Kezdődik a rájátszás az Extraligában

doszerk - 2025. március 22. 13:00

A Dág elleni hazai összecsapással vág neki a Extraliga alsóházi küzdelmeinek a DKSE felnőtt röplabda csapata vasárnap délután öt órától.

Kép: DO-archív

Az alapszakasz végeztével volt egy kis ideje a felkészülésre a DKSE felnőtt röplabda csapatának, mely a 9-12. helyért folytatja az alsóházi rájátszás küzdelmeit az előtte álló időszakban. Röplabdázóink a MEAFC, a Szeged és a Dág társaságában vágnak neki a küzdelmeknek, melyben két kört játszanak egymással a csapatok, értelemszerűen váltott pályaválasztással. Az alsóház első mérkőzését már pénteken lejátszották, s ezen a MEAFC összességében magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Szeged ellen, míg a mieink vasárnap délután öt órától a Dág együttesét látják vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

A dági alakulat a kilencedik helyen fejezte be az alapszakaszt úgy, hogy egészen az utolsó fordulóig volt esélye a legjobb nyolc közé jutásra, ám ez végül a TFSE gárdájának sikerült. Együttesünk vasárnapi vetélytársa hét győzelemmel, huszonkét szerzett ponttal fejezte be a bajnokság első szakaszát, s mivel a mieink elleni mindkét mérkőzését megnyerte, így a holnapi meccsnek is esélyesként vág neki.

Ez persze nem jelenti azt, hogy fiataljaink eleve feltartott kezekkel vágnának neki a találkozónak, ám mint azt Tomanóczy Tibor elmondta, a remélt jó eredményhez az első labdamenettől az utolsóig nagy küzdelemre és fegyelemre lesz szükség.
– Bízom abban, hogy lesz tartásunk, szóval azt várom el a srácoktól, hogy az elejétől a végéig harcoljanak, higgadtak és nyugodtak maradjanak. Nem szabad kapkodnunk, fegyelmezetten és feszültség nélkül kell játszanunk, csak úgy lehet esélyünk a jó eredmény elérésére.

A rovat további hírei: Sport

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.