Munkát vállalhatnak nyugdíj után is
A kormány júniusban határozott a nyugdíjas szövetkezetek megalakulásáról. Városunkban több ilyen szövetkezet kezdte meg működését.
Városunkban több ilyen szövetkezet kezdte meg működését, az egyik ilyen a Nyugdíjas Munka-Társ Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet Szenci Józsefné, Hierné Rozsos Ilona és Szabóné Lőrincz Ilona vezetésével, akik mindhárman helyi kötődésű, nyugdíjas hölgyek, és a maguk szakterületén kiváló szakemberek. Mint azt elmondták, a szövetkezet azoknak nyújt munkalehetőséget, akik már öregségi nyugdíjban részesülnek (tehát ténylegesen elérték a nyugdíj korhatárt), valamint azon hölgyeknek, akik 40 év munkaviszony után vonultak nyugdíjba. Az alig három hónapos megalakulás óta több, mint nyolcvan tagja van a szövetkezetnek, és 35 százalékuk már dolgozik, például tanít tanfolyami képzés keretében, gyermek közétkeztetés területén konyhai kisegítő vagy a Momert Zrt-nél összeszerelő munkát végez.
A taggá válás az új belépőnek tízezer forint hozzájárulás befizetésével jár, de ezt az összeget visszakapja, amikor a kilép a szövetkezetből. Lehet állandó és időszakos, alkalmi munkát is vállalni, az adózás pedig kedvező, hiszen csak 15 százalék személyi jövedelemadó terheli a díjazást. A munkavállalás mellett pedig nem kell lemondani a nyugdíjról, így annak kiegészítését jelenti a plusz jövedelem a megbízási szerződés alapján. A munkáltatóknak is számos előnnyel jár, ha a szövetkezet által biztosított nyugdíjast foglalkoztatják. Szolgáltatási díjat kell fizetniük, melyért cserébe a szövetkezet intézi az összes adminisztrációs feladatot, szerződést köt a nyugdíjassal, számfejti annak díjazását, tehát leveszi a munkáltatók válláról a foglalkoztatással, lejelentésekkel, bérszámfejtéssel kapcsolatos terheket. A Nyugdíjas Munka-Társ Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezet irodája a Dózsa György út 11. 1/1. szám alatt található, és folyamatosan várják mind a nyugdíjasok, mind a foglalkoztatók jelentkezését.
A rovat további hírei: Közélet
A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)
2025. dec. 01.
Újra adventi fénybe öltözött Dunaújváros főtere – elkezdődött az ünnepvárás szép időszaka. Fényfüzérek csillogása, gőzölgő, lelket is melengető ételek és italok, programok sora vár mindenkit az Adventi Forgatagon, ahol a közös adventi gyertyagyújtás sem maradt el.
Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen
2025. dec. 01.
Városszerte elkezdődtek az ünnepre készülődő csinosítgatások – felkerültek a girlandok, fényfüzérek és egyéb látványosságok. És mint azt már jól megszokhattuk, Újtelepen is fénybe borul a körzet szerencsés fenyőfája. Ám idén – rendhagyó módon – két örökzöld is díszbe öltözik.
Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!
2025. nov. 30.
Az év utolsó hónapjára fordulva sem csökken az egészségügy vérigénye, és mivel a vér csak vérrel pótolható, egyértelmű, hogy szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. Szerencsére egyre többen tudják: vért adni menő! Segítsen, aki tud, ajándékozzon életet!
Megemlékezés a pentelei kitelepítés 75. évfordulóján
2025. nov. 29.
Szomorú évfordulót ünnepel a Pentele Baráti Kör közössége hétfőn: idén lesz 75 éve, hogy Pentelérő kitelepítették az osztályellenségnek bélyegzett lakosokat. Az ünnepi eseményen a DSTV műhelyének közreműködésével készült visszaemlékezést is bemutatják.
Szakemberek segítenek a bajbajutottaknak
2025. nov. 28.
Égető téma apropóján tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője, valamint Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője csütörtökön.
Barta Endre alpolgármester: "Minden ott kezdődik, hogy odafigyelünk egymásra"
2025. nov. 28.
Egy év értékeléséről, közéletről, hangulatokról és sok-sok apró, de annál fontosabb emberi gesztusról beszélgetünk. Bár a politikai tér ma gyakran elidegenítő és tehetetlenséggel teli, Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester szerint a valódi munka még mindig ott kezdődik, ahol az emberi szó és az odafigyelés találkozik.
DSTV: sikeres gyűjtőakció
2025. nov. 28.
Fontos, hogy támogassuk rászoruló, nehéz helyzetben élő embertársainkat. A DSTV összeállítása nemes kezdeményezést mutat be: a Magyar Élelmiszerbank Egyesület országos akciója keretében városszerte gyűjtöttek – az adományok elosztását az Útkeresés Segítő Szolgálat is segíti. Hangkép.









