Dunaújváros Hetilap

Ők is magyar állampolgárok lettek

Vass Ádám - 2017. február 9. 17:18

A csütörtöki napon ketten is megkapták a magyar állampolgárságot a Városháza "C" szárnyának rendezvénytermében kötött eskütételüket követően Cserna Gábor polgármestertől.

A ceremónia Erkel, Bánk bán című operájának leghíresebb áriájával, a Hazám, hazám meghallgatásával kezdődött Simándy József előadásában, mely után Cserna Gábor, városunk polgármestere megjegyezte, a dal mindent kifejez és mindent elmond a mai nap jelentőségéről és arról, mit is jelent magyarnak lenni. Az eskütételt követően elsőként hallhatták a Himnuszt immár magyar állampolgárokként, amit a polgármester Kiss Zsuzsanna anyakönyvvezetővel együtt hitelesített, majd Dunaújváros Megyei Jogú Város nevében gratulált és köszöntötte őket honfitársként.

Ezzel a Kijevben, Ukrajnában született Griga Iván, illetve a szerbiai Székelykevén született Kuzner Antal hivatalosan is magyar állampolgárságot kaptak. Utóbbi elmondta, 1973-ban költözött Szerbiából Németországba, majd nyugdíjazása után tíz évvel ezelőtt érkezett hozzánk, ahol megismerkedett párjával is, akivel egy kulcsi duna-parti házban élnek az év nagy részében, amikor nem a hozzátartozóikat látogatják Németországban.

A rovat további hírei: Közélet

Akik számára a tanítás nem munka – hivatás (galériával)

Akik számára a tanítás nem munka – hivatás (galériával)

2025. jún. 12.

Apáczai Csere János születésnapjához kapcsolódóan köszöntötte és díjazta városunk önkormányzata a pedagógusokat – mint minden évben, ezúttal is három elismeréssel. A Dunaújváros Érdemes Pedagógusa, a Dunaújváros Oktatásügyéért díjakat, valamint a Pedagógus Életpályáért Emlékérmeket kedden vették át a díjazottak a Városházán.

Több "frissítő" fejlesztés a lakosságért

Több "frissítő" fejlesztés a lakosságért

2025. jún. 11.

A városfejlesztés soha véget nem érő folyamat – kisebb és nagyobb munkálatokkal egyaránt tesznek az itt élők komfortjáért. Kálló Gergely, a 7. választókerület önkormányzati képviselője régóta várt újdonságokról számolt be a Március 15. téren.

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

Sok boldogságot kívánunk az Évák körében!

2025. jún. 06.

Újabb szépkorú polgár ünnepelte a 90. születésnapját. Varga Károlynét, Éva nénit Dunaújváros képviseletében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő köszöntötte. A jókívánságokat örömmel fogadta az ünnepelt az Évák – lánya, unokája és dédunokája – körében.

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

Három tétel volt a rendkívüli közgyűlésen

2025. jún. 05.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés indoka egy pályázati lehetőség, aminek nagyon szoros a benyújtási határideje, illetve egy korábbi döntés módosítása vált szükségessé.

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

Két lépcsőháznál újult meg a járdaszakasz

2025. jún. 05.

Apró, de az ott élők számára annál örömtelibb fejlesztésről számolt be Tóth Kálmán önkormányzati képviselő. A Mátyás Király körút 8-10. előtt – tehát két lépcsőháznál – újult meg az évek alatt elhasználódott járdaszakasz. 

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

Közösen emlékeztek a tragikus sorsdöntésre

2025. jún. 05.

105 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én, 16.32 perckor írták alá a Trianoni békeszerződést. A diktátum következtében a történelmi Magyarország elveszítette területének kétharmadát és lakosságának mintegy hatvan százalékát. A trianoni békediktátum évfordulójára emlékezett a Dunaújváros önkormányzata az evangélikus templomban szerdán.

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

2025. jún. 05.

Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a "C" szárnyba, nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak.