Minden a tervek szerint halad!
Eddig a tervezett ütemben haladnak a Napsugár Tagóvoda és a Makk Marci Bölcsőde teljes felújításával a szakemberek, akiknek szeptember 2-áig végezniük kell a munkálatokkal.
Bejárást tartott a Béke városrészben található Napsugár Tagóvodában és Makk Marci Bölcsődében Sztankovics László és Hingyi László önkormányzati képviselők az intézmények vezetőivel, hogy megnézzék, hogy állnak a felújítással a szakemberek. Mint azt Hingyi László ismertette, mindkét intézmény teljes felújítására mintegy 300-300 millió forint uniós támogatást nyert el a város. A kivitelezést júniusban kezdték meg, a teljes felújítással pedig szeptember 2-ig, a nevelési év kezdetéig kell végezniük a szakembereknek.
Gyenes Józsefné, a Dunaújvárosi Óvoda vezetője elmondta, egyeztetésen voltak a kivitelezőnél, ahol tájékoztatták őket a felújítási munkálatok ütemtervéről. Bár szoros a munkafolyamatok ütemezése, de eddig mindennel úgy haladnak, ahogy azt tervezték. A felújítás a nyár végéig tart, a terv alapján augusztus 30-án és 31-én már az óvoda takarítása, visszaköltöztetése lesz a feladat. Gyenes Józsefné hangsúlyozta, nagyon örülnek a felújításnak, hiszen egy szép, modern környezetben fogadhatják majd a gyerekeket.
Sztankovics László választókörzetéhez tartozik a bölcsőde. Mint mondta, a bontási munkálatokkal végeztek, és már az építésen dolgoznak a szakemberek, kezdve az új villamossági és gépészeti rendszer kiépítésével. Varga Éva Anna, a bölcsőde vezetője hozzátette, a pályázat kifejezetten az energiahatékonyság növelésére irányul, így új ablakokat, ajtókat, hőszigetelést is kap az épület, valamint 16 millió forintot fordíthatnak eszközbeszerzésre, így új bútorok is lesznek a bölcsődében. Azt is mondta, jelen állás szerint szeptember 1-jén fogadni tudják a gyerekeket egy kívül-belül megszépült épületben.
A rovat további hírei: Közélet
Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház
2025. aug. 26.
Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.
Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél
2025. aug. 26.
Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.
Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"
2025. aug. 25.
Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.
Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége
2025. aug. 24.
A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.
DSTV: komoly segítség az álláskereséshez
2025. aug. 24.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.
Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)
2025. aug. 21.
A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!