Előnyben a BJA
Hiába egyenlített 0-3-ról, végül háromgólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa kvalifikáció harmadik fordulójának odavágóján a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen.
Kép: DAB-archív
A Magyar Kupa selejtezőjének harmadik fordulójában lépett pályára a DAB jégkorong csapata a BJA HC ellen a Székesfehérváron kedden este. Az oda-visszavágós rendszerű párharc első meccsét a vendégek kezdték erősebben, s már a 3. percben megszerezték a vezetést Schlekmann révén, majd Honejsek emberelőnyös találatával az 5. percben megduplázták előnyüket (0-2). Kaptak ugyan egy előnyt a mieink is, de nem tudtak élni vele, nem úgy a fővárosiak, akik egy rossz csere miatt megítélt kiállítást gólra váltva már a 14. percben 3-0-ra vezettek.
A játékrész hajrájában egy szimpla és egy kettős hátrányt is kivédekeztek hokisaink, akik a második etapra lényegesen élesebben jöttek ki és Aszkarov remek lövésével szépítettek is a 24. percben (1-3). A folytatás több kiállítást is hozott s bár az eredmény sokáig nem változott, a 33. percben Zorin egy végletekig kijátszott támadás végén felhozta egyre a Bikákat, akik egy kihagyott fővárosi ziccer után Jarulin megugrása után egyenlítettek a 35. perc legvégén.
A második harmad utolsó perceiben, illetve a harmadik elején is kaptak egy-egy emberfórt a mieink, de nem tudtak élni lehetőségeikkel, s erre rá is fáztak, mert az erőszakosabb BJA két korongszerzést követően is mattolni tudta Bejó kapust, így a 47. percben ismét megnyugtató előnynek örülhetett (3-5). A folytatás is fővárosi fölényt hozott, s míg a mieink többször is túljátszották helyzeteiket, addig a BJA Turbucz 57. percben szerzett találatával alakította ki a 3-6-os végeredményt, így a Kangyal-csapat várhatja kedvezőbb helyzetből a november 26-i visszavágót.
Hetler Ádám: – Ha a meccs kronológiáját nézzük, akkor az első harmadban az emberhátrányokkal kinyírtuk magunkat, nyolc percet voltunk hátrányban, kaptunk belőlük két gólt úgy, hogy egy öt a hármat kivédekeztünk, ha ott gólt kapunk, akkor az első harmadban elúszott volna a meccs. Az öltözőben volt egy kis fejmosás, megmondtuk a srácoknak, hogy az elmúlt meccseken megmutatták, hogy tudnak jól játszani, hozzák azt a formát. Úgy is mentek ki a jégre, egyenlítettünk, de a harmadik harmadban igazából három hibát követtünk el, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. Ezt a rutin is okozhatja, de én nem erre fognám, hanem inkább arra, hogy keményebben kell beleállni a párharcokba és akkor ezek a gólok elkerülhetőek lettek volna. A kapusunkon semmi nem múlt, ez most így sikerült, megpróbáljuk a jövő héten megfordítani a párharcot.
DAB – BJA HC 3-6 (0-3, 3-0, 0-3)
DAB: Bejó – Szécsi, Pozsár, Aszkarov 1 (1), Zohovs, Jarulin 1 (1) – Vuoksiala, Mikulovics (1), Pinczés, Subotic, Popovic – Kugyin, Balázsi, Strenk, Zorin 1, Csémi – Bánki, Kuminka, Cseh, Vadócz. Vezetőedző: Hetler Ádám.
A rovat további hírei: Sport
Sikeres évet zárt a DKSE úszója
2025. nov. 19.
Több hazai és nemzetközi versenyen megmérette magát idén a DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor, aki jó érzésekkel tekintett vissza a mögötte hagyott szezonra.
Hazai rangadó a Fradi ellen
2025. nov. 19.
Az idei szezonban még hibátlan Ferencváros elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki csatározásokat a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.
Várják a jelöléseket, kié legyen a "Dunaújváros Sportjáért" díj
2025. nov. 18.
A rangos elismerés odaítélésről a közgyűlés dönt, de javaslatot bárki tehet a "Dunaújváros Sportjáért díj" jelölésére, egészen december 20-ig. Felhívás!
Felemás forduló az Andersen Ligában
2025. nov. 18.
A DAB-ASP hosszabbításban nyert, a DUE-Worm Angels viszont ötgólos vezetésről szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Biztos sikerek az utánpótlásnál
2025. nov. 17.
A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabdázói is fölényes győzelmet arattak a BVSC ellen a korosztályos bajnokságok hétvégi fordulójában.
Döntetlen a Pénzügyőr ellen
2025. nov. 17.
Hiába játszott mezőnyfölényben és alakított ki több helyzetet is, nem tudott nyerni a Pénzügyőr otthonában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Újabb siker, ezúttal a DEAC ellen
2025. nov. 17.
Kiélezett, izgalmas csatában, szétlövés után aratott 4-3-as győzelmet a DAB jégkorong csapata a DEAC elleni székesfehérvári mérkőzésen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.








