Győzelem és osztályváltás

doszerk - 2016. november 28. 15:10

Magabiztos sikert aratott a 2016-os esztendő utolsó mérkőzésén a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata, mely a Budapest Cowbells elleni 42-13-as győzelem után jelentette be, hogy jövőre elindul a Hungarian Football League küzdelmeiben.

Az idei esztendő utolsó mérkőzését játszotta vasárnap délután a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapata, mely a tartalékos Budapest Cowbells gárdáját látta vendégül egy barátságos összecsapáson. Az időjárás ezúttal kegyes volt a csapatokhoz, ideális futball időben vághattak neki a meccsnek a felek, s bár az első negyed derekáig jobbára a vendégek elképzelései szerint zajlott a küzdelem, idővel bemelegedtek a házigazdák, s Bachrathy Kornél remek passza után Mészáros Márton meg is szerezte az első touchdownt, majd a kétpontos extrát Krasznai Balázs értékesítette (8-0).

A második negyedben az irányítót cserélő házigazdáknál Krasznai már az első játékból pontos átadással találta meg a végzónában helyezkedő Tóth Jánost, aki több védő között is bravúrosan szerezte meg a játékszert (14-0). A vendégek válasza sem késett soká, s feljöttek 14-7-re, de a következő sorozatban ismét Tóth ért el remek TD-t, de a vendégek sem adták alább, s egy hasonlóan szép támadássorozat végén ismét a végzónáig jutottak, ám extrájukat már blokkolták a mieink, így a félidei szünetre 20-13-as dunaújvárosi vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A harmadik etapot kiválóan kezdték a Gorillák, akik Bachrathy Kornél pontjaival növelték tovább előnyüket, s ekkor már érezhető volt, hogy a mieink sokkal jobban bírják fizikálisan a csatát, mint ellenfelük. Ez az eredmény alakulásán is meglátszott, mert Vadász Endre és a meccs legjobbjának megválasztott Beretka szerzett touchdownt, s mivel a védelem továbbra is remekül állt a lábán, így tovább nyílt az olló a két csapat között. A mérkőzés vége már semmi izgalmat nem tartogatott, s a mieink végül simán, 42-13-as győzelmet arattak a 2016-os esztendő utolsó találkozóján.

A találkozó után egy nagyon fontos döntés meghozatala várt az együttes vezetésére, hiszen ekkor döntötték el a Gorillák, hogy a következő idényt a másodosztályban, vagy a Hungarian Football League küzdelmeiben küzdik-e végig. Nos, a csapat vezetése egyértelműen az osztályváltás mellett tette le a voksát, így a Gorillák jövőre már az ország legjobb csapatit láthatják vendégül Dunaújvárosban. A szezon zárásaként az öltőzőben adták át a 2016-os esztendő különdíjait is, melyet természetesen mi is megosztunk olvasóinkkal.

A Dunaújváros Gorillaz 2016-os különdíjasai

U19 legtöbbet fejlődött játékos: Tancsa Patrik (WR)
U19 legjobb támadójátékos: Horváth László (WR)
U19 legjobb védőjátékos: Tarány Péter (LB)
Felnőtt legjobb speciális egység játékos: Kövesdi István (LB)
Felnőtt legtöbbet fejlődött játékos: Tarány Gábor (CB)
Felnőtt legjobb védőjátékos: Tanács Pál (DE)
Felnőtt legjobb támadójátékos: Mészáros Márton (WR)
Felnőtt legértékesebb játékos: Bachrathy Kornél (QB)

A rovat további hírei: Sport

Szombathelyi ellenfél az osztályozón

Szombathelyi ellenfél az osztályozón

2025. jún. 03.

A Vas vármegyei első osztályt megnyerő ISA Haladás lesz a Dunaújváros FC labdarúgóinak ellenfele az NB III-ba jutásért vívott osztályozós párharcban.

Virágcsokrokkal várták az Eb dunaújvárosi hőseit (galériával)

Virágcsokrokkal várták az Eb dunaújvárosi hőseit (galériával)

2025. jún. 03.

A DKSE és a torna szakosztály mellett városunk vezetése is köszöntötte a lipcsei Európa-bajnokságról hazatért dunaújvárosi tornászokat a Pap Zoltán Tornacsarnokban hétfőn délután.

Kunhegyesi öröm a Dózsában

Kunhegyesi öröm a Dózsában

2025. jún. 02.

Hatodik helyen végzett a DSE Röplabda Akadémia korosztályos együttese az U13-as bajnokság Dunaújvárosban megrendezett országos döntőjében.

Bajnoki címek Ceglédről

Bajnoki címek Ceglédről

2025. jún. 02.

Remekül szerepeltek, s összesen öt dobogós helynek örülhettek a Danubius KSE versenyzői a tollaslabdázók Cegléden megrendezett Senior Magyar Bajnokságán.

Szépen csillogó ezüst a serdülőknél

Szépen csillogó ezüst a serdülőknél

2025. jún. 02.

Második helyen végzett a DFVE serdülő leány vízilabda csapata korosztályos országos bajnokság dunaújvárosi nyolcas döntőjében.

DSTV: újra a Suli Foci Kupáért fociztak

DSTV: újra a Suli Foci Kupáért fociztak

2025. jún. 01.

Már az első fordulóban is nagy csatákat hozott a Suli Foci Kupa. Az első korcsoportban kulcsi, a másodikban dunaújvárosi siker született a DLSZ Arénában megrendezett viadalon. Hangkép.

Újra gáláztak a labdarúgók

Újra gáláztak a labdarúgók

2025. jún. 01.

Kiütéses győzelemmel zárta a Fejér vármegyei első osztály 2024/2025-ös kiírását a Dunaújváros FC labdarúgó csapata szombaton kora este.