Kedves hagyományt folytatott a Kultik Mozihálózat – jótékonysági vetítésre várták településünk általános iskolás és óvodás gyermekeit. A filmélményhez 450 doboz pattogatott kukorica és üdítő is dukált, amelyek kiosztásában részt vett Pintér Tamás polgármester és Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester is.
Az ünnepi időszakban településünk több intézménye és közössége is készült jótékonysági kezdeményezésekkel, nem maradt ki a sorból a mozi sem.
Az egyik legszebb hagyomány
Az elmúlt évekhez hasonlóan a Kultik Mozi idén is megszervezte az országos akcióját, amely részeként karácsony előtt egy alkalommal fiatalok sokasága láthatott egy-egy alkotást ingyenesen a hálózat létesítményeiben. Azzal talán mindannyian egyetértünk, hogy a moziélmény nem lehet teljes pattogatott kukorica és üdítő nélkül. Ebből csak Dunaújvárosban 450 darab „ellátmányt” osztottak ki a gyerekeknek. A közel félezer fiatal városunk óvodáiból és általános iskolájából érkezett a moziba. Mészárosné Libor Ágnes a helyszínen elmondta, az Útkeresés Segítő Szolgálat munkatársainak a közreműködésével választották ki az arra érdemes gyerekeket – ők pedig rendkívül hálásak voltak a lehetőségért.
Segítő kezek
A vetítés előtt egészen elképesztő látvány fogadta a mozilátogatókat. A pulton körben felsorakoztak a kukoricásdobozok és a színes üdítőpoharak, amelyeket a pult egyik oldaláról Pintér Tamás polgármester és Szabó Zsolt alpolgármester, a másik oldaláról pedig a Kultik munkatársai osztottak ki a gyerekeknek. Miután mindenki kapott elemózsiát, a gyerekek elfoglalták a helyüket a moziteremben.
Ekkor volt lehetőségünk beszélgetni Pintér Tamás polgármesterrel, aki örömmel csalt mosolyt a gyerekek arcára:
– Nagyon örülök annak, hogy olyan vezetői vannak a helyi mozinak, akik gondolnak a dunaújvárosi gyerekekre. Több éve már nagy hálával tartozunk a mozi munkatársainak, hogy így az ünnepek előtt örömet okoznak a gyerekeknek. Biztos vagyok benne, hogy azok a fiatalok, akik ide érkeztek, még sokáig fognak emlékezni erre a kezdeményezésre. Ez számomra is egy fergeteges élmény, és örömmel segítettem az ajándékozásban!
Megmosolyogtató volt látni, ahogy a gyerekek megrohamozták pultokat, majd egyszer az egyikük kért egy aláírást Szabó Zsolt alpolgármestertől a kukoricás dobozára. Ezzel kisebb lavina indult el, de ezt az aranyos gesztust az alpolgármester sem bánta.
A gyereksereg egyébként A vad robot című animációs filmet láthatta – de itt talán nem is ez volt a legfontosabb.
Fotók: Végh Zoltán

