Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 19. József, Bánk
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Labdarúgás: a Gyöngyös ellen a kupában

Sport
labdarúgás
Dunaújváros
Magyar Kupa
DPASE
Gyöngyös

facebook megosztás

spigott - 2015. júl. 22., 07:40

A megyei első osztályban szereplő Gyöngyösi AK-YTONG csapata ellen lép pályára augusztus 12-én a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata a Magyar Kupában.

A Magyar Labdarúgó Szövetségben elkészítették a Magyar Kupa első fordulójának sorsolását, melyben már a Dunaújváros PASE labdarúgó csapata is érintett volt. Mivel a szabályok szerint az első fordulóban még nem találkozhatnak egymással a profi bajnokságok résztvevői, így az biztos volt, hogy a mieinknek alacsonyabb osztályú ellenféllel kell szembenézniük az augusztus 12-ei játéknapon.

Nos, a mieink nem kaptak legyőzhetetlennek tűnő ellenfelet, ugyanis a tavaly még NB III-as, ám az idén a megyei első osztályban szereplő Gyöngyösi AK-YTONG ellen kell szerelést húznia Artner Tamás együttesének. A továbbjutás sorsa egyetlen mérkőzésen dől el, s a kupaszabályok szerint az alacsonyabb besorolású együttes, jelen esetben a Gyöngyös lesz a pályaválasztó.

A sorozat első fordulójában még csak nyolc élvonalbeli csapat érdekelt, a nemzetközi kupaküzdelmekben résztvevő négy együttes (Videoton FC, Ferencváros, MTK Budapest, DVSC-Teva) csak a harmadik fordulóban csatlakozik a mezőnyhöz. A Magyar Kupa főtábláján 116 csapat indulhatott volna el, de öt klub nem nevezett, így a 111 együttes közül öten (Inter CGF, Somos SE, Andráshida, Géderlaki KSE, Balatonfüred) mérkőzés nélkül jutnak a második fordulóba.

 

A rovat további hírei: Sport

Két vereség a megyei rivális ellen

2026. már. 19.

A DKKA U18-as együttese nagy csatában, az U20-asok viszont sima meccsen szenvedtek vereséget az Alba FKC elleni korosztályos bajnoki találkozón.

Egri előny a negyeddöntőben

2026. már. 19.

Korán jelentős előnyt szerzett, s végül magabiztosan nyert a házigazda Eger a DFVE női vízilabdázói ellen a bajnoki negyeddöntő első felvonásán.

Alakul az alsóházi rájátszás menetrendje

2026. már. 18.

Négy hazai mérkőzés is vár DKSE röplabda csapatára a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alsóházi rájátszásában.

DSTV: harmadjára is nagy siker

2026. már. 18.

Tovább növekvő létszám mellett, ismét kiváló hangulatban rendezték meg a FitCity Dunaújváros programsorozat harmadik állomását a volt Bánki iskola tornatermében. Hangkép.

Kezdődik a harc a négy közé jutásért

2026. már. 18.

Egerben kezdi meg a bajnoki negyeddöntő két győzelemig tartó párharcát a DFVE női vízilabda csapata ma este hét órától.

Továbbra is az élmezőnyben a PASE

2026. már. 17.

A Pentele ASE együttesei közül az NB I-es és az NB II-es alakulat is nyerni tudott, az NB III-asok viszont szoros vereséget szenvedtek az asztaliteniszezők csapatbajnokságának hétvégi fordulóiban.

DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

2026. már. 17.

A Fabó Éva Sportuszoda városunk közkedvelt és rendszeresen látogatott sportlétesítménye. Az intézmény nemcsak a városlakóknak nyújt mozgási lehetőséget, hanem számos sportszervezet és közösség bázisaként is üzemel. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: újra zenélt a cukrászda

  2. Két vereség a megyei rivális ellen

  3. Megállíthatatlanul terjed a netes csalás

  4. Miért népszerű a scrapbookozás?

  5. Egri előny a negyeddöntőben

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: újra zenélt a cukrászda

DSTV: újra zenélt a cukrászda

Embedded thumbnail for DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

DSTV: tiszta környezetért Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: harmadjára is nagy siker

DSTV: harmadjára is nagy siker

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő