Dunaújváros Hetilap

Egy nap alatt két veszélyhelyzet az élményfürdőben, de megoldották!

Fábos Zsolt - 2024. június 23. 11:00

A vészhelyzetek híréről már beszámoltunk: két rendkívüli esemény történt az elmúlt szombaton a dunaújvárosi élményfürdőben – délután egy kamaszt kellett kimenteni, kora este egy idősebb hölgy lett rosszul. A gyors beavatkozás életet mentett mindkét esetben. A városvezetés személyesen mondott köszönetet az életmentőknek szerdán délután.

Szerencsére nagyon ritkán fordulnak elő hasonló események, de egy nap leforgása alatt kétszer is? Szinte hihetetlen, de megesett. Hála az élményfürdő munkatársainak a gyors és szakszerű beavatkozásért, a mentők gyors segítségéért!

Mi is történt?

Futótűzként terjedt a hír múlt hét szombaton Dunaújvárosban – a DO-n is napvilágot látott a hír –, hogy egy 16 éves dunavecsei fiatalembert kellett kimenteni a csúszdamedencéből. A fürdő munkatársai azonnal megkezdték az újraélesztését, és már stabil állapotban adták át a mentőszolgálat munkatársainak. A kamaszt az összegzés szerint megfigyelésre kórházban tartották. A második rendkívüli esemény kora este történt, egy 70 év körüli hölgy lett rosszul és esett össze a kinti medence melletti járdán. A fürdő munkatársai ezúttal sem tétlenkedtek, azonnal a segítségére siettek. A mentők a helyszínre érkezése után sokáig küzdöttek a beteg életéért, de végül sikerrel jártak, a hölgyet kórházba szállították. Közben az a döntés született, hogy a fürdőt kiürítik, ami rendben, fennakadások nélkül megtörtént. Vasárnap az élményfürdő már a megszokott módon nyitott ki.

Hősök lettek, még ha tagadják is

Személyesen látogatott ki az élményfürdőbe Pintér Tamás polgármester és Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester szerdán délután, hogy köszönetüket fejezzék ki az élményfürdő dolgozóinak, akik múlt szombaton életeket mentettek. Mezei Zsolt szerint hősökről beszélünk:

– Nagyon büszkék vagyunk az életmentő fiatalokra. Képzeljük magunkat a helyükbe, ahogy egy ilyen éles szituációba kerültek. Szerintem sokan leblokkolnának. Ez a két fiatal viszont azt tette, ami a dolga volt, amire kiképezték őket, pontosan, precízen. Le a kalappal előttük és nagyon hálásak vagyunk. Ezért vannak a szabályok, ezért kell eljárni az előírásoknak megfelelően, ezért vannak medenceőrök és sorolhatnám még. Köszönet mindenkinek, az élményfürdő kollektívájának, azoknak akik kiképezték őket, a fenntartó DVG-nek. Tényleg büszke vagyok. 
Vasas Réka egy 22 éves fiatal hölgy, az egyik életmentő, aki múlt szombaton, diákmunkásként a harmadik munkanapját töltötte az élményfürdőben. És igazi hős lett belőle. A fiatalok szívesen kerülnék ezt a kifejezést, de ez a tényeken mit sem változtat:
– Nagyon megrázó élmény volt ez a szombat és nem is mondanám, hogy már túl vagyok rajta. Annak örülök, hogy helyt tudtunk állni és különleges érzés, hogy a kisfiú a kezeink között tudott visszajönni. Biztosan idő kell, hogy feldolgozzuk a történteket.
Klauz Koppány Attila tisztában volt vele, hogy egy medenceőr munkája időnként feladatok nélkül telik, aztán jöhetnek olyan helyzetek, amelyeket meg kell oldani. De ez az eset minden képzeletet felülmúlt: 
– Az biztos, hogy ez egy felelősségteljes munka. Sok esetben nincs dolgunk, de ha történik bármi, azt nekünk kell megoldani. Az emberek ilyenkor tőlünk várnak megoldást. A történtek nagyon megráztak, idő kell a feldolgozásához. Mindenesetre örülök, hogy így végződött az eset és örülök, hogy segíthettünk. Az is jólesett, hogy a városvezetés itt volt ma, és köszönetet mondtak. Jó érzés.

A rovat további hírei: Közélet

Vért adni menő – ments meg három életet!

Vért adni menő – ments meg három életet!

2025. már. 30.

Visszatértek a középiskolás alkalmak márciusban, komoly tervek formálódnak a következő hónapra is: színes és változatos az alkalmak listája, válogathatnak az önkéntesek a véradások terepén. Íme, az összes fontos tudnivaló!   

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon

2025. már. 29.

Mindösszesen annyi pozitívuma lesz a holnaptól érvényes nyári időszámításnak, hogy tovább marad világos. Amúgy szívóág, értelmetlen, összezavar, és persze elhussan egy teljes óra a Zéletből.

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés

2025. már. 28.

Dunaújváros önkormányzata idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.

A város ereje az odafigyelésben rejlik

A város ereje az odafigyelésben rejlik

2025. már. 27.

Az Útkeresés Segítő Szolgálat és az Érted vagyunk 1987 Alapítvány az év minden szakában várja a felajánlásokat a menstruációs szegénység visszaszorítására. A nemes kezdeményezést Szabó Zsolt alpolgármester is méltatta és támogatta.

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje

2025. már. 27.

Sokszínű, gazdag kiállítás nyílt a Szertelen Házban. Orsós Gábor első önálló bemutatkozása az alkotó festményeit, rajzait és kerámiáit vonultatja fel. A beszédes, mély tartalmú és olykor megrázó képeken a művész egész élete visszaköszön – megmutatja küzdelmeit és sebezhetőségét.

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

Svédasztalos lett a gimnázium menzája is

2025. már. 27.

Fontos és örömteli fejlesztés apropóján tartott sajtótájékoztatót Pintér Tamás polgármester, a Hungast csoport képviselői, illetve Kratzmajer Zoltán a Széchenyi István Gimnázium igazgatója. Immáron a gimiben is svédasztalos menza várja az iskola tanulóit.

Az avarégetésnek is vannak szabályai

Az avarégetésnek is vannak szabályai

2025. már. 26.

Itt a tavasz, közeledik az igazán jó idő, amikor a szabadban töltött órák száma is megnő. Aki kertet gondoz, az pontosan tudja, hogy a kerti munkálatok is megkezdődnek ilyenkor, és ez sok esetben avarégetéssel is jár. Orosz Csaba önkormányzati képviselő viszont arra figyelmeztet, hogy ezt is a szabályok betartásával kell tenni.