Meglepő, fájdalmas vereség
Hiába vezetett két góllal a második felvonás elején, végül 7-5-ös vereséget szenvedett Martonvásáron a Dunaújváros Futsal együttese hétfőn este.
Kép: DO-archív
Martonvásáron, a tabellán nyolcadik Mad Dogs Futsal otthonban lépett pályára a Dunaújváros Futsal együttese az NB II Nyugati csoportjában, nem titkoltan annak reményében, hogy győzelemmel erősítse meg második helyét a tabellán.
A mérkőzést azonban a hazaiak kezdték góllal, s már a 4. percben megszerezték a vezetést, ám Tóth Árpád alakulata sem tétlenkedett, s Ivacs, valamint Fekete találataival két perc alatt fordított a játékrész derekán. A szünetre azonban így is 2-2-es állással vonultak a felek, mert az utolsó percben újra betaláltak a vendéglátók, vagyis volt mit megbeszélnie a szünetben együttesünknek.
A térfélcsere után úgy tűnt, rendezték soraikat futsalosaink, mert Ivacs és Németh góljaival pillanatok alatt elléptek kettő góllal, ám a folytatásban teljesen szétesett a mieink védekezése, így a 26. és 31. perc között sorozatban négy gólt kaptak, s már nekik kellett futniuk az eredmény után (6-4). Bár Kiss Patrik szépített a 35. percben, a középkezdés után jött a hetedik hazai gól, amire már nem volt válasz, így a Mad Dogs végül 7-5-re legyőzte futsalosainkat, akik ezzel visszacsúsztak a tabella harmadik helyére.
Tóth Árpád: – Teljesen megérdemeltük a vereséget, bővült a keret és megelégedtünk. Nincs bennünk tűz, majd a másik megoldja, nem futunk vissza, stb... Az első félidőben az történt, amit szerettünk volna, csak ismét jöttek az "öngólok". A szünetben megbeszéltünk mindent, úgy kezdtük a második félidőt ahogy kell, de hiába vezettünk 4-2-re, s volt több három az egyes és három a kettes helyzetünk, nem zártuk le a meccset, majd a saját hibáinkból kifilézett az ellenfél. Az én felelősségem, mert én vagyok az edző, el kell gondolkoznom nekem is, mert ez így nem mehet tovább!
Mad Dogs Futsal – Dunaújváros Futsal 7-5 (2-2)
Gólszerzők: Matolcsi 4, Kincses 2, Zsuppán, ill.: Ivacs 2, Fekete, Németh, Kiss.
Dunaújváros Futsal: Cseresnyés – Ivacs, Szili, Varga, Németh. Csere: Fekete, Csányi, Puskás, Balogh, Kiss, Vincze. Vezetőedző: Tóth Árpád.
A rovat további hírei: Sport
A harmadosztályért küzd a DFC
2025. jún. 07.
Mindenképpen szeretne előnyt szerezni a jövő heti visszavágóra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az ISA Haladás elleni osztályozós párharc első, dunaújvárosi mérkőzésén vasárnap este.
Távozik a DKKA vezetőedzője
2025. jún. 07.
Gulyás Péterrel közös megegyezéssel bontott szerződést női kézilabda csapatunk, mely egy friss Bajnokok Ligája-győztes kapussal erősítette meg játékoskeretét a következő szezonra.
Újra örömmel versenyeztek
2025. jún. 06.
Egy bronzéremmel és több értékes helyezéssel zárták a 10-es Magyar Bajnokság küzdelmeit a Dragon Steel SE sárkányhajósai.
Már az ifik Eb-jére készül a DKSE tehetsége
2025. jún. 06.
Városunk vezetése is köszöntötte az élete első felnőtt Európa-bajnokságán hatodik helyezést elérő Kovács-Seres Hunort a Fabó Éva Sportuszodában.
Eredményes utánpótlás
2025. jún. 06.
Több dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak birkózói a Szigetváron megrendezett U11-es és U13-as női országos bajnokság küzdelmeit.
DSTV: szépen csillogó ezüstérem
2025. jún. 05.
Második helyen végzett a DFVE serdülő leány vízilabda csapata korosztályos országos bajnokság dunaújvárosi nyolcas döntőjében. A finálét követően Schmidt Tamás edző értékelte csapata hétvégi teljesítményét. Hangkép.
Dunaújvárosi éremeső Pulában
2025. jún. 05.
Összesen nyolc dobogós helyezéssel zárták az Arena Open elnevezésű versenyt a DKSE és a Gurics György BDSE fiatal birkózói.