Vereség és búcsú az NB III-tól

spigott - 2024. május 26. 19:39

Simán kikapott a Pécs elleni hazai szezonzárón, így kiesett az NB III-ból a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.

Kép: DO-archív

Hazai környezetben, a PTE-PEAC ellen fejezte be az NB III-as pontvadászat idei küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután öt órától, s a mieinknek mindenképpen nyerniük kellett volna ahhoz, hogy maradjon esélyük a bennmaradásra.

A nyitó tíz perc egyenlő erők küzdelmét hozta, nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, s az első valamire való helyzetre a 20. percig kellett várni, mikor Jakab 20 méteres lövését védte a vendégek kapusa. A 22. percben közel volt a vezető gól megszerzéséhez együttesünk, de Rédling hiába pöckölte el a rosszul kifutó kapus mellett a labdát, egy visszafutó védő felszabadított. A 36. percben megtört a gólcsend, de nem úgy, ahogy szerettük volna, mert egy bal oldali beadás után Gelencsér senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba (0-1). A hazai szurkolók kedve a 45. percben fordult még rosszabbra, mikor egy szöglet után Molnár kapus csúnyán elmérte a labdát, s az mögötte álló Bozókiról az üres kapuba pattant (0-2).

A térfélcsere után muszáj volt feljebb jönnie a DFC-nek, de a pécsiek nagyon taktikusan őrizték előnyüket. Így is volt lehetőség a szépítésre, de Eperjesi ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé fejelt a 62. percben. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott ziccert góllal bosszulta meg az ellenfél, mely Gelencsér második találatával végleg eldöntötte a meccset a 65. percben (0-3). A hátralévő időben igyekezett ugyan együttesünk, de helyzetbe sem tudott kerülni, így a pécsiek győzelmét hozta a kiesési rangadó, igaz ennek sem örülhettek, mert a Szekszárd az utolsó percekben szerzett góllal legyűrte a fehérvári fiatalokat, így a mieink mellett, a Mohács, a Fehérvár II. és a PTE is búcsúzott a harmadosztálytól.

Dunaújváros FC – PTE-PEAC 0-3 (0-2)
Gólszerzők: Gelencsér 2, Bozóki 1.

Dunaújváros FC: Molnár L. – Ferenczy, Eperjesi, Szepessy, Puskás, Jakab, Dankó (Stampfel, 68.), Molnár M., Rédling, Gál (Marlen, 55.), Bata. Vezetőedző: dr. Dobos Barna.

A rovat további hírei: Sport

Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban

Világbajnoknak járó köszöntés a csónakházban

2025. aug. 27.

A DKSE és a kajak-kenu szakosztály vezetése és versenyzői mellett városunk közvetlen vezetése is köszöntötte a Milánóból világbajnoki címmel hazatért Hajdu Jonatánt.

Visszatérnének a győzelem útjára

Visszatérnének a győzelem útjára

2025. aug. 27.

A tabellán tizenharmadik PTE-PEAC elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB III Dél-Nyugati csoportjának küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma este hat órától.

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

DSTV: megmérették magukat a fiatalok is

2025. aug. 26.

Hetedik alkalommal rendezte meg a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia a tragikusan fiatalon elhunyt Horváth Nikolettről elnevezett emléktornát a Dunaújvárosi Sportcsarnokban még augusztus 16-án és 17-én. A torna eredményesen zárult a kézilabdázóink számára – egy első, egy második, és egy harmadik helynek örülhettünk. Hangkép.

Tehetséges kapust igazolt a DAB

Tehetséges kapust igazolt a DAB

2025. aug. 26.

A 21 esztendős Szűcs Botond játékára az Erste Liga mellett az Andersen Ligában is számítanak az Acélbikák jégkorongozói.

Könnyed továbbjutás a kupában

Könnyed továbbjutás a kupában

2025. aug. 26.

Már az első felvonásban eldöntötte a nyitott kérdéseket a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Paksi SE ellen a Simple Női Kupa második fordulójában.

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

Elégedett kapitányok a világbajnokság után

2025. aug. 25.

Mindkét szövetségi kapitány elégedetten értékelte a vasárnap zárult milánói kajak-kenu világbajnokságot, amelyen a gyorsasági válogatott 13 érmet, hat aranyat, két ezüstöt és öt bronzot nyert.

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

Fiatal csatárok az Acélbikáknál

2025. aug. 25.

Keresztes Zsombor a FEHA19 együttesétől, míg Vadócz Bendegúz Lengyelországból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz.