Dunaújváros Hetilap

Új járda és felújított parkoló készült, a héten városrészi nap is lesz

Fábos Zsolt - 2024. május 8. 10:00

A választási körzethatárok átigazítása minden önkormányzati képviselőnek feladatot jelentett, és egyeztetést. Motyovszki Mátyás, a 3-as választókerület képviselője újabb területeket kapott a régiekhez, már el is kezdett dolgozni, ráadásul már kész munkálatokról tud beszámolni.

Az új körzethatárok kialakítását a törvény írta elő. Ez után pedig olyan utcaszakaszok és persze ott élők is lettek, akik más körzetbe és más képviselőhöz kerültek. A 3-as körzetbe is vannak ilyenek, Motyovszki Mátyás már felvette a kapcsolatot az érintett lakókkal, sőt, már új munkálatok is elkezdődtek: 
– A körzethatárok változása engem is érintett, a Fáy András utca elején egy terület került át a négyesből a hármasba. A lakók jelezték nekem, hogy szeretnének egy járdaszakaszt felújítani, mert sokan és sokat járnak arra. Nos, ez a munka el is készült. Azt gondolom, hogy a lehetőségekhez képest mindent kihoztunk a területből és egy nagyon jó minőségű utat sikerült elkészíteni. Az elmúlt időszakban több murvázott parkolót alakítottunk ki, most ezek teljes felújítása készült el, így most jó darabig kulturált parkolóink lehetnek ezen a területen. Emellett a Fáy 10 előtti parkban az autósok felálltak már mindenhova, így ezen a területen cölöpöket kellett kihelyeznünk. 
A képviselő elárulta: a körzettel kapcsolatban pedig szeretne városrészi összejövetelt bejelenteni, és meghívni az itt élőket, valamint minden érdeklődő városlakót, Castellumi Zsibongó színes kavalkádjára május 11-én, szombaton.

A program részletes kínálatát az alábbi ajánlóban találják!

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége

Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége

2025. okt. 25.

Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak

Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak

2025. okt. 25.

Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos

2025. okt. 24.

Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

Együtt emlékeztek 1956 hőseire a kopjafánál

2025. okt. 23.

A hagyományokhoz híven a temetői kopjafánál tisztelgett a város a hősök és mártírok emléke előtt az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Koszorúzással és ünnepi műsorral emlékeztek.

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

A mozizás mestere lett "Dunaújvárosért" díjas, Kutasi Sándor kapta az elismerést

2025. okt. 22.

Emlékünnepséggel tisztelgett az önkormányzat az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének 69. évfordulóján. Ez alkalomból a hagyományokhoz híven átadták a Dunaújvárosért díjat, amelyet idén Kutasi Sándor, a Kultik Dunaújváros Mozi gépésze érdemelt ki.

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

Itt az újabb példa a gondos kertszépítésre

2025. okt. 22.

Jól tudjuk már azt, hogy Dunaújváros az ország legzöldebb városai közé tartozik. Az itt élők sokat tesznek azért, hogy ez így is maradjon – városszerte gondozzák a lakók a panelházak előtti területeket. A kiskerteknek különös bája van – a Lajos Király körút 27. előtt is tündökölnek majd a virágok.

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

Mindenkit várnak az ünnepi eseményekre!

2025. okt. 22.

Díjátadó ünnepség a Kultik Moziban már ma délután, megemlékezés a temetői kopjafánál csütörtökön délelőtt: méltó módon ünnepli az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseit városunk önkormányzata. Itt a tételes kínálat!