Öt bronzéremnek örülhettek

spigott - 2025. május 13. 12:30

Egyéniben négy, csapatban egy harmadik helyezést szereztek a DKSE birkózói a Dunakeszin rendezett U15-ös szabadfogású és női bajnokságán.

Kép: DKSE birkózó szakosztály

Dunakeszin, a Magyarság Sportcsarnokban rendezték meg a birkózók U15-ös szabadfogású és női országos bajnokságát május 11-én, s a megméretésen közel háromszáz serdülő korú birkózó szállt harcba a tizenegy női és tizenegy szabadfogású bajnoki címért.

A DKSE hat versenyzővel vágott neki a fiúk küzdelmeinek, s ugyan egyikük sem volt már esélyes arra, hogy bekerüljön a korosztály válogatott keretébe, így is volt miért küzdeni, hiszen a bajnoki cím megszerzése mindig hatalmas motivációt jelent. Mint azt Tombor István, a DKSE birkózóinak vezetőedzője elárulta, a kihívásnak megfelelő koncentráció jellemezte a tanítványaikat, s bár Fekete Csaba és Fekete Csanád helyezés nélkül zárt, Tombor Benedek, Kaszala Máté, Parádi László, Szloboda Kende akciódús birkózást bemutatva menetelt szépen a kitűzött cél megvalósítása felé. Sorra aratták a győzelmeket, de az eldöntőben mindegyikük vereséget szenvedett, ám ezzel nem ért véget számukra a közdelem, hiszen a bronzcsatákban még lehetőségük volt a dobogóra kerülésre. Szerencsére ezt a lécet mindegyikük megugrotta, így négy szépen csillogó bronzéremmel térhettek haza a viadalról.

A csapatversenyben nagyon szoros eredmény alakult ki a dobogón. A Vasas SC tizenhét ponttal szerezte meg az aranyérmet, a második és harmadik helyen a KESI és a DKSE végzett, egyaránt tizenhat ponttal, azonban a KESI-nek volt magyar bajnoka is, így ők a második, míg a DKSE birkózói a szintén nagyon előkelő harmadik helyen fejezték be a versenyt.

A rovat további hírei: Sport

Nagy pofon az éllovastól

Nagy pofon az éllovastól

2025. okt. 04.

Kiütéses vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a címvédő Gyergyói HK elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga pénteki játéknapján.

Nehéz ágra került a női válogatott

Nehéz ágra került a női válogatott

2025. okt. 03.

A január-februári Európa-bajnokság varázslatos helyszínén, Madeira szigetén, Funchalban tartották meg a női torna sorsolását. A magyar válogatott a spanyolokkal került egy csoportba, azaz vagy az olimpiai bajnokot, vagy a középdöntőben szembejövő, címvédő hollandokat kell legyőzni a négy közé jutásért.

DSTV: elégedett szakvezetés

DSTV: elégedett szakvezetés

2025. okt. 03.

Két győzelemmel, csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjéből a DFVE női vízilabda csapata, így dr. Sike József vezetőedző is elégedetten értékelhette játékosai teljesítményét. Hangkép.

A címvédő ellen folytatja a DAB

A címvédő ellen folytatja a DAB

2025. okt. 03.

Az idei szezonban még hibátlan Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák következő ellenfele az Erste Liga ma esti fordulójában.

DSTV: véget ért az idei ÚDL

DSTV: véget ért az idei ÚDL

2025. okt. 02.

A Munkásművelődési Központ aulája megint pontos találatoknak adott helyet múlt szombaton. A Dunaújvárosi Darts Club  az ÚDL utolsó egyéni fordulóját rendezte meg, 32 versenyző állt a táblák elé. Hangkép.

Igazolta a papírformát a Loki

Igazolta a papírformát a Loki

2025. okt. 02.

Csak a második félidőben tudta megnehezíteni a házigazda DVSC dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a két gárda szerda esti bajnokiján.

Fényes érmek a birkózó-maratonon

Fényes érmek a birkózó-maratonon

2025. okt. 01.

Három versenyen összesen nyolc dobogós helyezésnek örülhettek a DKSE és fiókszakosztályainak korosztályos birkózói a mögöttünk hagyott hétvégén.