Dunaújváros Hetilap

Jövő év elején további útfelújítások kezdődnek

Molnár Emese - 2017. augusztus 24. 14:29

A Dózsa György úti szakasz felújítását hétfőn kezdte meg a DVG Zrt., csütörtökön már az Aranyvölgyi útnak is nekiálltak. A felújítási munkálatokról Cserna Gábor polgármester tartott sajtótájékoztatót.

Mint azt elmondta, a közgyűlés egy tavaszi ülésén határozott arról, hogy saját forrásból, háromszázkilencven millió forintból felújítja a város legforgalmasabb útszakaszait, amelyeket a leginkább használnak mind a dunaújvárosi polgárok, mind az utazóközönség, a környező településről érkezők.

A nagyforgalmi utak közül elsőként a Dózsa György útnak a városból kivezető, az erdei tornapályától a Baracsi úti körforgóig tartó kétsávos szakaszán kezdte meg a munkálatokat hétfőn a kivitelezéssel megbízott DVG Zrt. Két ütemben végzik ennek a 92 millió forint részösszegű beruházásnak a megvalósítását. Miután elkészülnek a kétsávos úttal, a körforgói behajtót is megcsinálják. A Dózsa György úti szakasz felújításával szeptemberre végezhetnek.

Csütörtökön már az Aranyvölgyi út felújítását is megkezdték: a százötven millió forintos beruházással a Baracsi úttól a Venyimi útig tartó szakaszon teljesen új, megerősített aszfaltburkolatot fognak teríteni. Ezen szakasz felújítása három ütemben történik. Első körben a Szilágyi Erzsébet úttól a Magyar útig tartó részen zajlik az építkezés, emiatt teljes útzár van érvényben. A teljes útzár ideje alatt a Magyar úton keresztül a Petőfi Sándor út irányába lehet kerülni. Itt jól látható sárga terelőtáblákkal irányítják vissza a forgalmat az Aranyvölgyi út felé. Ennek kivitelezési határideje is szeptember végére tehető. Minden az időjárási körülményektől függ, illetve attól is, hogy a régi aszfalt elbontása után milyen hibák merülnek fel, amelyeket addig nem lehetett látni.

Az Aranyvölgyi és a Dózsa György úti szakaszok után sor kerül a Venyimi és a Vasmű úti szakaszok felújítására is, várhatóan jövő év elején, amikor az időjárási körülmények is kedvezőek lesznek a kivitelezésre. Cserna Gábor polgármester elmondta, további útfelújítások is tervben vannak, például Táborálláson, ahol sor kerül a terület csatornázására is (a csatornázásról szóló támogatói szerződést jövő héten írhatják alá).

Az élményfürdővel kapcsolatos kérdésünkre Cserna Gábor elmondta, mindkét fél aláírta már az adásvételi szerződést, a város múlt pénteken utalta át a kormány által biztosított vételárat a Recovery Ingatlanhasznosító és Szolgáltató Zrt. (Cib Bank) részére. A birtokba vétel folyamatos, de hivatalosan szeptember 1-jétől kerül a város tulajdonába a fürdő. Cserna Gábor hozzátette, több környéken lakó kérte, hogy nyissák majd meg a jelenleg elzárt parkolókat a fürdő előtt. Ezzel a feladattal pedig már megbízta a körzet képviselőjét, Iván Lászlót a polgármester.

Akár már idén ősszel elkezdődhet a Zöld Város projekt megvalósítása is. Mint arról már beszámoltunk, az önkormányzat kilencszáz millió forintot nyert erre a programra, amellyel többek között parkosíthatják a Vasmű úti zöldövezeti sávot, megújul a mozi épülete és két lépcsősor a felső Duna-parton, valamint közvilágítást is kiépítenek azon a részen.

A rovat további hírei: Közélet

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

Csattanó poénok a Dunaújvárosi Esteken – Fábry Sándor volt a vendég

2025. jún. 05.

Fábry Sándor humorista, műsorvezető, dramaturg volt a Dunaújvárosi Estek legutóbbi vendége. A kedd délutáni előadása sokakat vonzott a „C” szárnyba nem véletlenül – közismert és megosztó személyiségére kíváncsiak voltak a dunaújvárosiak. 

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

Hamarosan startol a szabadstrand-szezon

2025. jún. 04.

Egészen pontosan június 13-án nyit a szabadstrand – félreérthetetlenül jelezve a nyári szezon hivatalos kezdetét. Mezei Zsolt városüzemeltetési alpolgármester a helyszínen jelentette be: a jövő hét végén már ismét várja a fürdőzőket a város egyik legnépszerűbb nyári közösségi tere.

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

Tartalmas évtizedek után kerek évforduló

2025. jún. 04.

Folytatódott a dunaújvárosi szépkorú polgárok köszöntése. A napokban Dr. Tarjáni Györgyöt, Gyuri bácsit köszöntötte az önkormányzat nevében Barta Endre alpolgármester és Szántó Péter önkormányzati képviselő. 

Parkolók és egészségügyi fejlesztések a városban – 69 új hely létesül a kórháznál

Parkolók és egészségügyi fejlesztések a városban – 69 új hely létesül a kórháznál

2025. jún. 03.

Újabb jelentős fejlesztés kezdődik Dunaújvárosban: 69 új parkolóhely épül a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet közelében, amely nemcsak a város, de az egész térség közlekedési helyzetét javíthatja. A beruházás részleteit sajtótájékoztatón ismertette Pintér Tamás polgármester, Szilágyi Örs, a kórház főigazgatója, valamint dr. Mészáros Lajos országgyűlési képviselő. 

Lomtalanítás a Béke városrészben: 65 tonna, 976 köbméter lomtól szabadultak meg

Lomtalanítás a Béke városrészben: 65 tonna, 976 köbméter lomtól szabadultak meg

2025. jún. 03.

Mozgalmas nap volt a Béke városrészben múlt szombaton: öt helyszínen gyűltek össze a környékbeliek, hogy megszabaduljanak régi bútoraiktól, elromlott elektronikai eszközeiktől és más feleslegessé vált holmiktól. Még két alkalom lesz a tavaszi sorozatban!

Trianon-megemlékezés az evangélikus templomban

Trianon-megemlékezés az evangélikus templomban

2025. jún. 03.

A trianoni békediktátum évfordulóján emlékeznek a magyarság egyik legnagyobb tragédiájára – az emlékünnepség helyszíne az evangélikus templom udvarán felállított Trianon-emlékmű lesz szerdán délután. 

Aktív Staféta: szűrésekkel az egészségért (galériával)

Aktív Staféta: szűrésekkel az egészségért (galériával)

2025. jún. 02.

Izgalmas szombaton van túl Dunaújváros. A Jót, fut a város – Dunaújváros! eseményével egy napon az egészségmegőrzésre nemcsak sporttal, hanem ingyenes szűrővizsgálatokkal is felhívták a figyelmet. Az Országos Népegészségügyi Mozgósítási Staféta országjáró programsorozatának városi állomásán az edukációé volt a főszerep.