Dunaújvárosi érem Csehországból
Harmadik helyen végzett felemáskorláton az Olimpiai Reménységek Versenyén a DKSE tehetséges tornásza, Szij Emese Ada.
Kép forrása: MATSZ
Csehországban, Brno városában rendezték meg a Olimpiai Reménységek Versenyét a tornászok számára november 28. és december 1. között, s a magyar csapatban a DKSE-s Szij Emese Adáért is szoríthattak a sportág helyi szerelmesei.
A dunaújvárosiak tehetsége alaposan ki is tett magáért a viadalon, ugyanis egyéni összetettben a tizedik helyen fejezte be a viadalt, míg felemáskorláton a kanadai Lia-Monica Fontaine, valamint a szintén kanadai Lia Redick mögött a harmadik helyet szerezte meg 12.033 ponttal. A magyar válogatott csapatban is jól szerepelt, mert a Szij Emese Ada, Jankovics Kamilla, Hürkecz Mira, Polgár Hanna, Garai Zara Zoé összetételű csapat az előkelő ötödik helyet szerezte meg a viadalon.
A fiúk mezőnyében Kis Dominik több szeren is érmet szerzett, miután nyújtón és ugráson is harmadikként zárt, ráadásul gyűrűn is fináléba jutott, míg Sas Nándor megnyerte a lólengést, gyűrűn Markó Levente a harmadik, ugráson Kiss Marcell pedig a második lett.
A rovat további hírei: Sport
DSTV: parádés szezonzáró
2025. jún. 26.
Remek időszakot tudhat maga mögött a Spartan Cheerleading SE egyesülete. A sportolók bajnoki éremmel is gazdagodtak, a mozgalmas hetekről és a parádés szezonzáróról Árgyelán Dominika számolt be. Hangkép.
Pozitív az összkép, de nem szabad hátradőlni
2025. jún. 26.
Összességében elégedetten értékelték a magyar csapat teljesítményét a racicei Eb után a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitányai.
DSTV: eredményes időszakot zártak le a tornászok
2025. jún. 25.
Elégedetten tekintett vissza a mögöttük hagyott időszakra a DKSE torna szakosztályának vezetőedzője, Trenka János - a múlt heti edzésre ellátogató Barta Endre alpolgármester és Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő pedig a szakosztálynál végzett munkát dicsérte. Hangkép.
Orosz csatár az Acélbikáknál
2025. jún. 25.
A fehérorosz Mogiljev együttesének második legponterősebb játékosa is a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinál folytatja pályafutását.
Kész a DKKA felkészülési menetrendje is
2025. jún. 24.
Igen sűrű augusztusa lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt együttesének a bajnokság szeptemberi rajtja előtt.
Elkészült a DFC nyári programja
2025. jún. 24.
Összesen öt felkészülési mérkőzést játszik a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat rajtja előtt.
Idén is taroltak a rudasosok
2025. jún. 23.
Alaposan kitettek magukért a Rudas iskola diákjai a tanév hajrájában, s összesen negyven dobogós helyezéssel zárták a 2024/2025-ös idény országos diákolimpiai versenyeit.