A kulcsi óvodások szerezték a legtöbb találatot (galériával)
Véget ért városunk egyik legaranyosabb kezdeményezése, az Ovi Foci Kupa sorozat 2024-es felvonása. Három fordulóban mérték össze az erejüket a helyi és környékbeli ovik csapatai. A záró forduló bázisa a Szent Pantaleimon Iskola tornaterme volt, illetve az eredményhirdetésre megérkezett a Mikulás is.
Gyermekzsivaj, sport, szórakozás, élményszerzés és ajándéközön – kell ennél több?
Mikulásváró sportesemény
Mint arról már korábban olvashattak, a 2024-es esztendőben is folytatódott az Ovi Foci Kupa sorozat. A három felvonásos eseménysor utolsó fordulójára december elején került sor a Szent Pantaleimon iskola tornatermében. A támogatók és kíváncsi látogatók sorában ez alkalommal is ott volt Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő, aki egész évben örömmel követte a gyermekek küzdelmeit a labdáért, és a gólókért.
A Szent Pantaleimon iskola mindamellett, hogy a helyszínt biztosította, résztvevőként is érdekelt volt a viadalon. Szóládi Zoltán igazgató kiemelte, célja volt az intézménynek, hogy az ehhez hasonló rendezvényeket támogassa. Meg persze ő is a nézők sorában szorított a saját ovis csapatuk sikeréért.
Ajándéközön
Miközben a csapatok elfoglalták a helyüket, egyre többen érkeztek meg a tornaterembe – Barta Endre alpolgármester például egy hatalmas csomagot „rejtegetett” az ölében. Ő ennek apropóján azt mondta, együtt várják a gyerekekkel a Mikulás látogatását, s bár a nagyszakállú egyébként sem érkezik üres puttonnyal, kiegészítették az ajándékait. Hiszen a szervezők követték a már jól ismert formulát: pizzával, ivólével, gyümölcsökkel töltötték fel a megméretés végére elfáradó, megéhező gyerekeket.
Sport és szórakozás
A fiatal focisták közül sokan ismerték már „Robi bácsit”, azaz Szepessy Róbertet. Ő rendszeresen tart labdás foglalkozásokat az óvodásoknak, és elmondása szerint nagyon szereti a fiatal sportolók társaságát. Az Ovi Focin persze az élményeken és a szórakozáson van a hangsúly, de vannak olyan gyerkőcök, akiknek a motoros képességein már látszik, van érzékük és tehetségük a sporthoz.
Hasonlóképp az élményszerzés fontosságát emelte ki a rendezvény alkalmával Gyenes Éva a Dunaújvárosi Óvoda igazgatója. Az ovisok a DLSZ-nek hála rendszeresen vesznek részt sportos rendezvényeken, ahol barátságok köttetnek, mozognak, és kicsit az egészséges(ebb) életre is nevelik a gyerekeket.
A rendhagyó záróforduló keretében tehát 14 óvoda képviseltette magát, több mint 80 kisgyermek játszott. A sorozat pedig a kulcsi ovisok sikerével ért véget, ők szerezték ugyanis a három forduló alatt a legtöbb találatot. Az eredményhirdetésre pedig odaért már a Mikulás is.
Fotók: Végh Zoltán
A rovat további hírei: Sport
"Hazai" győzelem az Ovi Foci Kupán
2025. dec. 07.
A Napsugár Tagóvoda sikerével ért véget az Ovi Foci kupa 2025-ös sorozata, melynek utolsó fordulóját a Szent Pantaleimon iskolában rendezték meg csütörtök délelőtt.
Futással hangolódtak az ünnepekre (galéria)
2025. dec. 07.
Nagy sikerrel rendezték meg az I. Családi Mikulásfutást a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon szombaton délelőtt.
Ezüstérmes a DFVE a Magyar Kupában
2025. dec. 06.
Nem jött össze a bravúr a Magyar Kupa fináléjában a DFVE női vízilabdázóinak, így a Ferencváros végig vezetve győzte le simán együttesünket a fővárosban ma este.
DSTV: közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. dec. 06.
Még múlt vasárnap délelőtt zajlott a II. Adventi Fitnesz fesztivál Dóczi Zsuzsa szervezésében. A jótékony céllal szervezett közös mozgásélmény hozta, amit azért sejteni lehetett – nagyon sokan látogattak el a remek hangulatú rendezvényre, s persze túl is szárnyalták az előzetesen kitűzött céljaikat. Hangkép.
Kupadöntős a DFVE
2025. dec. 06.
Nagy csatában győzte le két góllal a házigazda BVSC-t, s jutott be a Magyar Kupa fináléjába a DFVE női vízilabda csapata pénteken este.
Mozgás, mozgás mindenkinek – közös Mikulásfutásra várják a családokat szombaton
2025. dec. 05.
Újabb közösségi élménnyel hangolódhatunk az ünnepekre: december 6-án, azaz most szombaton délelőtt elrajtol az I. Családi Mikulásfutás a Dunaújvárosi Egyetem – Városháza tér útvonalon.
Ismét remekeltek az ifjú birkózók
2025. dec. 05.
Rengeteg dobogós helyezéssel zárták hétvégi versenyeiket a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói.









