Szemvizsgálat gyerekeknek
A Szent Pantaleon Kórház és a „Látó szemért” Alapítvány forrásaiból egy új eszközzel bővült a gyermekszemészeti szakrendelés eszközparkja.
A Plusoptix A09 típusú gyermek kézi autorefraktométer a gyermekek objektív látásvizsgálatára alkalmas készülék. Ezzel egyszerűen ki tudják szűrni a gyermekkori fénytörési hibákat, valamint más szembetegséget, fejlődési rendellenességet is. A vizsgálat körülbelül két méter távolságból történik, egyszerre mindkét szemen, így nem megterhelő a gyermekek számára. Dr. Mészáros Lajos, a kórház főigazgató-főorvosa elmondta, kézenfekvővé vált, hogy a készüléket szűrésekre használják, amelyet a szemészeti osztály szakemberei felvállaltak.
- A célunk az, hogy az iskola elkezdése előtt ki tudjuk szűrni azokat az eseteket, amelyek a fokozott megterhelés hatására később biztosan szemüvegessé válnának. Ezeknél a gyermekeknél fejfájással, homályos látással, egyéb kellemetlen tünetekkel jelentkeznének később a panaszok. Kórházunk kezdeményezését Cserna Gábor polgármester és az önkormányzat is felkarolta. Az óvodák központi intézményigazgatójával és személyzeti vezetőjével történt egyeztetés után a szűrővizsgálatokat május 3-án kezdtük el, és ezután szerdánként folytatjuk.
Egy-egy alkalommal 10-10 gyermek szűrése történik meg az 5-6 éves korosztályból. Az általános szemvizsgálaton kívül elvégzik a térlátás, a szem elülső részének és a vörösvisszfénynek vizsgálatát is.
A rovat további hírei: Közélet
DSTV: húsvéti haltelepítés
2025. ápr. 26.
Bár húsvétkor a legtöbb család asztalán a főtt sonka dominált, a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület jóvoltából biztosan halat is fogyasztottak a dunaújvárosiak. Az ünnep előtt ismét halat telepítettek a horgászterületekre, derül ki a DSTV összegzéséből. Hangkép.
Gazdasági kérdésekben közérthetően
2025. ápr. 25.
Folytatódott a méltán népszerű Dunaújvárosi Estek programsorozata a Városháza „C” szárnyában. A sorozat áprilisi vendége Surányi György korábbi jegybankelnök volt csütörtökön délután – előadását nagy érdeklődés övezte. A jelenlévők fontos pénzügyi kérdésekre is választ kaphattak.
A Barátság városrészben folytatódik a lomtalanítás
2025. ápr. 24.
Amint arról már beszámoltunk, az elmúlt évek gyakorlatát folytatva városrészi bontásban tart az önkormányzat tavaszi lomtalanítási sorozata. A következő állomás a Barátság városrész lesz – szombaton!
A négylábúak biztonsága az elsődleges cél!
2025. ápr. 24.
Hosszú ideje fennálló probléma városunkban, hogy valaki vagy valakik mérgezett étel elhelyezésével veszélyeztetik a kis kedvencek életét. Az ügy kapcsán Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester tartott fórumot a Városháza „C” szárnyában kedden délután.
DSTV: szomorú hírek a vasműből
2025. ápr. 24.
A csoportos létszámleépítés kapcsán tartott tájékoztató beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése. A Dunai Vasmű munkavállalóinak sorsáról Mezei Zsolt alpolgármester tolmácsolta az önkormányzat álláspontját. Hangkép.
Szabó Zsolt: elengedhetetlen a megyei jogú városok közös, határozott fellépése
2025. ápr. 23.
Szabó Zsolt képviselte városunkat a Megyei Jogú Városok Szövetségének múlt heti debreceni ülésén, ahol több fontos kérdés is napirendre került. Városunk gazdasági alpolgármestere szerint azt szeretnénk, hogy Dunaújváros és a dunaújvárosiak megkapják a számukra jogosan járó forrásokat.
Elismerések és ünnep a Bölcsődék Napján
2025. ápr. 23.
Idén húsvéthétfőre esett a Bölcsődék Napja, amelyet 15 éve Magyarországon is április 21-én ünnepelnek. Dunaújvárosban is összeültek a bölcsődei dolgozók – három szakember kapott igazgatói elismerést a Munkásművelődési Központban.