Zenés bábjáték készül a Bartókban – októberben bemutató
Balázs-Valler Kata rendezésében készül Az álomlátó fiú című zenés bábelőadás a színházban. A csapat már tavaly is nagy kedvenc volt a Pávatollal, most ismét Kriza János gyűjtéséből merítettek – és még nagyobbat álmodtak.
Elképesztő látványvilággal, érdekes történettel és izgalmas karakterekkel csalogat a stúdiószínpadra szánt produkció.
A "Pávatoll" után
Balázs-Valler Kata neve ismerősen csenghet a színházkedvelők számára, hiszen 2023-ban mutatták be a Pávatoll című előadást a Bartókban. Már az a produkció is hatalmas sikert aratott, hiszen az érdekes történetet egyedi látványvilág és karakterek dobták fel.
A rendező most ismét Kriza János gyűjtéséből merített, a címadó művet, Az álomlátó fiút viszik színpadra Jankovics Katalin, Jerger Balázs, Kiss Attila, Polgár Lilla és Vrabecz Botond közreműködésével. A Pávatoll után nem csak a produkció lett grandiózusabb, eggyel több szereplővel áll fel a bábos-csapat.
A legnagyobb kihívás
A Bartók ajánlójában így írnak az előadásról:
"Az álomlátó fiú kitűnik sivár, szegényes környezetéből, hiszen rendelkezik az álomlátás, a belső képalkotás, a fantázia képességével. Egy nap a fiú különleges álmot lát. Ennek az álomnak olyan erős a hívása, hogy a fiú vándorútra indul. Az útja során sok nehézséggel kell megküzdenie – éhség, szegénység, önzés, durvaság, szívtelenség. Mégis a legnagyobb kihívás az, hogy megőrizze az álmát és ne hagyja, hogy elvegyék tőle."
Az átiratot Garajszki Margit stílusa teszi még szerethetőbbé, míg a lenyűgözőnek ígérkező látványvilágot Balázs János Balázs képzőművész, báb- és díszlettervezőnek köszönhetjük. Az olvasópróba alkalmával már láthattuk, nagyjából mire is számíthatunk.
A tervek szerint Az álomlátó fiút majd október 4-én mutatják be a Bartókban – a jegyekkel-bérletekkel kapcsolatban minden további információ a színház hivatalos oldalán érhető el.
(Fotó: a szerző felvételei)
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: a vendéglátás legendái a városépítés hőskorában
2024. nov. 21.
Izgalmas programmal folytatódott az Intercisa Múzeum gasztronómiai sorozata a Múzeumok Őszi Fesztiválja kínálatában. A Késdobálótól az Arany Csillagig – vendéglátás az '50-es években című előadással várták a látogatókat. Hangkép.
Jubilál a kultúra egyik zászlóshajója
2024. nov. 20.
Öt évtizeddel ezelőtt, napra pontosan november 4-én nyitotta meg a kapuit a Munkásművelődési Központ és a József Attila Könyvtár. Van mire büszkének lennünk és lenniük. A napokban az MMK-ba látogattunk el, ahol Kováts Rózsával beszélgettünk az intézmény múltjáról, jelenéről és jövőjéről.
Viccelődni a templomban? Lehet!
2024. nov. 20.
Istennek van humora? És ha igen, fekete is? (Mármint a humor.) Erre és ezekhez hasonló mulatságos kérdésekre válaszol a Luther Pub következő eseménye az evangélikus templom gyülekezeti termében pénteken este.
Véget ért a SZÓforgató BETŰvető kortárs irodalmi vetélkedő
2024. nov. 19.
A József Attila Könyvtárban sok pályázat és vetélkedő szórakoztatja a gyerekeket. A címben említett ezek egyike – novemberben volt az eredményhirdetés Vig Balázs közreműködésével. A kortárs-vetélkedő keretében az író művei alapján összeállított feladatlapokkal dolgoztak a fiatal olvasók.
DSTV: Tündér Lala a Bartók színpadán
2024. nov. 18.
Szabó Magda művének színpadi adaptációjával folytatódik a Bartók Kamaraszínház bemutatóinak sor, derül ki a DSTV összegzéséből. Már az olvasópróbán hangsúlyozták: a tanulságos történet üzenetei egyaránt szólnak a gyerekeknek és a felnőtteknek is. Hangkép.
Magyarország állatvilágát bemutató fotókiállítás nyílt a Városligetben
2024. nov. 18.
Tanösvény címmel Magyarország gazdag állatvilágát bemutató szabadtéri fotókiállítás nyílt vasárnap a Városligeti Promenádon. Az elsősorban a gyerekeket célzó tárlat anyagát a Magyarország 365 pályázatra érkezett képekből válogatták.
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Mit lehet tenni?"
2024. nov. 17.
Horvát dokumentumfilmmel folytatódik a KineDok sorozata: fájdalmasan aktuális történetet láthatnak az érdeklődők a Szabad Szemmel vetítésén a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) jövő kedden.