Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 25. Géza
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Visszatér a dunaújvárosi autóvásár április 6-án

Közélet
autóvásár
Mezei Zsolt
használt autó

facebook megosztás

Terdik Péter - 2025. már. 26., 10:00

Az elmúlt évek egyik legjobban sikerült kezdeményezése Mezei Zsolt alpolgármesterhez köthető: április első vasárnapján ismét lesz dunaújvárosi autóvásár! Az akció 2024-ben már bizonyított, decemberben azt ígérték, folytatódik. Így is lesz.

A kicsit régebb óta fiatalok talán még emlékezhetnek rá, milyen jók voltak azok a spontán autóvásárok, amelyek az eladók és leendő vásárlók igényei nyomán alakultak ki. Ez a hangulat visszatért és hivatalos formát öltött.

A legtöbben emlékezhetnek rá, tavaly októberben valósult meg (újra) az első dunaújvárosi autóvásár a Vásártéren. Mezei Zsolt alpolgármester nagy reményeket fűzött a kezdeményezéshez – szerették volna megidézni azt a hangulatot, amelyre sokan emlékeznek. Ez sikerült, és az októberi vásárt még két további alkalom követte, majd a téli hideg után egy rövid szünet következett. Április első vasárnapján, azaz április 6-án 8 és 12 óra között ismét várják azokat az eladókat, akik szeretnének új tulajdonost találni a használt járgányaiknak, guruljanak azok kettő, négy, vagy akár több keréken.

Az alpolgármester kiemelte, szeretnék, ha a következő vásáron már megjelennének az autó alkatrészek is, akár olyanok is, amelyek egészen különleges járműcsodákhoz vagy veterán autókhoz valók, és adott esetben máshol nehéz lenne őket megtalálni. A hangulat adott lesz – minden biztosított a jó beszélgetéshez, ráadásul árusok gondoskodnak majd arról, hogy senkinek ne kelljen üres hassal válogatnia a jármű és alkatrészkínálatból. Véssük be már most a naptárba: április 6. délelőtt 8-12 óra, autóvásár Dunaújvárosban a Vásártéren!

Fotók: Végh Zoltán

A rovat további hírei: Közélet

Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

2026. feb. 24.

Az akció hírével jelentkeztünk már, most itt a plakát: a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja felhívása nyomán hat gyűjtőponton várják/várjuk a felajánlásokat!

Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

2026. feb. 23.

Remekül sikerült a IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál „Az emberek egészségéért” Alapítvány és a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet szervezésében. Nagyon sok támogató – köztük Dunaújváros önkormányzata – tett a jó cél érdekében; a közös segítség nyomán nagyot lépett a kollektíva a Skill Labor létrehozása felé. 

Friss diplomások köszöntése az egyetemen

2026. feb. 23.

Több mint 200 végzett hallgató vette át a diplomáját Dunaújvárosban, közülük 82-en kiváló minősítést érdemeltek. A hazai hallgatók mellett 20 külföldi diplomás is ünnepelt – Pintér Tamás polgármester és a felsőoktatási intézmény vezetői is tolmácsolták a jókívánságaikat. 

Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

2026. feb. 22.

Alapítása ötödik évfordulójára, egyúttal komoly váltásra készül a DunaKosár közössége: a Waldorf Gimnázium újtelepi épületéből a belvárosba költöznek, méghozzá a legendás Patyolat udvarban alakítanak ki új bázist – a közösség összefogásában is bízva.

Kezdődik a parkolók nagytakarítása!

2026. feb. 21.

A Béke városrész lesz az első állomás, jövő hétfőtő péntekig öt helyszínen tartanak a munkálatok. Az autósoktól közreműködő segítséget várnak és türelmet kérnek – mutatjuk a menetrendet, napi bontásban!

Hamarosan megújul a Szentháromság szobor

2026. feb. 20.

Pentele egykori főtere visszanyeri a múltjának egy fontos részét – nem is olyan régen elszállították a szebb napokat látott Szentháromság szobrot, amely restaurálása jelenleg is zajlik. A munkálatok új fázisba léptek – Orosz Csaba önkormányzati képviselő számolt be a részletekről. 

Felelős költségvetés – nehéz gazdasági környezetben

2026. feb. 19.

Dunaújváros közgyűlése múlt heti ülésén fogadta el a város 2026-os költségvetését. A döntés kapcsán Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármesterrel beszélgettünk, aki hangsúlyozta: a büdzsé nem pusztán számok halmaza, hanem egy iránytű, amely megmutatja, hogyan működik a város, és milyen értékeket tart szem előtt a városvezetés.

  • További hírek

Friss hírek

  1. A Farsang Kupáért fociztak

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb!

  3. DSTV: vízilabdázók köszöntése

  4. Nőnapi gyűjtés – a közösség segítségében bízva

  5. Történelmi siker a diákolimpián

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: vízilabdázók köszöntése

DSTV: vízilabdázók köszöntése

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Embedded thumbnail for DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb!

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő