Oguntoye Viktóriára hosszú kihagyás vár
Teljes elülső keresztszalag-szakadást szenvedett el a szombati bajnokin a DKKA kiváló kapusa, akire hosszú ideig, előreláthatólag fél évig nem számíthat együttesünk.
Mint arról beszámoltunk már, az Alba Fehérvár KC elleni 27-26-ra megnyert mérkőzés első félidejében súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia kapusa, Oguntoye Viktória. A válogatott kerettag hálóőr a francia Claudine Mendy-vel ütközött a dunaújvárosi hatoson belül, majd azonnal a térdéhez kapott, s már nem is tudta folytatni a játékot. A csapat hazaérkezését követően azonnal megvizsgálták, s bár az első vizsgálat oldalszalag-sérülést valószínűsített, a pontos diagnózis megállapítására a mai napig várni kellett.
Kép: DO-archív
Csapatunk kiváló kapusa a fővárosban esett át ma délelőtt egy ilyenkor elengedhetetlen MR-vizsgálaton, ami sajnos a lehető legrosszabb eredmény hozta, hiszen mint az kiderült, teljes elülső keresztszalag-szakadást szenvedett el, így sajnos az idei szezonban már nem léphet pályára együttesünkben. A vizsgálat után sikerült elérnünk Oguntoye Viktóriát, aki érthetően szomorúan kommentálta a diagnózist.
"Rettentően szomorú vagyok, eddig elkerültek a sérülések, most viszont nagyon hosszú kihagyás vár rám. Pénteken már megműtenek, az orvosi vélemény szerint fél év a felépülési idő, ez rengeteg. Nem tudok azonban most már mit csinálni, ami történt megtörtént, remélem a műtét jól sikerül, s utána minden erőmmel azon leszek, hogy a rehabilitációt lelkiismeretesen elvégezzem, s a lehető leghamarabb visszatérjek a pályára" – fogalmazott együttesünk kapusa.
A rovat további hírei: Sport
Közel volt a dobogó
2025. ápr. 07.
Kevéssel maradt le a harmadik helyről Sztankó Zina Inka és Tóth-Pál Rebeka kettőse a tollaslabdázók országos diákolimpiai döntőjének leány páros versenyszámában.
Makai Lilla győzelme a Matolayn
2025. ápr. 07.
Makai Lilla nyerte az egyéni összetettet a fővárosban megrendezett Matolay Elek Emlékversenyen. A DKSE tornásza 47,766 pontot szerzett, a második helyen az osztrák Alissa Moerz végzett, míg Benkő Boglárka lett a harmadik.
Biztos siker a rangadón
2025. ápr. 07.
Mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve, megérdemelten aratott 2-0-s győzelmet a Lajoskomárom elleni hazai bajnokin a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.
Szegedi öröm a sportcsarnokban
2025. ápr. 06.
A kulcspillanatokban pontosabb Szeged négyszettes mérkőzésen győzte le a DKSE röplabdázóit az Extraliga alsóházának szombati fordulójában.
Nagy fordulatok után szenvedett vereséget a DKKA
2025. ápr. 05.
Hiába fordított nyolcgólos hátrányból a Kohász, s még vezetett az utolsó tíz perc megkezdése előtt, a véghajrában pontosabb Mosonmagyaróvár elvitte a bajnoki pontokat női kézilabdázóink otthonából.
Újabb hazai csata előtt
2025. ápr. 05.
Újabb hazai meccs vár a DKSE felnőtt röplabda csapatára, mely a Szeged gárdáját látja vendégül az Extraliga alsóházában ma délután négy órától.
DSTV: mélységi tervek
2025. ápr. 04.
Mozgalmas időszak áll a Búvársuli SE sportolói mögött és a dunaújvárosi búvárúszók számára a közeljövő is bőven tartogat kihívásokat. A tervekről, célokról Gurisatti Róberttel, az egyesület elnökével és edzőjével beszélgettünk. Hangkép.