Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Álom maradt az elődöntő

Sport
vízilabda
magyar válogatott
Olimpia

facebook megosztás

spigott - 2024. aug. 07., 07:30

Hiába küzdött hatalmasat, 5-4-es vereséget szenvedett az amerikaiaktól, így nem jutott be a legjobb négy közé a magyar női vízilabda válogatott a párizsi olimpián.

A legutóbbi három olimpiát megnyerő Egyesült Államok ellen ugrott medencébe a három DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a párizsi olimpia negyeddöntőjében kedden este fél kilenctől. Ahogy várható volt, már az első perctől kezdve hatalmas csatát vívtak egymással a csapatok, mert mindkét gárda rendkívül komolyan vette a védekezést. A nyitó találatra közel öt percet kellett várni, de Garda távolija pont becsúszott Johnson kapus keze alatt, s bár Steffens gyorsan egalizált, Leimeter remek egyéni megoldása után újra magyar előnyt mutatott az eredményjelző az első szünethez érve (2-1).

A második felvonásra még húzott egyet addig sem laza védekezésén az amerikai csapat, melynek kapusa is egyre jobban elkapta a fonalat, így hiába próbálkoztak vízilabdázóink, képtelenek voltak túljárni Johnson eszén. Az amerikaiak sajnos a túloldalon is pontosabbá váltak, Prentice közelről egalizált a 13. percben, majd a második pihenő előtt nem sokkal Roemert hagytuk üresen, s ő nem is hibázta el ziccerét (2-3).

A térfélcsere után ismét jobban kezdtek vízilabdázóink, akik Keszthelyi emberelőnyös bombájával hamar egyenlítettek, de Steffens kettős emberfórból lőtt találatával megint átvették a vezetést az amerikaiak (3-4). Szerencsére nem sokáig, mert Faragó is a legjobbkor villant, így három negyed után továbbra is teljesen nyílt volt a továbbjutás kérdése (4-4).

A negyedik nyolc perc hatalmas izgalmakat hozott, több nagy védéssel, kapufákkal, de egészen a 29. percig gól nélkül maradtak a felek. Ekkor kettős emberelőnybe kerültek a játékvezetők által talán túlságosan is tisztelt amerikaiak, akik Fattal közelijével megint magukhoz ragadták az előnyt (4-5). Fogyott az idő, még jött egy emberfór, de a kapufa mentett, s bár a túloldalon óriásit dolgoztak a mieink azért, hogy megőrizzék kapujukat a góltól, az utolsó magyar támadás végén sem sikerült kaput találni, így a címvédő amerikai csapat végül 5-4-es győzelemmel jutott be a legjobb négy közé, míg a mieink az 5-8. helyért folytathatják a küzdelmeket.

Főoldali és belső képek forrása: MTI/Czeglédi Zsolt

A találkozót követően érthetően csalódottan értékelte a látottakat Mihók Attila szövetségi kapitány a Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ) honlapján.
– Meccs közben és most is azt gondolom, hogy nagyszerű teljesítményt nyújtottunk, amit szerettünk volna, az nagy részben megvalósult, legalábbis a védekezésben. Bíztunk benne, hogy támadásban picit eredményesebbek tudunk lenni. Gondolhatjátok, hogy a játékvezetői ítéletekről mit gondolok... Az, hogy a második félidőben labda nélkül is kapnak két kettős fórt, csak abból képesek gólt lőni, miközben egy erősen véleményes ötméterest lazán tovább engednek... Azt mondják, az olimpia az álmok versenye, úgy viszont nehéz álmodozni, hogy... Nem akarom most egyértelműen kimondani ezt, de nem kizárólag rajtunk múlt. Négy lőtt gól általában nem szokott elég lenni az amerikaiak ellen, viszont ma volt az a nap, amikor akár három kapottal is meg lehetett volna, hiszen az ellenfél sem egyenlő létszámnál, sem hat az öt ellen nem volt igazán veszélyes. Igaz, ez velünk is így volt. Mindenesetre úgy érzem, ha már ott adtak kettősöket, akkor nekünk is befújhattak volna egy-két labdanélkülit, még azt sem reklamálom feltétlenül, hogy nekünk is adják meg a kettőst, elvégre a kapufás embereinket ugyanúgy fogták, de ennél több esélyt érdemeltünk volna az ítéleteknél, aztán dőljön el, be tudjuk-e lőni a fórt vagy sem. Egyetlen sanszot kaptunk, az nem ment be sajnos.

Magyarország – Egyesült Államok 4-5 (2-1, 0-2, 2-1, 0-1)
A magyar gólszerzők: Faragó 1, Garda 1, Keszthelyi 1, Leimeter 1.

A rovat további hírei: Sport

Bravúr kell a továbbjutáshoz

2026. már. 20.

A listavezető Olimpiakosz ellen csak győzelemmel tarthatja életben továbbjutási reményeit a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában.

DSTV: eredményes negyedév

2026. már. 20.

A DKSE úszó szakosztályának kollektívája is rendre öregbíti a város hírnevét. Az úszók mellett a szakmai stáb is keményen dolgozik azért, hogy a legjobb eredmények szülessenek a hullámok között. Az utóbbi időszakot Szabó Gergő értékelte. Hangkép.

Kovács Zsófia gerendán és felemáskorláton készül a visszatérésre

2026. már. 20.

A háromszoros Európa-bajnok tornász, Kovács Zsófia ismét teljes erőbedobással készül a következő versenyekre.

DSTV: mozgalmas iskolai napok

2026. már. 19.

A Szent Pantaleimon Görörgkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola is színes oktatási kerettel várja a gyerekeket. A közelmúltban megtartott beiskolázási programjukon valamennyi sportágat megismerhették az érdeklődők. Hangkép.

Két vereség a megyei rivális ellen

2026. már. 19.

A DKKA U18-as együttese nagy csatában, az U20-asok viszont sima meccsen szenvedtek vereséget az Alba FKC elleni korosztályos bajnoki találkozón.

Egri előny a negyeddöntőben

2026. már. 19.

Korán jelentős előnyt szerzett, s végül magabiztosan nyert a házigazda Eger a DFVE női vízilabdázói ellen a bajnoki negyeddöntő első felvonásán.

Alakul az alsóházi rájátszás menetrendje

2026. már. 18.

Négy hazai mérkőzés is vár DKSE röplabda csapatára a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alsóházi rájátszásában.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Bravúr kell a továbbjutáshoz

  3. Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

  4. DSTV: eredményes negyedév

  5. Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes negyedév

DSTV: eredményes negyedév

Embedded thumbnail for DSTV: új szakképzési bázis

DSTV: új szakképzési bázis

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő