Hazai rangadó előtt a DFVE

spigott - 2024. április 5. 15:00

A bajnoki címvédő ellen tehet nagy lépést az elődöntő felé a DFVE női vízilabda csapata a Fabó Éva Sportuszodában szombaton délután öt órától.

Kép: DO-archív

Nem okozott túl nagy gondot a DFVE női vízilabdázói számára az OB I-es pontvadászat legutóbbi pár fordulója, ugyanis a III. Ker. TVE ellen 15-5-re, Tatabányán 13-4-re, míg a sereghajtó Győr otthonában 14-6-ra nyert Vad Lajos alakulata. Mely tizenöt lejátszott találkozót követően tizenegy győzelemmel és négy vereséggel áll a bajnoki tabella harmadik helyén úgy, hogy három ponttal előzi meg az Eger gárdáját, s szintén hárommal a BVSC-t, igaz a fővárosiak egy meccsel kevesebbet játszottak a mieinknél.

Mivel az első két hely megszerzésére már nincs reális esély, a mieink mindenképpen meg szeretnék szerezni az elődöntőt érő harmadikat, s szombaton délután öt órától hazai környezetben, a Fabó Éva Sportuszodában tehetnek újabb nagy lépést kitűzött céljaik elérése felé. A feladat azonban nem lesz egyszerű, ugyanis a mieink ellenfele a bajnoki címvédő Eger lesz, mely hasonló célokért, vagyis az elődöntőt érő harmadik, vagy negyedik helyezésért küzd.

Az egriek tíz győzelemmel és öt vereséggel, a negyedik helyen állnak a bajnoki tabellán, s mivel a mieink novemberben háromgólos sikernek örülhettek otthonukban, ezért inkább ők vannak győzelmi kényszerben, hiszen egy újabb vereséggel még a negyedik helyük is veszélybe kerülne. Persze vízilabdázóink célja is a három pont megszerzése lesz, s ha a DFVE védekezése ismét jól működik, úgy erre reális esélye is lesz együttesünknek.

A rovat további hírei: Sport

Két hazatérő az Acélbikáknál

Két hazatérő az Acélbikáknál

2025. jún. 27.

Pinczés és Strenk Olivér is egyéves kitérő után tér vissza a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatához a 2025/2026-os szezonban.

DSTV: parádés szezonzáró

DSTV: parádés szezonzáró

2025. jún. 26.

Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni

2025. jún. 26.

Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok

2025. jún. 25.

Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.

Orosz csatár az Acélbikáknál

Orosz csatár az Acélbikáknál

2025. jún. 25.

A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

Kész a DKKA felkészülési menetrendje is

2025. jún. 24.

Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.

Elkészült a DFC nyári programja

Elkészült a DFC nyári programja

2025. jún. 24.

Összesen öt felkészülési mérkőzést játszik a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat rajtja előtt.