Színes augusztális – újra a Szalki-szigeten!

Öcaline - 2024. augusztus 17. 8:30

Az elmúlt esztendők szép hagyományát folytatva ismét a Szalki-sziget ad otthont az ünnepi eseményeknek augusztus 20-án, azaz jövő kedden. Az önkormányzat eseményén gazdag, színes és változatos kínálattal várják az ünneplőket.

Véglegessé vált a tételes program, ami alapján elmondható, igazi családi kavalkádot ígér a vendégeknek az augusztális kínálata. A lényeg, hogy augusztus 20-án, azaz jövő kedden mindenkit színes kínálattal csalogat a Szalki-szigetre a város önkormányzati programsorozata. Lássuk máris a választékot – kronológiai sorrendben!

Sporttól a kisvonatig!

Az eseménysorozat nyitánya a sport jegyében telik, délelőtt 10-től a tervek szerint egészen délutánig tart a Szent István Kupa strandkézilabda tornája – a Fejé Megyei Kézilabda Szövetség programját a szabadstrand kiszolgáló épülete mellett pályán rendezik. 
Szintén 10 órától népesül be a Gyereksziget a kempingben – egyebek mellett kézműves foglalkozás, henna- és arcfestés, valamint ugrálóvár csalogatja a kicsiket. Már délelőtt üzemelnek a kiegészítő programok is, többek között jósda (!!!), karikaturista, valamint vidámpark és gasztrosétány  várja a vendégeket. Fontos tudnivaló, hogy délelőtt 10-től egészen 20 óráig kisvonat kis közlekedik a város és a Szalki-sziget között – a pontos menetrend és útvonalterv itt látható!

Programkavalkád a színpadon

A szervezők a kánikulai viszonyokra hangolták a színpadi eseményeket – az elmúlt időszakhoz mérten később kezdődik az ünnepi kínálat, amelyben minden korosztály képviselői megtalálhatják a számukra kedves programelemet. A bulizónában DJ Szili Dániel pörget 15-17 óra között, a kempingben Állati Party címmel interaktív gyerekműsor kezdődik 15.30-kor Polgár Lilla és Farkas Erik színművészek közreműködésével.

A színpadi programok sora az új kenyér ünnepével folytatódik 17 órától: Pintér Tamás polgármester köszöntője után a kenyérszentelés, valamint az új kenyér megszegése és szétosztása következik. Az ünnepi eseménysorozat egyik csúcspontjának ígérkezik a "Szállj fel, szabad madár" című, elsősorban az István, a király népszerű dalaira épülő, de látványelemekkel is, táncos betétekkel kiegészített koncertshow, amelynek 19.30-tól tapsolhatnak a vendégek.
Ahogy az elmúlt években megszokhattuk, városunk központi ünnepségén ezúttal sem lesz tűzijáték – az önkormányzat idevágó döntése a költséghatékony működést és a kisállatok óvását egyaránt célozta –, helyette 21.30-tól nagyszabású zenés lézersow várja az augusztális legkitartóbb vendégeit.

Vonzó programok sora kecsegtet – nem lehet kérdés az ünneplőknek: augusztus 20-án irány a Szalki-sziget!

(Archív fotók: Végh Zoltán; menetrend: DMJV Önkormányzata)
 

A rovat további hírei: Mozaik

Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?

Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?

2025. már. 31.

Klasszikus megjelenés, vagy bohókás stílus? Elegancia vagy extremitás? A gyöngy ékszerekkel bármilyen hatást elérhetsz, a kérdés csupán, hogy mi a célod. (X) 

Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!

Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!

2025. már. 31.

Eddig tartogatta az erejét, de most bedurran a tavasz, ígéri a DO időjárási szakértője. Szeles, viszonylag hűvös napok után már 20 fok körüli értékeket is mérhetünk – de változékony idővel köszönt ránk április.

DSTV: a mesebőrönd kincsestára

DSTV: a mesebőrönd kincsestára

2025. már. 31.

Az élő szavas mesék világába kalauzol a DSTV összeállítása. Főszereplőnk Rejtő Hajnalka, aki varázslatos mesebőrönddel várja az óvodás gyerekeket a Duna-parti Tagóvodában – így nem mellékesen a képernyőidőt is csökkenti az érintett korosztály körében. Csudavilág, hangkép.
 

A sípcsontvédő praktikus kiegészítő egy focimeccs alkalmával

A sípcsontvédő praktikus kiegészítő egy focimeccs alkalmával

2025. már. 30.

A labdarúgóknak még amatőr mérkőzéseken is kötelező sípcsontvédőt viselnie. A lábszár igen érzékeny terület, amely olykor véletlenül is rúgást kaphat. (X)

DSTV: új néven a régi hangulat

DSTV: új néven a régi hangulat

2025. már. 30.

Új néven, ABolhapiac elnevezéssel rendezte meg a naptári év első vásárát az egykori Csomagtartóvásár csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. A részletekről már olvashattak, most következzen a hangulat hangképes summázata – merthogy fergeteges volt a forgatag!

A nemes nedűk szerelmeseit várja a kúria

A nemes nedűk szerelmeseit várja a kúria

2025. már. 29.

A felújított Mondbach-kúriában szinte egymást érik a jobbnál jobb rendezvények. A közeljövőben sem lesz ez másképpen – a Pentelei Bornapok színes forgatagot ígérnek az érdeklődőknek.

Textilszállítmányozás a gyakorlatban: ezek a legfőbb tudnivalók

Textilszállítmányozás a gyakorlatban: ezek a legfőbb tudnivalók

2025. már. 29.

A textiltermékek behozatala, raktározása, valamint a boltokba történő kiszállítása olyan procedúra, amelyet érdemes profikra bízni. (X)