Így meleg lehet a bajnokság vége

spigott - 2025. április 20. 7:30

Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.

Kép: DO-archív

A bennmaradás szempontjából kiemelkedően fontos mérkőzés várt a DKKA női kézilabdázóira a Békéscsaba otthonában szombaton este, ugyanis a már kieső helyen álló házigazdák mindössze három ponttal voltak lemaradva a tabellán tizenegyedik Kohász mögött, vagyis egy esetleges győzelemmel valamivel nyugodtabban vághatott volna neki együttesünk a bajnoki véghajrának.

Tisztában volt a tét nagyságával persze a hazai csapat is, így hiába szereztek kétgólos fórt a mieink az első tíz percben többször is, a vendéglátók ott loholtak a nyomunkban, sőt, a 12. percben ki is egyenlítettek (6-6). Kézilabdázóink Török, Terzic és Horváth találataival ragadták újra magukhoz az előnyt, de a Békéscsaba rendre egalizált, így a 20. percben még 10-10-es állást mutatott az eredményjelző. Ekkor úgy tűnt, sikerül egy kicsit meglépnie együttesünknek, de hiába ment el megint kettővel és került emberelőnybe is, a hazaiak egy 3-0-s etappal fordítani tudtak (13-12). Innentől a mieinken volt az egyenlítés sora, s mivel ezt megtették többször is, a félidei szünetre 14-14-es eredménnyel vonultak a felek.

A térfélcserét követően sem változott a játék képe, hol a házigazdák, hol a DKKA került minimális fölénybe, így felváltva vezettek a csapatok úgy, hogy egy gólnál jobban egyik gárda sem tudott "meglógni" a másiktól. Az egyre keményedő küzdelemben hiába volt még nálunk az előny 24-25-nél, megint jött egy 3-0-s hazai roham, s innen sajnos már nem volt visszaút. A véghajrában sokkal pontosabb Békéscsaba ugyanis az 58. percben már néggyel vezetett, s bár ebből kettőt sikerült ledolgozni, a pontszerzésre már nem volt esély, így a házigazdák végül 33-31-es győzelemmel tartották otthon a pontokat, ami egyben azt is jelentette, hogy kézilabdázóink mindössze egyetlen pontra kerültek a kieső helytől, vagyis hatalmas izgalmakat ígér a bajnokság utolsó öt fordulója a DKKA és drukkerei számára.

Békéscsaba – DKKA 33-31 (14-14)

DKKA: Wéninger – Horváth A. 1, Agócs 4, Kellermann 8, Popovics 2, Luchies 7, Török 2. Csere: Bartulovic (kapus), Szalai B. 1, Lakatos P., Terzic 3, Petika 1, Gerháth, Paróczy 1, Arany 1. Vezetőedző: Gulyás Péter.

A rovat további hírei: Sport

Két Mayer-érem Dohában

Két Mayer-érem Dohában

2025. ápr. 20.

Ugrásban a harmadik, gerendán az első helyen végzett Mayer Gréta a tornászok dohai világkupáján.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Nagy lépés a bajnoki cím felé

2025. ápr. 19.

A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

2025. ápr. 19.

A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.

DSTV: magabiztos lövészek

DSTV: magabiztos lövészek

2025. ápr. 19.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

2025. ápr. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.

Nagy lépés az országos döntő felé

Nagy lépés az országos döntő felé

2025. ápr. 18.

Dunaújvárosban szakadt meg a listavezető Pénzügyőr csapatának remek sorozata a röplabdázók U17-es bajnokságának középszakaszában.

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

2025. ápr. 17.

Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.