Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 16. Henrietta
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Egész nyáron nyitva a könyvtár – és mesés kínálattal is csalogatta a családokat!

Kultúra
József Attila Könyvtár
nyár
nyitvatartás

facebook megosztás

Öcaline - 2024. júl. 14., 11:00

A szokásos rendben július végéig, majd közel egy hónapon át rövidített nyitvatartással üzemel a József Attila Könyvtár. Az intézmény gyermekkönyvtára ráadásul színes nyári sorozattal is csalogatta a famíliákat – szép sikerrel!

Tételes tájékoztatóval szolgált a nyári menetrendről Tóth Éva, a József Attila Könyvtár vezetője – kezdjük a nyitvatartással!

Nyári üzemmód

A legfontosabb tudnivaló, hogy egészen július 26-ig a József Attila Könyvtár felnőttkönyvtára a szokásos rendben várja a látogatóit. Szintén lényeges, hogy a vakációra tekintettel a gyermekkönyvtár délelőttönként is nyitva tart szinte minden nap: hétfőn, kedden, szerdán, pénteken 9 órától 18 óráig, csütörtökön 13 órától 18 óráig áll nyitott kapukkal a betűk fiatal barátai előtt.
A Március 15. tér 5. szám alatt üzemelő Béke fiókkönyvtár is nyitva tart: a Béke városrészi bázis hétfőn, szerdán, csütörtökön 12 órától 17 óráig, kedden 8 órától 12 óráig, pénteken 12 órától 16 óráig látogatható.
Megváltozik a menetrend július 29-én kezdődően, tudatta lapunkkal az intézményvezető. A legfontosabb változás, hogy közel egy hónapon át, augusztus 23-ig a központi könyvtár rövidített nyitvatartással üzemel. Ez tételesen azt jelenti, hogy a kulturális bázis minden hétfőn, szerdán és pénteken 8 órától 13 óráig, míg hetente kedden és csütörtökön 13 órától 18 óráig várja felnőtt és gyermek olvasóit!

Színes, mesés kínálattal

Idén is nagy sikert arattak a gyermekkönyvtár szünidei programjai – és még lesz egy esemény, amire szeretettel várják az érdeklődőket: két héten át keddenként rendezték meg ugyanis a népszerű Mazsola-percek sorozatát – a mondókázó-daloló foglalkozások sora július 16-án, kedden 10 órától folytatódik, egyúttal ez lesz a nyári kínálat záró eseménye.
Szintén szép sikert aratott – az elmúlt hetekben két alkalommal is! – a gyermekkönyvtár másik nagy attrakciója, a Papírszínház című bemutató: a kreatív foglalkozással tarkított élőszavas mese ezúttal is népszerűnek bizonyult a könyvtárba látogató diákok körében.

(Archív fotó: jakd.hu)

A rovat további hírei: Kultúra

Örömfotós várostárlat a könyvtárban

2026. már. 16.

Fotókiállítással folytatódik a társművészeti programok sora a József Attila Könyvtárban: az Így látjuk MI! örömfotós facebook csoport tagjainak bemutatójára csütörtökön délután várják a vendégeket.

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

2026. már. 16.

Új kiállítás fogadja a Bartók Kamaraszínház látogatóit, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Aula Galériában Vidovits Iván figurális olajfestményei csalogatják a vendégeket Az öltöztetőnők aranykora című tárlaton. Hangkép.

DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

2026. már. 15.

Ismét betekintést engedtek a történelem- és régiségkedvelők számára az Intercisa Múzeumban, derül ki a DSTV összegzéséből. Sok érdeklődő látogatott el a restaurátorműhelybe, ahol a munkafolyamatokkal és a múlt, a történelem kincseivel ismerkedhettek. Hangkép.

Kortárs divatbemutatóval csalogat az ICA-D

2026. már. 10.

Nem mindennapi társművészeti programmal folytatódik az események sora a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) – kollégánk, Veres Viktória divatbemutatójára várják az érdeklődőket Wawes/Hullámok címmel pénteken délután.

Családfakutatás, húsvét, relax és szeretet a népfőiskolán

2026. már. 10.

Gazdag kínálattal csalogatja az új ismeretekre vágyókat a Dunamenti Regionális Népfőiskola az előttünk álló napokban, hetekben. A márciusi programból szemezgettünk – mindenkit nagy szeretettel várnak, irány a Kossuth Lajos utcai bázis!

DSTV: horrorpremier a Kultikban

2026. már. 09.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy különleges díszbemutató helyszíne volt a Kultik Mozi a közelmúltban. A dunaújvárosi Cruel Wordl Team csapatának közreműködésével készült el A halál négy kapuja című horrorantológia. Hangkép.

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

2026. már. 07.

Honnan a Retye becenév? És hogy lesz a remek rablóból még annál is szuperebb pandúr? És tényleg zöld lett a haja? Csupa izgalmas és néhány mulattató kérdésre is választ kaphattak mindazok, akik ellátogattak a könyvtár sorozatnyitójára.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Örömfotós várostárlat a könyvtárban

  2. Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

  3. Izgalmas, jó meccseket játszottak

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. Záporokkal éri el térségünket a hidegfront

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Embedded thumbnail for DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

DSTV: restaurátori rejtelmek a múzeumban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő