Igazolta a papírformát a Loki

spigott - 2025. október 2. 7:30

Csak a második félidőben tudta megnehezíteni a házigazda DVSC dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata a két gárda szerda esti bajnokiján.

Főoldali és belső kép forrása: DO-archív

Idegenben, a tabellán harmadik Debrecen otthonában lépett pályára a DKKA felnőtt női kézilabda csapata a K&H Női Liga újabb fordulójában szerdán este. A mérkőzés esélyesének egyértelműen a debreceniek számítottak, s jobban is kezdték a találkozót, mert hiába válaszolt első két góljukra Agócs, egy újabb debreceni "dupla" után már 4-1-es állást mutatott az eredményjelző. Hiába Kellermann találata, a Loki a 12. percben már 7-2-re vezetett úgy, hogy a mieink képtelenek voltak túljárni Ryde kapus eszén.

Együttesünk a 18. percig tartotta ötgólos hátrányát, ám ekkor még komolyabb hullámvölgybe került, s ezt könyörtelenül kihasználták a vendéglátók, akik 9-4 után sorozatban szerezték góljaikat. Egymás után hétszer talált be a Loki a Kohász kapujába, míg a mieink csak fél perccel a félidő vége előtt tudták megtörni hosszú gólcsendjüket, így a félidei pihenőhöz érve 16-5-ös fórnak örülhetett a DVSC.

Sok izgalom így már érthetően nem maradt a második harminc percre, de kézilabdázóink a tetemes hátrány ellenére sem adták fel a küzdelmet, így a szünet után a semleges nézők is jól szórakozhattak az összecsapáson. Kiegyenlítettebb küzdelem zajlott ugyanis ekkor a pályán, melyben felváltva szerezték góljaikat a csapatok, így állandósult a két gárda közti különbség. Nem sokat törődtek a védekezéssel a felek ebben a felvonásban, a debreceniek tizenkilenc, míg a mieink húsz találatig jutottak, így a Loki végül 35-25-ös győzelemmel igazolta a papírformát, kézilabdázóink pedig csak amiatt lehettek elégedettek, hogy a második felvonást legalább egy góllal megnyerték.

DVSC – DKKA 35-25 (16-5)

DKKA: Wéninger – Andróczki, Román 2, Lakatos P., Rosa 3, Popovics 2, Fehér L. Csere: Bartulovic (kapus), Agócs 2, Kellermann 5, Terzics, Paróczy, Kerekes L. 3, Horváth A. 4, Török F., Szalai P. 4. Vezetőedző: Zubai Gábor.

A rovat további hírei: Sport

Drámai hajrában úszott el a vb-esély

Drámai hajrában úszott el a vb-esély

2025. nov. 16.

A magyar labdarúgó-válogatott utolsó pillanatban kapott góllal 3-2-es vereséget szenvedett vasárnap az ír csapattól a Puskás Arénában rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen, így harmadik lett a csoportjában és sorozatban tizedszer maradt le a vb-ről.

Mayer Gréta lett az ország legjobbja

Mayer Gréta lett az ország legjobbja

2025. nov. 16.

A DKSE kiválósága, Mayer Gréta szerezte meg az összetett aranyérmet a női mesterfokú bajnokságon, melyen Szilágyi Nikolett lett a második, míg a harmadik helyet Schermann Bianka érdemelte ki.

Sokba került a rövidzárlat

Sokba került a rövidzárlat

2025. nov. 16.

Az első félidőben tetemes hátrányt szedett össze Kisvárdán a DKKA csapata, mely hiába küzdött példamutatóan, végül ötgólos vereséget szenvedett szombat esti bajnokiján.

Harmadszor a DEAC ellen

Harmadszor a DEAC ellen

2025. nov. 15.

A tabellán ötödik DEAC elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga csatározásait a DAB jégkorong csapata vasárnap este fél héttől.

Kisvárdán szerepel a Kohász

Kisvárdán szerepel a Kohász

2025. nov. 15.

A hosszú utazás után egy igen keménynek ígérkező mérkőzés vár a DKKA női kézilabda csapatára a Kisvárda otthonában ma este hat órától.

"A Gebei" – avagy hogyan lesz rablóból pandúr a hoki jeges színpadán

"A Gebei" – avagy hogyan lesz rablóból pandúr a hoki jeges színpadán

2025. nov. 15.

Pályája egybeesett a magyar jégkorong legújabb aranykorával, ráadásul – sípmesterként – a sportág nemzetközi szinten legmagasabban jegyzett személyisége Gebei Péter. A Gebei – ez a címe annak a megjelenés előtt álló kötetnek, amely egyfelől az életpályát summázza, másrészt saját(os) nézőpontból a honi hoki elmúlt évtizedeinek történetét is összegzi.

Fontos pontokra hajt a DFC

Fontos pontokra hajt a DFC

2025. nov. 15.

Az utolsó előtti Pénzügyőr elleni fővárosi mérkőzéssel folytatja az NB III-as pontvadászat küzdelmeit a Dunaújváros FC labdarúgó csapata ma délután egy órától.