Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 03. Buda, Richárd
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Te is elfelejted másnapra, amit ma angolul megtanultál? Itt a megoldás!

Mozaik
nyelvtanulás
angol nyelv
hirdetés

facebook megosztás

doszerk - 2024. okt. 19., 16:00

Van egy jó hírünk a nyelvtanulók számára! Nem, sajnos még mindig nem létezik módszer arra, hogy egy éjszaka alatt megtanuljunk egy-egy idegen nyelvet, azonban megvan a megoldás az állandó felejtés problémájára, ami rengeteg diák életét keseríti meg. (X)

A híradásokból is azt látjuk, hogy egyre nagyobb a jelentősége annak, hogy tudunk-e angolul vagy sem. Hatással lehet a karrierünkre, a külföldi élményeinkre, sőt, általánosságban a lehetőségeink körét is bővíti.

Aki tanult már angolul, az tudja, mennyire elkeserítő, amikor a fárasztó szómagolás után másnapra semmire nem emlékszünk az előző nap nyüstölt anyagból. Ha te is ebben a cipőben jársz, szeretnénk megnyugtatni: nem veled van a gond, hanem az elsajátítás módszerével.

Az angol nyelvtanulás igenis lehet egy sikerélményekkel teli folyamat – ennek részleteiről meséltek nekünk a BeszeljAngolul.com nyelvtanárai.

Mi a baj a hagyományos nyelvtanulási módszerekkel?

Az iskolákban általában ugyanazokat a technikákat alkalmazzák a tanulók ismereteinek bővítésére: szódolgozatokat íratnak, nyelvtani teszteket és fordítási gyakorlatokat végeztetnek velük. Az a gond ezekkel az elavult módszerekkel, hogy egyáltalán nem segítik az anyag hosszútávú memóriában való tárolását, pedig ez kulcsfontosságú lenne.

Nem meglepő, hogy a legszorgalmasabb diák is átéli a gyors felejtés kudarcát, ha így kell tanulnia, ráadásul a száraz, unalmas feladatok a motivációt is jelentősen rontják.

Mélytanulással igenis megmarad a tananyag

A mélytanulás lényege, hogy életre kelti az agy kreatív folyamatait, érdekessé teszi az ismeretszerzést. Mivel a tanuló figyelme ilyenkor 100%-ban az új információkra irányul, sokkal mélyebb nyomot hagy az emlékezetben a folyamat, ami rendkívül hatékonyan segíti az újdonságok hosszú távú beépülését a memóriába.

Sajnos az előző bekezdésben említett gyakorlatok csak a rövidtávú emlékezetet dolgoztatják, ebből adódik a felejtés problémája is.

Nem szükséges napi 3-4 órát a könyv felett ülni

A nyelvtanulás sokunk fejében egy izzasztó folyamatként jelenik meg, melynek során naponta több órát kell az íróasztal mellett tölteni a siker érdekében.

A valóság az, hogy a mélytanulás által akár 30-40 perc alatt is több információ ragadhat meg, mint a hosszas szókártyázás vagy nyelvtani feladatmegoldás által. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne kellene munkát fektetni a folyamatba: az ismeretszerzés eme hatékony formája fárasztó, hiszen az agy számos területét dolgoztatja egyszerre, és jelentős koncentrációt igényel. Ez nem feltétlenül hátrány, hiszen a klasszikus feladatok által is lefárad az ember, viszont nem is élvezi a folyamatot, itt viszont igen.

Angolt tanulni csakis angolul érdemes

Az idegen nyelvek elsajátítását rendkívüli mértékben hátráltatja, hogyha belekeverjük a magyart. A téma szakértői szerint a leghatékonyabb megoldást az adja, ha tisztán angol nyelvi környezetben tanulunk.

Ezzel a technikával szinte magunkba szívjuk a nyelvet gyakorlás közben, ráadásul nem lesz nehéz kifejezni magunkat szóban és írásban, hiszen elkerüljük az állandó fejben való fordítás lépését.

Ha küszködsz az angollal, érdemes taktikát váltani: nem veled van a gond, hanem az alkalmazott módszerrel.
 

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

2026. ápr. 03.

Már a közelgő húsvét jegyében tartották Abolhapiac idei első sokadalmát, derül ki a DSTV összegzéséből. A jó idő is hatással lehetett a közösségi kezdeményezés sikerére, de az mindenképpen, hogy nagyon vonzó a régi tárgyak közötti válogatás élménye. Hangkép.

DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

2026. ápr. 01.

Amerikai mintára szerveztek estélyt a Pannon iskola gimisei, derül ki a DSTV összegzéséből. A Pannon Prom eseményére a lányok és a fiúk is elegáns öltözetet húztak, a kezdeményezés fogadtatásáról a szervezők számoltak be. Hangkép.
 

Szép tavasz? Háááát, a hét elején még pont nem!

2026. már. 30.

Hűvös, esős, viharos széllel körített napok várnak ránk a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. Csak a periódus második felére lehet kellemesebb klíma, húsvétra már visszatérhet a mosolygós tavasz.

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

2026. már. 30.

Még Csomagtartóvásár néven ált gyorsan népszerűvé a városlakók körében, a helyszín- és névváltás pedig új lendületet adott Abolhapiac közösségi kezdeményezésének. A DSTV összegzése a szervezők nézőpontja mellett az akciósorozat jövővel kapcsolatos terveit is vázolja. Hangkép.
 

Hogyan lesz a kert igazi gyerekparadicsom?

2026. már. 26.

Gyermekeink boldog pillanatai gyakran az udvarban, a lemenő nap fényében játszódnak. De mitől válik egy kert igazán gyermekbaráttá? Nem elég, ha telezsúfoljuk játékszerekkel; a tervezés során számos tényezőt kell figyelembe venni. (X)

Kerítésfedlapok: miért fontosak a kerítés védelmében?

2026. már. 25.

A kert vagy udvar kialakítása során hajlamosak vagyunk mélyre merülni a megjelenés megteremtésében - azt szeretnénk, ha az összkép egységes és impozáns lenne. Sok időt töltünk a növények kiválogatásával vagy a kerítés megfelelő színének és stílusának megtalálásával, ami jól mutatja, mennyire számítanak az esztétikai kérdések. (X)

Arabica vagy robusta: melyik hozza a kávézás élményét?

2026. már. 25.

Ahogy belépsz a boltba, hogy megvásárold a következő adag kávéadagot, azonnal szembesülsz a kérdéssel: arabica vagy robusta? Az instant kávék és az olcsó, kesernyés ízek világától búcsút integetve most a minőségre vágysz. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. SteelCityZen: már meg is kezdődtek a munkaerőpiaci képzések

  2. A felnőtteknél a Mosonmagyaróvár örülhetett

  3. DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

  4. Újabb parkolók szabadultak fel a városban

  5. DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

DSTV: nagy siker volt a szezonkezdő Abolhapiac

Embedded thumbnail for DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

DSTV: nemzetközi verseny az uszodában

Embedded thumbnail for DSTV: a Zsenikuckó kínálata

DSTV: a Zsenikuckó kínálata

Top hírek

  1. Közös fellépés az esti randalírozás ellen

  2. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  3. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  4. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  5. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 13. szám - 2026.04.02.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő