Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 26. Emánuel
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Aranyos kezdés a válogatón

Sport
birkózás
DKSE
utánpótlás

facebook megosztás

spigott - 2026. feb. 10., 17:00

Két aranyéremmel zárták a DKSE birkózói a Pesterzsébeten megrendezett U17-es kötöttfogású és női válogató versenyt a mögöttünk hagyott hétvégén.


A pesterzsébeti Kruj Iván Sportcsarnok adott otthont az év első U17-es kötöttfogású és női válogató versenyének a mögöttünk hagyott hétvégén. A kötöttfogásúak mezőnyében 92 versenyző állt rajthoz, s köztük ott voltak a DKSE versenyzői, Tombor Benedek (48 kg), Kaszala Máté (55), Fierpasz András (71), Fekete Csaba és Parádi László (80 kg) is. Az ifjú birkózók nem kis tétért léptek szőnyegre, hiszen a válogató rendszer értelmében a hétvégi, és az áprilisban Cegléden sorra kerülő viadalokon lehet megszerezni a jogot a korosztályos Európa-bajnokságon való indulásra.

A dunaújvárosiak remek rajtot vettek a versenyen, derült ki a DKSE beszámolójából, ugyanis a 48 kg-ban küzdő Tombor Benedek, valamint az 55 kg-ban szereplő Kaszala Máté egyaránt a dobogó legfelső fokára állhatott. Benedek, két régi riválisát, egy ceglédi és egy tatabányai versenyzőt is meggyőző birkózással fektetett két vállra, és aratott tus győzelmeket. Máténak, az aranyérem megszerzéséig három ellenfélen kellett túljutnia: dorogi és szigetvári ellenfelein technikai fölénnyel lépett túl, majd a házigazda egyesület versenyzőjét tusolta be, így mindketten megérdemelten állhattak a dobogó legfelső fokára.


Képek forrása: DKSE birkózó szakosztály

Fierpasz András a legnépesebb, 20 főt felsorakoztató 71 kg-osok mezőnyében indult, de az első fordulóból sajnos nem sikerült túljutnia ferencvárosi ellenfelén, 2-3-as pontozással maradt alul. 80 kg-ban Parádi László első mérkőzésén győzedelmeskedett, de a második fordulóban 12-12 eredménnyel vereséget szenvedett (nagyobb értékű akció) horvát ellenfelétől. Ugyanebben a súlycsoportban Fekete Csaba első fordulóban egy pécsi birkózótól kapott ki, s mivel legyőzője a döntőbe jutott, a vigaszágon folytathatta a küzdelmeket. Sajnos, nem sikerült a kisdöntőbe jutnia, mivel szintén horvát ellenféltől tusvereséget szenvedett.

A két aranyéremnek köszönhetően a DKSE csapata, az egyesületi csapatverseny második helyén végzett.

A rovat további hírei: Sport

Életben tartotta elődöntős reményeit a DFVE

2026. már. 26.

Hatalmas csatában, igazi csapatként küzdve győzték le az Eger gárdáját női vízilabdázóink a bajnoki negyeddöntő második, dunaújvárosi mérkőzésén.

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

2026. már. 25.

A Rudas iskola ismét remekül szerepelt az országos diákolimpia mezőnyében. A diákok viszik az iskola hírnevét, hiszen a 10 legerősebb intézmény közé küzdötték be magukat. Hangkép.

Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

2026. már. 25.

Egy aranyéremmel és egy nyolcadik helyezéssel zárták Ausztriában megrendezett rangos versenyüket a Spartan Cheerleading SE versenyzői.

Már nem hibázhat a DFVE

2026. már. 25.

Győznie kell a DFVE női vízilabdázóinak az Eger ellen a bajnoki negyeddöntő második felvonásán, ha életben akarják tartani elődöntős reményeiket.

Élre álltak a női labdarúgók

2026. már. 24.

Remekül szerepel a bajnokság tavaszi idényében a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata, amely tizenegy mérkőzést követően vezeti az NB II-es pontvadászat tabelláját.

DSTV: folyamatos fejlődés

2026. már. 24.

Az elmúlt években számos fejlesztésen és ráncfelvarráson esett át a Dunaújvárosi Box Egyesület bázisa. A sportolók eredményes tanítása érdekében a ring és környezete is más arcát mutatja, az elmúlt időszakról Dobos György számolt be. Hangkép.

Korosztályos remeklések a szőnyegen

2026. már. 24.

Kiválóan szerepeltek a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Pécsen megrendezett meghívásos területbajnokságon és gyermek gálán a mögöttünk hagyott hétvégén.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hogyan lesz a kert igazi gyerekparadicsom?

  2. Életben tartotta elődöntős reményeit a DFVE

  3. DSTV: így látják ők a várost

  4. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  5. DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: így látják ők a várost

DSTV: így látják ők a várost

Embedded thumbnail for DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

DSTV: az ország élmezőnyében a Rudas

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  5. Élre álltak a női labdarúgók

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő