Szépen zárná az évet a DFC
Az Ikarus-Maroshegy elleni hazai összecsapással fejezi be a 2024-es esztendő küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata szombaton délután egy órától.
Kép: DO-archív
Az esztendő utolsó bajnokijára készül a Dunaújváros FC labdarúgó csapata, mely a negyedik fordulóból elhalasztott összecsapáson látja vendégül az Ikarus-Maroshegy alakulatát a vármegyei első osztályban szombaton délután egy órától. A DFC gárdája igen ó formában várja az összecsapást, ugyanis legutóbbi hat meccsét megnyerte (kettőt játék nélkül), így jelenleg a harmadik helyen áll a tabellán, de egy esetleges győzelemmel egyet előzne, s feljönne egy pontra az éllovas Mór mögé.
A székesfehérváriak nincsenek ennyire jó passzban, eddig lejátszott tizenkét mérkőzésükből hármat tudtak megnyerni, s négy döntetlen mellett öt alkalommal szenvedtek vereséget, amivel a tabella tizedik helyét foglalják el. Az esélyek tehát a mieink mellett szólnak, ám ahhoz, hogy itthon is tartsák a fontos három pontot labdarúgóink, mindenképpen nagy odafigyelésre lesz szükség a gárda össze tagjától.
Fontos lenne szépen zárni az évet, már csak azért is, mert a mérkőzés előtt a 70. születésnapját a közelmúltban betöltő Kuti Lászlót, míg a félidei szünetben a 60. születésnapját ünneplő Andriska Gábort köszönti a klubvezetés. A találkozót követően is lesz ok az örömre, ugyanis a dunaújvárosi labdarúgás jeles alakjáról, Fejes Lászlóról nevezik el a stadion VIP-termét, melyet avatójára délután fél négytől kerül sor.
A rovat további hírei: Sport
Még jókor jött a balhorog?
2025. aug. 20.
Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
DSTV: Bimmer Parádé a szigeten
2025. aug. 19.
Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.
Szentesen kezdi a bajnokságot a DFVE
2025. aug. 19.
Idegenben, a Szentes ellen vág neki az OB I-es pontvadászatnak a DFVE női vízilabda csapata, mely első hazai bajnokiját a III. Ker. TVE ellen játssza szeptember utolsó napjaiban.
Szoros siker a NEKA otthonában
2025. aug. 19.
Fáradtan is nagyot küzdött és egygólos, 28-27-es győzelmet aratott a NEKA otthonában lejátszott felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapata.
Minden éremből jutott a fiataloknak
2025. aug. 18.
Egy első, egy második és egy harmadik helynek örülhettek a DKKA kézilabdázói a hetedik alkalommal megrendezett Horváth Nikolett Emléktornán a mögöttünk hagyott hétvégén.
BMW-sek randevúja a szigeten (galériával)
2025. aug. 18.
Szokás szerint remek hangulatban rendezték meg a BMW-sek hagyományos nyári márkatalálkozóját, a Bimmer Parádét a Szalki-szigeten, ahol csütörtöktől vasárnapig várta számtalan izgalmas program a résztvevőket.
Újabb döntetlen, ezúttal idegenben
2025. aug. 18.
Hiába vezetett ismét két góllal, az Érd elleni mérkőzést követően ezúttal a Dombóvár ellen ért el 2-2-es döntetlent a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászatban.