Dunaújváros Hetilap

Tájékoztatás - Az önkormányzat újra közbelép, ha kell

doszerk - 2017. január 16. 15:22

Pálfi-Németh Tünde önkormányzati sajtószóvivő az alábbi tájékoztatást juttatta el szerkesztőségünkhöz.

TÁJÉKOZTATÁS

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzatának nevében tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Cserna Gábor polgármester úr és az önkormányzat folyamatos tárgyalásokat folytatott a helyi távfűtés és vízellátást érintő, a közelmúltban tapasztalható elégtelen szolgáltatás rendezésének tárgyában.

Az ivóvíz termelésével kapcsolatos nehézségeket illetve a kapacitás problémákat megoldották, megnövelték és tovább fogják növelni a csápos kutakból kitermelhető ivóvíz mennyiségét.

A szolgáltatáshoz kapcsolódó hatóságok szakembereinek állásfoglalása alapján hivatalunk folyamatosan nyomon követi a lakossági ellátás minőségét!

Amennyiben a jövőben ismételt fennakadás lenne tapasztalható a DVCSH Kft. szolgáltatói tevékenységében, önkormányzatunk újra megteszi a szükséges lépéseket, haladéktalanul intézkedik az ellátás zavartalan biztosítása érdekében!

Hivatalunk továbbra is várja a lakosság jelzéseit a szolgáltatás színvonalával kapcsolatosan, hogy minél hatékonyabban reagálhassunk az esetleges problémákra!

 

Pálfi-Németh Tünde

önkormányzati sajtószóvivő

DMJV PMH

 

Dunaújváros, 2017. január 16.

A rovat további hírei: Közélet

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület

2025. dec. 16.

Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás

2025. dec. 16.

Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.

DSTV: életmentő óvónők

DSTV: életmentő óvónők

2025. dec. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.

 

Telt ház előtt búcsúztatott csodás esztendőt a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

Telt ház előtt búcsúztatott csodás esztendőt a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. dec. 15.

Városunk kulturális örökségének kiemelkedő szereplője az 1952-ben alakult Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Eredményes, szép évet zárhatott a csapat – teltházas évzáró eseményüknek a Bartók Színház adott otthont múlt vasárnap. Tánc, közösség és hagyományőrzés – még sokáig folytatják.

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik már (galériával)

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik már (galériával)

2025. dec. 15.

Karácsony ünnepe alig karnyújtásnyi távolságra van tőlünk – vasárnap meggyújtottuk a harmadik adventi gyertyát is a koszorúkon. Az Adventi Forgatag ezen az elmúlt hétvégén is érdekességeket tartogatott, mindkét nap meg telt a tér mosolygós városlakókkal.