Dunaújvárosi éremeső Pulában
Összesen nyolc dobogós helyezéssel zárták az Arena Open elnevezésű versenyt a DKSE és a Gurics György BDSE fiatal birkózói.
Kép forrása: DKSE birkózó szakosztály
Horvátországban, Pula városában rendezték meg az Arena Open elnevezésű meghívásos birkózó versenyt, melyen nyolc versenyzővel vett részt a DKSE és fiókszakosztálya a Gurics György BDSE. A négy szőnyegen megrendezett viadalon a hazai horvát klubok mellett Olaszországból, Szerbiából, Ausztriából, Németországból, Bosznia-Hercegovinából és Magyarországról kaptak meghívást csapatok. A több mint háromszáz sportolót felvonultató megmérettetésen a Dunaújvárosi Központi Sportegyesületet hat, míg a Guricsot két birkózó képviselte.
Mint az a DKSE birkózóinak beszámolójából kiderült, ez a verseny jó erőfelmérő volt az U15-ös birkózóinknak, hogy nemzetközi porondon is megmutassák képességeiket, ami azért is fontos, mert jövőre többen is harcba szállnak a válogatottságért, míg a fiatalabb korosztálynak pedig élmény- és tapasztalatszerzésnek volt kiváló lehetőség a viadal. Annak ellenére, hogy több ország is válogatott versenyzőkkel érkezett, birkózóink nem ijedtek meg a nehéz feladattól, s a nyolc versenyző, öt ezüstérmet, három bronzérmet és egy ötödik helyet szerzett. A verseny előtt azért jutott idő az akklimatizálódásra is. A jó időnek köszönhetően, tudtak strandolni és városnézésre is volt lehetőség.
Eredmények
U13
Szélpál-Stadler Benett II. hely (Gurics)
Szalona Mihály II. hely (Gurics)
Fekete Csanád V. hely (DKSE)
Ökrös Antal III. hely (Mogyoród)
U15
Tombor Benedek II. hely (DKSE)
Kaszala Máté III. hely (DKSE)
Fierpasz András III. hely (DKSE)
Parádi László III. hely (DKSE)
U17
Garbacz Bence II. hely (DKSE)
A rovat további hírei: Sport
Rangadó vár a DFC-re
2025. okt. 04.
A tabellán harmadik Kaposvár elleni mérkőzéssel folytatja a harmadosztály küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután.
Nagy pofon az éllovastól
2025. okt. 04.
Kiütéses vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a címvédő Gyergyói HK elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga pénteki játéknapján.
Nehéz ágra került a női válogatott
2025. okt. 03.
A január-februári Európa-bajnokság varázslatos helyszínén, Madeira szigetén, Funchalban tartották meg a női torna sorsolását. A magyar válogatott a spanyolokkal került egy csoportba, azaz vagy az olimpiai bajnokot, vagy a középdöntőben szembejövő, címvédő hollandokat kell legyőzni a négy közé jutásért.
DSTV: elégedett szakvezetés
2025. okt. 03.
Két győzelemmel, csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjéből a DFVE női vízilabda csapata, így dr. Sike József vezetőedző is elégedetten értékelhette játékosai teljesítményét. Hangkép.
A címvédő ellen folytatja a DAB
2025. okt. 03.
Az idei szezonban még hibátlan Gyergyói HK lesz a Dunaújvárosi Acélbikák következő ellenfele az Erste Liga ma esti fordulójában.
DSTV: véget ért az idei ÚDL
2025. okt. 02.
A Munkásművelődési Központ aulája megint pontos találatoknak adott helyet múlt szombaton. A Dunaújvárosi Darts Club az ÚDL utolsó egyéni fordulóját rendezte meg, 32 versenyző állt a táblák elé. Hangkép.
Igazolta a papírformát a Loki
2025. okt. 02.
Csak a második félidőben tudta megnehezíteni a házigazda DVSC dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a két gárda szerda esti bajnokiján.