Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 15. Lóránt, Loránd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Szabadon alkotott – komoly sikert ért el

Kultúra
művészet
pályázat
jótékonyság

facebook megosztás

Öcaline - 2024. jún. 04., 16:30

Személyes élmények és inspirációk nyomán készült el, majd lett díjazott az Alkoss Szabadon művészeti pályázat idei megméretésén a Vízálló című festmény. Alkotója Kovács Bianka, akinek ráadásul nem ez az első sikere. Portré, mérföldkövekkel.

Nem mindennapi sorozatot tudhat magáénak Kovács Bianka: a még most is pimaszul fiatal alkotó több pályázaton ért el komoly szakmai sikereket. Lássuk!

Saját élmény, sajátos kép

A bevezetőben említett alkotópályázaton már 2022-ben szerepelt, az első pályaműve is a döntő mezőnyébe került – idén viszont még komolyabb elismerést érdemelt, elevenítette fel lapunk érdeklődésére:
– Idén a harmadik helyet sikerült elérnem, igaz, ehhez az is kellett, hogy nagyon közel állt hozzám a pályázat témája. A tematika ugyanis most „A te sportélményed” volt – hát nekem nem okozott gondot, hogy válasszak. A Vízálló című festményem szó szerint személyes élményeken alapul, hiszen több éven át versenyszerűen úsztam, majd könnyűbúvárkodtam is. A festményemen azt szerettem volna megjeleníteni, hogy az úszás mennyivel összetettebb és komolyabb, mint azt egy átlagember gondolná – mindezt kreatív módon próbáltam elérni. 
Bianka akrillal dolgozott, és mint érdeklődésünkre elárulta, a több napos projekt során az volt a célja, hogy szó szerint sajátos képet fessen a sportághoz fűződő élményeiről. Szerinte az ad drámai megjelenést a díjazott képnek, hogy az árnyékolástechnikája nem hiperrealisztikus – a kép motívumait élesebb vonalak választják el egymástól.

Rajongásig imádja a művészetet

A fiatal alkotó Dunaújvárosban lakik, de középiskolai tanulmányait a Bodajki Hang-Szín-Tér Művészeti Iskolában végezte 2018-2022 között. Az intézményben a szobrász szakmát választotta, ahol sikeres közismereti és képző- és iparművészeti érettségi után 2023-ban végzett.
Bianka saját bevallása szerint elkötelezett művelője a szobrász szakmának, ugyanakkor a művészeti tevékenységének fontos pillére a digitális grafika is. Fontosnak tartja a megméretést a különféle alkotópályázatokon, rajongásig imádja a képzőművészetet. 

Útra kel, majd jótét célt szolgál

Külön említést érdemel, hogy Biankának nem ez volt az első pályázati sikere: 2022-ben a WestEnd "Élj tudatosan" design pályázatán két műve is a döntőbe került, végül a Tudatos vásárlás című pályaműve az első helyet hódította el. A mostani sikert Bianka mégis komoly szintlépésnek tartja:
– 24 ország több száz alkotója nevezett a pályázatra, ebben a mezőnyben hatalmas fegyvertény „dobogós” helyet elérni – a Budapest Parkban tartott díjátadó is nagy élmény volt! Nekem már az is hatalmas öröm, hogy a művem bekerült a gyűjteményes magyar kiállításba – az már a ráadás, hogy egészen Rómáig eljut, majd jó cél érdekében elárverezik, a bevétel a hátrányos helyzetű gyerekek támogatását célzó "Fogadj örökbe egy óvodát!" mozgalom javát szolgálja. A harmadik hely és a nyereményem csak hab a tortán! Nem tudom, még mi vár rám a jövőben, de a határ számomra a csillagos ég, és minden fiatal művészt szeretnék arra biztatni, hogy igenis próbálják ki magukat művészeti pályázatokon. Sosem lehet tudni, hogy milyen ajtót nyit ki az életben előttük!

Bianka még nincs 21 éves – eltökéltsége és tehetsége nyomán szép út állhat előtte.

(Fotók: Kovács Bianka archívuma)
 

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: színekben élni

2026. jan. 15.

Látványos bemutatóval folytatódott a Bartók Kamaraszínház kiállításainak sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény vendégei Balogh Andrea műveiből láthatnak válogatást az Aula Galériában – az évnyitó megnyitót a napokban rendezték. Hangkép.
 

DSTV: Mágnás Miska a Bartókban

2026. jan. 14.

Új bemutatóra készül a Bartók Kamaraszínház társulata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az új esztendőben is merész vállalkozásba fog a teátrum – nagy klasszikus, a Mágnás Miska című operett próbái kezdődtek meg az intézményben. Hangkép.

DSTV: tartalmas év a műtárgyak között

2026. jan. 12.

2025-ben is sikerült sokakkal megismertetni az Intercisa Múzeum munkáját, derül ki a DSTV összegzéséből. Családi programok, kézműves foglalkozások, előadások és természetesen kiállítások sora töltötte meg az épületet – és perszer változatlanul várják a látogatókat! Hangkép.

DSTV: a kultúra és a közösségek központja

2026. jan. 11.

Tartalmas és gazdag évet zárt a Munkásművelődési Központ, derül ki a DSTV összegzéséből. A színes kulturális kínálat mellett közösségi események egész sora színesítette a palettát – az MMK fontos szabadidős bázisként is üzemel. Hangkép.

Újra a muzsika és a közösség ünnepe lett (galériával)

2026. jan. 10.

Csodás koncertélmény és igazi ünnep: újra hatalmas sikert aratott az Újévi Gála című hangverseny – a telt házas koncertnek a Bartók Kamaraszínház színházterme adott otthont pénteken délután, az estébe nyúló produkció idén is a közösség ünnepe lett.

"Újévi Gála 2026" – színes műsor csalogat a Bartókba

2026. jan. 08.

Folytatja a szép hagyományt, újra megrendezi Újévi Gála című programját a Sándor Frigyes Zeneiskola közössége: a Szonáta Zeneművészeti Alapítvány koncertjét a Bartók Kamaraszínház színháztermében rendezik pénteken délután.

DSTV: csodavilág a gyermekkönyvtárban

2026. jan. 08.

A József Attila Könyvtáron belül is van egy világ, ami elvarázsolja a legkisebbeket, idézi fel a DSTV összeállítása. A gyermekkönyvtár színes, gazdag programjai mosolyra fakasztják őket, tudással, barátsággal töltik meg a gyerekek mindennapjait. Évértékelő hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nem tudták lelassítani az Audit

  2. DSTV: színekben élni

  3. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  4. Fiatal kapus érkezett a focistákhoz

  5. Véradókat várnak az újtelepi városvédők

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: színekben élni

DSTV: színekben élni

Embedded thumbnail for "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

"Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

Embedded thumbnail for Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Top hírek

  1. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  2. Beszélgetés Gyöngyössy Csabával – egy év tapasztalatairól, a feladatokról, tervekről

  3. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  4. Alakul a DFC 2026-os kerete

  5. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő