt találatot szerezve döntötte el végleg az összecsapást (3-10). A második félidőben sem álltak le a vendégek, akik a harmadik negyedet 4-2-re, a negyediket 6-3-ra nyerték meg, így sima, 20-8-as győzelemmel erősítették meg első helyüket, a DFVE pedig maradt a hetedik pozícióban.

Eredmények

Serdülő bajnokság, középszakasz – felsóház
DFVE – UVSE 11-19
(1-6, 3-5, 2-4, 5-4)
Gólszerzőink: Mihók Mandula 3, Cuk Elena 3, Szalai Szimonetta 2, Molnár Luca Sára 2, Tuza Szonja 1.

Ifjúsági bajnokság, középszakasz – felsóház
DFVE – UVSE 8-20
(1-5, 2-5, 2-4, 3-6)
Gólszerzőink: Kardos Dominika 3, Kardos Laura 2, Karancsi Réka 1, Zsók Fanni 1, Szalai Szimonetta 1.

A rovat további hírei: Sport

Most nem volt esély a címvédő ellen

2025. dec. 20.

Az éllovas Gyergyói HK magabiztos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen az Erste Liga péntek esti fordulójában.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

2025. dec. 19.

Remekül szerepeltek a DKSE birkózó szakosztályának korosztályos tehetségei a közelmúltban megrendezett nemzetközi versenyeken.

Harmadszor a címvédő ellen

2025. dec. 19.

Az éllovas Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak ellenfele az Erste Liga péntek esti fordulójában.
 

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

2025. dec. 18.

Remek hangulatú évzáró ünnepséggel búcsúzott el a 2025-ös esztendőtől a DKSE birkózó szakosztálya a Gurics György Birkózó Centrumban szerdán este.

DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

2025. dec. 18.

Az év végéhez közeledve Dunaújváros egyesületei és szakosztályai rendre megtartják a hagyományos évzáróikat. Remek hangulatban ünnepelte meg a mögötte hagyott sikeres esztendőt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület közössége is. Hangkép.

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

Czifra Lili lett a legjobb női tornász

2025. dec. 18.

A Dunaújvárosi Központi Sportegyesület kiválóságát, az Európa-bajnoki ezüstérmes Czifra Bettina Lilit választotta a 2025-ös év legjobb női tornászának a Magyar Torna Szövetség. Gratulálunk!

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

DSTV: köszönet a kiválóságoknak

2025. dec. 17.

Az idei esztendőben sem maradt el a legjobbak elismerése. A hazai és nemzetközi mezőnyben sikeresen teljesítő sportolókat, illetve edzőiket köszöntötte városunk vezetése a Városháza "C" szárnyának dísztermében. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Most nem volt esély a címvédő ellen

  2. Fegyverropogás, csend, majd újra hangzavar

  3. Partnerprogram az üzleti siker szolgálatában

  4. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  5. Új kezdeményezés valósul meg Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Bréking: lakástűz a Hold utcában – a mentőket is bevetették (FRISSÍTVE)

  3. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  4. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  5. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő