Közös mozgás a jótékonyság jegyében
A Dunaújvárosi Gárdonyis Tanulókért Alapítványt, valamint az Útkeresés Segítő Szolgálat Érted Vagyunk 1987 Alapítványát támogatják a szervezők és résztvevők az Adventi Fitnesz Fesztiválon, melyet a Szent Pantaleimon iskolában rendeznek meg december első napján.
Újabb jótékony kezdeményezésnek ad otthont városunk, illetve a Szent Pantaleimon iskola, ugyanis december 1-jén itt rendezik meg az Adventi Fitnesz Fesztivál elnevezésű közösségi programot, mely a mozgás mellett az adományozásról is szól.
Mozogjunk együtt advent első vasárnapján
Arról, hogy pontosan miről is szól ez a nap, Dóczi Zsuzsa gymstick és fitness instruktor, a fesztivál főszervezője számolt be, bemutatva azokat az alapítványokat is, akiket támogatni fognak a rendezvénnyel.
– December elsején rendezzük meg az Adventi Fitnesz Fesztivál elnevezésű programot, mely tulajdonképpen a Kihívás Nap része, és utóbbi sorozat már negyedik éve tart, az első három rendezvény más-más helyszíneken volt. Ezt a Dunaújvárosi Elektromos Sportkör Egyesület (DESE) elnöke, Szabó Mónika álmodta meg, s arról szólt, hogy legyen egy nap a városban, amikor több edző, oktató irányításával különböző edzéseken tudnak részt venni a mozgás szerelmesei. Idén ezúttal nem nyáron, hanem decemberben kerül erre sor, és az időzítés is szándékos, ugyanis advent első vasárnapja éppen december elsején lesz.
Végh Zoltán felvétele
A rendezvénynek a Szent Pantaleimon iskola tornaterme ad otthont, itt lesz berendezve az alkalomhoz illő kis karácsonyi falu, színpaddal, árusokkal, kiállítókkal, olyan szolgáltatókkal, akik a mozgáshoz, a sporthoz, az egészséges életmódhoz köthetők. Mellettük természetesen jelen lesznek azok a szervezetek, alapítványok, akiket támogatunk ezzel a rendezvénnyel, ugyanis idén két jótékonysági szál is átszövi a programot. Az egyik a Dunaújvárosi Gárdonyis Tanulókért Alapítvány, mely minden belépő árából bevételhez jut majd, s ezt az összeget természetesen a tanulók javára fordítják. A másik pedig az Útkeresés Segítő Szolgálat Érted Vagyunk 1987 Alapítványa, melynek olyan tartós élelmiszereket (húst tartalmazó konzerveket) gyűjtünk, amelyekkel segíteni tudják azokat a családokat, akiknek nem telik erre a hétköznapokban.
Bárki segíthet
Mint azt a rendezvény főszervezője érdeklődésünkre elárulta, nagyon mozgalmas, színes program várja a fesztiválra látogatókat, de azok is kivehetik részüket az adományozásból, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak megjelenni a remek hangulatúnak ígérkező közösségi eseményen.
– A Kihívás Nap és az Adventi Fitnesz Fesztivál alapvetően egy sportrendezvény, melyen kilenc órától délután egyig tartanak majd a programok. Lesz egy sztáredzőnk Katus Attila személyében, s összesen négy különböző edzést tervezünk, hogy minél változatosabb mozgásformákkal kedveskedjünk a résztvevőknek.
Kép: DO-archív
Táncos óránkat, melyet latin fusion névre kereszteltünk, Kardos Linda tartja, jómagam is tartok egy gymstick edzést, míg Strobli Marianna drum fitnesz edzéssel kedveskedik a résztvevőknek, akik az edzésekért pontokat gyűjtenek, s ha valaki mind a négy edzésen részt vesz, elismerő oklevelet, garantált ajándékot is kap a mozgás élménye mellé. Lesznek különböző bemutatóink az edzések között, valamint tombola is, melyen nagyon sok támogatónk ajánlott fel értékes nyereményeket. Fontos, hogy több belépőjegy magában foglalja a tombola árát is, de aki szeretne külön is vásárolni, természetesen a helyszínen megteheti. Nagyon bízom abban, hogy rengeteg szép élménnyel gazdagodnak azok, akik ellátogatnak a nem titkoltan hagyományteremtő céllal megrendezett eseményre, melyre Oláh Gergő, az X-Faktor harmadik szériájának győztese is ellátogat, s igyekszik minél jobb hangulatot biztosítani a résztvevők számára. Azoknak sem kell azonban szomorkodniuk, akik esetleg nem tudnak eljönni a fesztiválra, ugyanis december elsejéig a város több pontján, így a Szent Pantaleimon iskolában is lesz lehetőség az adományok leadására. Az eseményen egyébként itt lesznek a kedvezményezettek képviselői is, személyesen is lehet találkozni velük, s érdeklődni, hova, milyen módon jutnak el majd a felajánlott élelmiszerek.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: mozgalmas nyílt nap a tornászoknál
2025. máj. 15.
Az elmúlt napokban a DKSE szakosztályai nyílt napokra és bemutatókra várták a fiatalokat. A toborzásból természetesen nem maradtak ki a tornászok sem – hozzájuk is ellátogattunk. Hangkép.
Szépített a DFVE a bronzpárharcban
2025. máj. 15.
Remek játékkal aratott hatgólos sikert a bajnoki bronzcsata harmadik meccsén a DFVE női vízilabda csapata az Eger ellen szerdán este.
Nagy csata az Eb-szereplésért
2025. máj. 14.
Csőregi Zalán a hét végén harcolhatja ki helyét a nyári kontinensviadalra készülő válogatott csapatban.
Fontos tagjával hosszabbított a DKKA
2025. máj. 14.
Újabb kulcsjátékosával hosszabbított szerződést a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttese.
Hajszálra a bajnoki aranytól
2025. máj. 13.
Második helyen végzett a DFVE leány gyermek vízilabda csapata a korosztályos bajnokság szentesi fináléjában.
Öt bronzéremnek örülhettek
2025. máj. 13.
Egyéniben négy, csapatban egy harmadik helyezést szereztek a DKSE birkózói a Dunakeszin rendezett U15-ös szabadfogású és női bajnokságán.
Újra kinyitották a pofonládát (galériával)
2025. máj. 13.
Látványos, nagy csatákat hozott a hetedik alkalommal megrendezett Nemzetek Csatája elnevezésű küzdősport gála a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.