Tornával készültek a kispályások

spigott - 2025. február 17. 17:00

A Pizza Paradise csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIV. Felkészülési Farsang Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna.

Újabb tornát rendezett a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség, mely ezúttal a Rácalmási Sportcsarnokban várta az amatőr kispályás labdarúgókat február 16-án. A XIV. Felkészülési Farsang Kupán nyolc együttes mérte össze egymással erejét, ám a szervezőknek volt egy kikötése, ugyanis csak a városi kispályás bajnokságban induló harmad- és negyedosztályú csapatok vehettek részt a megméretésen.

A résztvevő együttesek két négyes csoportban kezdték meg a küzdelmeket már reggel nyolc órától, s az elődöntőbe a kvartettek első két helyezettje jutott be, míg a többiek a helyosztókkal folytatták a csatározásokat. A döntőben végül Betyárok és a Pizza Paradise mérte össze egymással erejét, s utóbbi 2-1-es sikerrel szerezte meg a viadal első helyét, míg a harmadikon az Egy Láda Sör végzett.

Ahogy azt a DLSZ rendezvényein megszokhattuk, a legjobb csapatok mellett az egyéni kategóriákban kiemelkedően teljesítő játékosokat is elismerték az eredményhirdetésen. A legjobb játékosnak járó díjat Vászon Gergő (Betyárok) kapta, a legjobb kapusnak járó elismerést Kovács Balázs (Pizza Paradise) vehette át, míg a gólkirályi címet Lendvai Martin (Vascsoki) érdemelte ki a végig kiváló hangulatú torna végén.

Képek forrása: DLSZ/Ihász Martin

Végeredmény: 1. Pizza Paradise, 2. Betyárok, 3. Egy láda Sör, 4. Fast Fox, 5. Vascsoki, 6. Szöglet FC, 7. Tour Mix, 8. Varázs Kép.

Különdíjak
Legjobb játékos: Vászon Gergő (Betyárok)
Legjobb kapus: Kovács Balázs (Pizza Paradise)
Gólkirály: Lendvai Martin (Vascsoki)
DLSZ+ díj: Makó Nándor (Vascsoki)
Miklós István díj: Szántó Patrik (Betyárok)
Carissa díj: Pilka Benjamin (Egy Láda Sör)
DMJV díj: Hepp Miklós (Pizza Paradise)
Szöglet Pub díj: Fast Fox

Részletes eredménysor a DLSZ honlapján

A rovat további hírei: Sport

Dunaújvárosban sem hibázott az ETO

Dunaújvárosban sem hibázott az ETO

2025. feb. 20.

A második félidőt ugyan egálra hozta a győriekkel szemben a DKKA női kézilabda csapata, a vendégek mégis magabiztos győzelemmel vitték haza a bajnoki pontokat.

Bravúros eredmények grundbirkózásban

Bravúros eredmények grundbirkózásban

2025. feb. 19.

Remek versenyzéssel, két ezüstéremmel zárták a grundbirkózók országos diákolimpiai döntőjét a DKSE fiókszakosztályainak csapatai a mögöttünk hagyott hétvégén.

Véget ért a szezon a DAB számára

Véget ért a szezon a DAB számára

2025. feb. 19.

Debrecenben is kikapott kedden este, így nem jutott be a bajnokság legjobb négy csapata közé a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

Kondor Anett a felnőttek közt is letette névjegyét

2025. feb. 18.

Szépen fénylő éremmel és egy újabb korosztályos elismeréssel térhettek haza a dunaújvárosi lábtoll-labdázók a sportág első felnőtt bajnoki fordulójáról.

A harmadik meccsért küzdenek

A harmadik meccsért küzdenek

2025. feb. 18.

Debrecenben, a DEAC otthonában lép pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a bajnoki rájátszás második találkozóján ma este fél héttől.

DSTV: komoly tervekkel idén is

DSTV: komoly tervekkel idén is

2025. feb. 17.

Már az elmúlt esztendő végén megkezdték a tornászok a felkészülést a 2025-ös versenyszezonra. Február elején ellátogattunk egy edzésükre, ahol Trenka János beszélt a felkészülésről, illetve az időszak legfontosabb eseményeiről. Hangkép.

Előnyben a Debrecen

Előnyben a Debrecen

2025. feb. 17.

Az emberelőnyeit hibátlanul kihasználó DEAC háromgólos győzelmet aratott a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ellen magyar bajnoki rájátszás első, dunaújvárosi mérkőzésén.