Dunaújvárosi éremeső a Vidék Bajnokságon
Összesen huszonnégy dobogós helyezéssel zárták a DKSE kajak-kenusai a Fadd-Domboriban megrendezett Vidék Bajnokság küzdelmeit.
Főoldali és belső kép forrása: DKSE kajak-kenu szakosztály
Fadd-Domboriban rendezték meg a kajak-kenusok Vidék Bajnokságának küzdelmeit július 11. és 13. között, s a megméretésen természetesen ott voltak a DKSE kajak-kenu szakosztályának versenyzői is. A háromnapos viadalon ötvenhét egyesület több mint ezerkétszáz kajak-kenusa állt rajthoz, s a dunaújvárosi fiatalok ezúttal is bizonyították felkészültségüket, ugyanis tíz aranyéremmel, nyolc ezüsttel és hat harmadik helyezéssel zárták a versenyt, amivel az összesített éremtábla rendkívül előkelő negyedik helyét is sikerült megszerezniük a Szegedi Vízisport Egyesület, a Kovács Katalin Nemzeti Akadémia, illetve a Győri Vízisport Egyesület mögött.
A DKSE kajak-kenusainak dobogósai
Aranyérem
C1 Férfi Serdülő U16 1000 m – Dohárszki Ábel
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 m – Tóth Bence, Varga Gábor
C2 Férfi Serdülő U15-U16 2000 m – Györkő Huba, Dohárszki Ábel
C2 Női Kölyök U13-U14 1000 m – Csernák Lili
C2 Női Kölyök U13-U14 2000 m – Csernák Lili
C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 m – Kiss Levente Tibor, Tóth Bence, Slihoczki Dániel, Varga Gábor
K1 Női Serdülő U15 1000 m – Bebők Lara
K1 Női Serdülő U15. 500 m – Bebők Lara
K2 Női Serdülő U15. 1000 m – Bebők Lara, Blényesi Réka
K2 Női Serdülő U15 2000 m – Bebők Lara, Blényesi Réka
Ezüstérem
C1 Férfi Serdülő U16 1000 m – Györkő Huba
C1 Férfi Serdülő U16 2000 m – Csernák Attila
C1 Férfi Serdülő U16 500 m – Dohárszki Ábel
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500 m – Varga Gábor, Tóth Bence
C2 Férfi Serdülő U15-U16 500 m – Györkő Huba, Dohárszki Ábel
K1 Női Kölyök U14. 3X200 m váltó – Csizmadia Kíra, Molnár Linda, Vincze Fanni
K2 Női Serdülő U15. 500 m – Blényesi Luca, Mészáros Enikő
K4 Női Serdülő U15-U16. 500 m – Szilasi Tímea, Mohács Karolina, Kovács Boglárka, Molnár Panna
Bronzérem
C1 Női Kölyök U14 500 m – Csernák Lili
K1 Férfi Kölyök U14. 3X200 m váltó – Kovács Milán Norbert, Varga Dominik, Csizmadia Kornél
K1 Női Kölyök U13 2000 m – Bebők Kitti
K1 Női Serdülő U15 2000 m – Katona Réka Sára
K2 Női Serdülő U15. 1000 m – Blényesi Luca, Mészáros Enikő
K2 Női Serdülő U15 2000 m – Mészáros Enikő, Blényesi Luca
A rovat további hírei: Sport
DSTV: nyári tábort szervez a Fox SE
2024. jún. 18.
A sporthírek tekintetében maradunk a Fox SE kötelékében, ám most nem Kis Nikolett eredményeiről lesz szó. Azok a sportolók ugyanis akik nemzetközi versenyeken vettek részt, kaptak egy kis pihenőt – a többiek azonban még keményebben dolgoznak, sőt, a közösség már a nyári táborra is készül. Hangkép.
Közel volt a dobogó
2024. jún. 18.
Egy negyedik és egy ötödik hellyel zárták a dunaújvárosi birkózók a Miskolcon megrendezett U15-ös szabadfogású országos bajnokság küzdelmeit.
Gurisatti Gyula vb-bronzérmes Plovdivban
2024. jún. 18.
Bár nagyon közel volt az első helyhez is, szépen fénylő bronzéremmel zárta Gurisatti Gyula a plovdivi mozgáskorlátozott horgász világbajnokságot.
Remek hazai eredmények az Intercisa Kupán
2024. jún. 17.
Közel ötven dobogós helyezéssel zárták a Fabó Éva Sportuszodában megrendezett Intercisa Kupa első fordulóját a DKSE tehetséges úszói.
Bajnokot avattak a Campusban is
2024. jún. 17.
Magabiztos sikerrel biztosította be a városi kispályás labdarúgó bajnokság Campus osztályának bajnoki címét a Fejó-Therm együttese.
Hajdu Jonatánék negyedik helye az Eb-n
2024. jún. 16.
Óriási csatában ért el negyedik helyezést a szegedi Európa-bajnokságon Hajdu Jonatán és Adolf Balázs párosa a kenu kettesek 500 méteres versenyszámában.
Bukarestben talál gazdára a magyar női tornászok utolsó kvótája
2024. jún. 16.
A június utolsó hétvégéjén Bukarestben sorra kerülő nemzetközi felkészülési versenyen dől el, hogy Kovács Zsófia vagy Székely Zója kapja-e a magyar női tornászválogatott utolsó olimpiai kvótáját.