Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 31. Marcella
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Tisztes helytállás a MAFC ellen

Sport
röplabda
DKSE
Extraliga

facebook megosztás

spigott - 2025. jan. 23., 07:30

Két szetten keresztül sikerült megszorongatni a tabella harmadik helyezettjét, de a MAFC végül 3-0-s győzelemmel vitte el a pontokat Dunaújvárosból.

Kép: DO-archív

A tabellán harmadik MAFC elleni hazai találkozóval folytatta az Extraliga küzdelmeit a DKSE röplabda csapata szerdán este fél nyolctól. A mérkőzésen bemutatkozhatott a DKSE két új igazolása, a lett Dmitrijs Meinerts, valamint az ukrán Kyrylo Klochko, akiktől természetesen jó és eredményes játékot remélt a szakvezetés.

A nyitó felvonást ezzel együtt a vendégek kezdték jobban, s 9-11-ig rendre két-három ponttal vezettek, ám röpiseink szorosan ott loholtak a nyomukban, ráadásul remek labdameneteket játszva a fővárosiakkal. A játszma derekához közeledve azonban nagyon beragadt egy állásba csapatunk, s ezt könyörtelenül ki is használta a MAFC, mely előbb 16-9-re, majd 21-11-re meglépett, s ekkor úgy tűnt, nem hoz izgalmat az első szett. Röplabdázóink azonban nem adták fel a küzdelmet, egy 7-1-es etappal kezdték meg felzárkózásukat, majd hiába kért időt a vendégek mestere, Klochko és Meinerts pontjaival 24-nél sikerült utolérni az ellenfelet. A "hosszabbításban" azonban megremegtek a kezek, így végül a nagy csatát a MAFC nyerte 26-24-re, de a mutatott játék és a hozzáállás mindenképpen biztató volt a folytatásra nézve.

A második játszmát már jobban kezdte a Tomanóczy-csapat, mely 8-6-ig rendre vezetett, ám ekkor egy 4-0-s sorozattal fordított a MAFC, s muszáj volt időt kérnie a hazai szakvezetésnek (8-10). Németh, Meinerts és Makó pontjaira nem volt válasza a vendégeknek, így 14-11-es hazai vezetésnél már a fővárosi szakvezetés hívta magához játékosait. Ez sajnos megtörte a mieink lendületét, egymást követték a támadásban elkövetett hibák, s a MAFC van annyira jó csapat, hogy ezt ki is használja. A véghajrához közeledve ugyanis előbb három, majd öt ponttal is meglógott az ellenfél, mely innentől nem engedte ki kezéből a játszmát, s 25-18-as részsikerrel duplázta meg fórját.

Az újabb térfélcserét követően 7-7-ig tudtuk tartani a vendégek tempóját, ám egyre inkább kiütközött a fáradtság a csapaton, melynek több tagja is betegséggel küzdött az elmúlt napokban. A vendégeket ez persze nem hatotta meg, hozták, amit elvártak tőlük az értük szorítók, s vezetésüket folyamatosan növelve arattak végül 25-15-ös győzelmet a harmadik játszmában, lezárva ezzel a mérkőzést is.

Tomanóczy Tibor: – Az első két szettben voltak állások, melyekben négy-öt pontot kaptunk sajnos. Az első játszmában kétszer, a másodikban háromszor ragadtunk így be, s ez pont elég volt a MAFC-nak, hogy megnyerje ezeket a szetteket. A harmadikban szerintem elfáradtunk fejben és fizikálisan is, de érni kell még a játéknak, össze kell lőni az ütő-feladó kapcsolatot mindenképpen. Amennyiben jól dolgozunk és ugyanilyen koncentráltak maradunk, mint ezen a meccsen, akkor lesz keresnivalónk a rájátszásban, viszont ehhez nagyon sokat kell dolgozni és a fiataloknak fel kell nőni tudásban és mentalitásban a két külföldi játékoshoz.

DKSE – MAFC 0-3 (-24, -18, -15)

DKSE: Makó, Németh, Peredi, Horváth, Klochko, Meinerts. Csere: Vadász, Béres (libero). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: elismerték legjobbjaikat

2026. jan. 30.

Megtartotta hagyományos díjátadó ünnepségét a Magyar Motoros Vízisport Szövetség. Idén is volt mit ünnepelni – például azt, hogy Horváth Attilát ismét "Az év sportolójának" választották. Hangkép.

Megyei riválisa ellen játszik a Kohász

2026. jan. 30.

Az Alba Fehérvár KC elleni mérkőzéssel folytatja a bajnoki csatározásokat a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma este hat órától.

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

2026. jan. 29.

A helyi labdarúgás kiemelkedő alakja, Formaggini Károly emléke előtt tisztelgett a Dunaújváros FC labdarúgó csapata legutóbbi emléktornájával. A mögöttünk hagyott hétvégén nyolc csapat lépett pályára – a döntőben a DFC 3:0-ra kapott ki a Hegyvidék csapatától, így a hazaiak szépen csillogó ezüsttel zárták az emléktornát. Hangkép.

Szolnoki öröm a hétközi fordulóban

2026. jan. 29.

A szettsiker összejött, de pontszerzésnek nem örülhettek a DKSE röplabdázói a Szolnok elleni összecsapáson a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában.

Vereséggel zárta az Erste Ligát a DAB

2026. jan. 29.

A mérkőzés nagy részében veszélyesebben játszó BJA HC háromgólos győzelmet aratott a tartalékos Acélbikák ellen az Erste Liga alapszakaszának utolsó fordulójában.

DSTV: röplabdás évnyitó a Campusban

2026. jan. 28.

A Campus Étteremben tartotta meg hagyományos évnyitó ünnepségét a DSE Röplabda Akadémia a közelmúltban. Az évértékelővel egybekötött rendezvényen a DSTV kamerája is ott volt. Hangkép.

Szolnokra látogatnak a röplabdázók

2026. jan. 28.

A tabellán tizenkettedik Szolnok vendégeként lép pályára a DKSE röplabda csapata a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának újabb fordulójában ma este nyolc órától.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  2. DKIK: digitalizációs napot szerveznek

  3. Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

  4. DSTV: elismerték legjobbjaikat

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: elismerték legjobbjaikat

DSTV: elismerték legjobbjaikat

Embedded thumbnail for DSTV: régi ismerőst fogadtak

DSTV: régi ismerőst fogadtak

Embedded thumbnail for DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

DSTV: játékkal emlékeztek a focisták

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

  5. Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő