Visszavágtak a Sárkányok

spigott - 2017. december 18. 15:58

Remek hajrával győzte le az Újpest együttesét a 2017-es év utolsó mérkőzésén a Dunaújvárosi Sárkányok U18-as kosárlabda csapata.

Az Újpest MT elleni mérkőzéssel zárta az Országos Junior Bajnokság 2017-es esztendőjének küzdelmeit hétvégén a Dunaújvárosi Sárkányok kosárlabda csapata. Mivel a két gárda őszi találkozóján a fővárosiak hétpontos győzelmet arattak, volt miért visszavágni a Sárkányoknak, ám Boda Gábor tanítványai nem a legjobban kezdték a találkozót, ám mivel ellenfelük is kissé álmosan kezdte a meccset, így az első negyedet egálra hozták a felek. A második negyedben sem sokat változott a helyzet, egyenlő erők küzdelmét látták a meccsre kilátogatók, s bár a félidei szünetben a vendégek álltak jobban két találattal, a hazaiak természetesen abban bíztak, hogy képesek lesznek a maguk javára fordítani a meccset (42-44).

Kép: DO-archív

A harmadik negyedben azonban veszni látszott a remélt siker, mert a fővárosiak lényegesen pontosabbak voltak a palánk alatt, betöréseik rendre eredményesek voltak, miközben a túloldalon több helyzetet is kihagytak a Sárkányok, így a záró felvonás előtt már hét ponttal állt jobban az újpesti alakulat (60-67). Az utolsó negyedre védekezést váltottak a házigazdák, s ez be is jött, mert a vendégek mindössze kilenc pontra voltak képesek ebben az időszakban. A Sárkányok 73-76-os állást követően már nem engedélyeztek kosarat ellenfelüknek, cserébe viszont tíz pontot szereztek, így visszavágtak a fővárosiaknak az őszi vereségért (83-76), s bizakodva várják a bajnokság tavaszi küzdelmeinek folytatását.

Dunaújvárosi Sárkányok – Újpest-MT 83-76 (22-22, 20-22, 18-23, 23-9)

Dunaújvárosi Sárkányok: Csépányi 19, Matucza 18/6, Katona 18/6, Nagy 4, Bak 24/3. Csere: Karczub, Kőhalmi, Borbély, Paulovics. Edző: Boda Gábor.

A rovat további hírei: Sport

Fényes érmek a lengyel fővárosból

Fényes érmek a lengyel fővárosból

2025. okt. 08.

Két dobogós helyezéssel, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a birkózók Varsóban megrendezett masters világbajnokságát Motyovszki Mátyás.

Dupla siker az uszodában

Dupla siker az uszodában

2025. okt. 07.

A DFVE serdülő és ifjúsági leány vízilabda csapata is kiütéses győzelmet aratott a korosztályos bajnokság legutóbbi fordulójában.

DSTV: fociztak az ovisok

DSTV: fociztak az ovisok

2025. okt. 07.

Idén immáron második alkalommal rendezte meg az Ovi Foci Kupa elnevezésű sorozat "küzdelmeit" a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség (DLSZ) Gyermek- és Ifjúsági Bizottsága, valamint a Dunaújvárosi Óvoda, mely a Eszterlánc Tagóvodában látta vendégül tíz városi és négy vidéki óvoda gyermekeit. A sorozat második felvonásában a Bóbita Tagóvoda gyerkőcei voltak a legeredményesebbek. Hangkép.

Éremeső Nagykanizsáról

Éremeső Nagykanizsáról

2025. okt. 07.

Összesen huszonhárom dobogós helyezéssel zárták a DKSE és fiókszakosztályainak ifjú birkózói hétvégén megrendezett nagykanizsai versenyüket.

Végleges a magyar vb-keret

Végleges a magyar vb-keret

2025. okt. 06.

Mayer Gréta egyéni összetettben, míg Czifra Bettina Lili két számban áll rajthoz a tornászok jakartai világbajnokságon.

Ezúttal egy dobogó jutott a tollaslabdázóknak

Ezúttal egy dobogó jutott a tollaslabdázóknak

2025. okt. 06.

Népes különítménnyel, harminchárom játékossal vettek részt albertirsai országos amatőr versenyükön a Danubius KSE tollaslabdázói a mögöttünk hagyott hétvégén.

Döntetlen a rangadón

Döntetlen a rangadón

2025. okt. 06.

Szepessy Róbert hosszabbításban szerzett találatával mentet meg egy bajnoki pontot a Kaposvár elleni mérkőzésen a Dunaújváros FC labdarúgó csapata.