Újabb Hajdu-arany a válogatón

spigott - 2017. június 18. 14:49

A kenu egyesek 200 méteres versenyszáma után a párosok küzdelmében sem talált legyőzőre a szegedi válogatón Hajdu Jonatán, a Dunaferr SE kenusa.

A harmadik versenynappal folytatódott és fejeződött is be ma a szegedi Maty-éren a kajak-kenusok világ- és Európa-bajnoki válogatója. Ahogy pénteken és szombaton, úgy ma is két Dunaferres kenusért, Kovács Máté Andrásért és Hajdu Jonatánért szurkolhattak a sportág dunaújvárosi szerelmesei. Jonatán és András először a kenu egyesek 500 méteres számának előfutamaiban voltak érdekeltek, s ahogy azt reméltük, olimpikonunk megnyerte futamát, s ezzel egyenes ágon be is jutott a táv döntőjébe, míg Kovács András a negyedik helyen végzett előfutamában, de hiába jutott tovább, az elődöntőben kizárták, így számára álom maradt a finálé elérése.

Kép: mkksz.hu

A folytatásban tehát már csak Hajdu Jonatán két versenyét figyelhettük, melyek közül a kenu kettesek 200 méteres döntőjének az UTE versenyzőjével, Fekete Ádámmal vágott neki. A fináléban három győri páros volt Jonatánék ellenfele, ám a Dunaferr kiválósága bizonyította, hogy hiába áll át szépen lassan a hosszabb számokra, 200-on továbbra is verhetetlen a hazai mezőny számára, s az egyes versenyek után párosban is az első helyen végzett. Lényegesen nehezebbnek ígérkezett a kenu egyesek 500 méteres döntője, ahol Jonatán ezúttal nem bírt a párosban vele aranyérmet szerző Fekete Ádámmal, s ugyan nem nagy különbséggel, de kikapott vetélytársától, így a második helyen fejezte be a szám küzdelmeit.

A rovat további hírei: Sport

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

A DEAC ellen a nyolc közé jutásért

2025. szep. 04.

A Debrecen csapata lesz a DKSE felnőtt röplabdázóinak ellenfele a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében.

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

DSTV: bemutatkoznak a DKSE reménységei

2025. szep. 03.

A héten is maradunk kajak-kenu utánpótlás vonalon, a múlt hét folyamán már megismerhettük Katona Réka Sárát a DKSE kajak-kenu szakosztály tehetséges versenyzőjét. Most ismét fiatalok mutatkoznak be – Blényesi Réka, Györkő Huba és Bebők Lara személyében utánpótlás versenyzők álltak kameránk elé. Hangkép.

Ismét a világ elitjét látják vendégül

Ismét a világ elitjét látják vendégül

2025. szep. 03.

Idén is Szombathely ad otthont a hazai torna challenge világkupának, amely szeptember 26–28. között zajlik a Schaeffler Aréna Savariában. A rangos esemény közvetlen főpróba a tornászok számára, hiszen alig három héttel a jakartai világbajnokság előtt mérhetik össze tudásukat a világ legjobbjai.

Új név a Szuperkupa serlegén

Új név a Szuperkupa serlegén

2025. szep. 02.

A Kemi-Ker gárdája nyerte a városi kispályás labdarúgók idei szuperkupáját, miután 3-1-es sikert aratott a tavalyi bajnok Hangover ellen a DLSZ Arénában hétfőn este.

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

DSTV: világbajnokot köszöntöttek

2025. szep. 02.

Világbajnokot köszönthetett Dunaújváros – Hajdu Jonatán, a DKSE kiváló kenusa a milánói világbajnokságon a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában szerezte meg a szépen csillogó aranyérmet. A versenyen egy ötödik helyet is bezsebelt – a csónakházban köszöntötték a kiválóságot a közelmúltban. Hangkép.

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

Fiatal kanadai bekk az Acélbikáknál

2025. szep. 02.

Ponterős hátvéddel erősítették meg keretüket a Dunaújvárosi Acélbikák felnőtt jégkorongozói.

Biztosan tovább a kupában

Biztosan tovább a kupában

2025. szep. 01.

Nagyon sima, hétgólos győzelemmel jutott tovább a Nagykanizsa gárdáján a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa harmadik fordulójában.