Továbbra is pont nélkül a Gorillák
A hazai szezonnyitó után idegenben sem ment a Gorillaz amerikai futball csapatának, mely 20-0-s vereséget szenvedett a rekordbajnok Budapest Wolves vedégeként.
A Győr elleni 3-0-s vereség után újabb nagyon nehéz feladat várt a Dunaújváros Gorillaz amerikai futball csapatára, mely vasárnap délután a rekordbajnok Budapest Wolves ellen lépett pályára idegenben. Együttesünknek elsősorban a támadásban kellett volna előrébb lépnie a szezonnyitóhoz képest, ám még a remélt javulást feltételezve is a fővárosiak voltak az összecsapás egyértelmű esélyesei.
A mérkőzést a házigazdák kezdték valamivel erősebben, s bár az első támadásokat hatástalanították a védelmek, a 3. percben megszerezte a vezetést a házigazda, miután Bartos Ferenc vitt gólvonal mögé egy átadást, s mivel az extrát is pontosan rúgták a fővárosiak, máris 7-0-s Wolves vezetést mutatott az eredményjelző. A negyedből hátralévő időben újabb támadást rontott el a Gorillaz, s bár a házigazdák sem tudtak élni újabb lehetőségükkel, az első felvonás végén szoros hazai előnnyel vonulhattak rövid pihenőre a felek.
A második etap elsősorban a védelmekről szólt, hiába támadhatott ugyanis többször a házigazda, valamint a Gorillák együttese is, egészen a hajráig nem sikerült újabb pontot feljegyezni. A 15. percben azonban mezőnygólnak örülhettek a házigazdák, s mivel a félidőből hátralévő idő már nem volt elég arra, hogy válaszoljanak a mieink, a harmadik negyedet 10-0-s hazai előnyből kezdhették a csapatok.
A második félidő elején sajnos hamar eldőlni látszott a mérkőzés, mert egy kivédekezett dunaújvárosi támadás után előbb mezőnygólt értek el a Farkasok, majd a negyed harmadik percében újabb hét pontot tettek fel a táblára, így már 20-0-ra vezettek. A Gorillák próbálkoztak becsülettel, ám támadásaikat rendre megállították a vendéglátók, akik magabiztosan őrizték vezetésüket. Az utolsó etapban már csak az volt a kérdés, hogy a Gorillaznak sikerül-e pontot szereznie, vagy a Győr elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is nulláznak a mieink.
Képek: DO-archív
A szépítéshez a mérkőzés hajrájában került a legközelebb együttesünk, ám hiába volt esély legalább a mezőnygólra, ezt sem sikerült értékesíteni, így a Budapest Wolves 20-0-s győzelemnek örülhetett, míg a Gorillák gárdája továbbra sem tudott pontot szerezni még az idei bajnokágban. Együttesünk legközelebb április 22-én próbálkozhat meg első győzelmének megszerzésével, mikor a megyei rivális, a HFL idei szezonját szintén két vereséggel kezdő Fehérvár Enthrorners látogat a Dunaújvárosi Stadionba.
A rovat további hírei: Sport
Győzelemmel búcsúzott a BL-től a DFVE
2025. már. 01.
Bár ötgólos előnyét leadta, végül 10-9-re legyőzte a spanyol Terrassa gárdáját a DFVE női vízilabda csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén.
Ez nem a DKKA fordulója volt
2025. már. 01.
Nem sikerült pontot szereznie a Dunaújvárosi Kohász kézilabda Akadémia utánpótlás csapatainak a korosztályos bajnokságok hétközi fordulójában.
Itthon zárja a BL-csoportkört a DFVE
2025. feb. 28.
A spanyol Terrassa ellen szerezné meg első sikerét a legrangosabb európai kupasorozatban a DFVE női vízilabda csapata szombaton kora délután.
Vereséggel zárta az alapszakaszt a DKSE
2025. feb. 28.
Két szorosabb és egy sima játszmában győzte le röplabdázóinkat a házigazda Kecskemét a két gárda csütörtök esti mérkőzésén az Extraliga alapszakaszában.
Új keret az Eb-selejtezőre
2025. feb. 27.
Mikler Roland, Ancsin Gábor és Rodríguez Álvarez Pedro nem került be a magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe a márciusi Európa-bajnoki selejtezőkre azok közül, akik a januári világbajnokságon szerepeltek.
Kecskemétre látogat a DKSE
2025. feb. 27.
Idegenben, a tabellán hetedik Kecskemét otthonában zárja az Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este nyolc órától.
DSTV: a lábtoll-labda bűvöletében
2025. feb. 26.
Az évek során Dunaújvárosban egyre népszerűbbé vált a lábtoll-labda sport. Vannak akik egészen magas szinten űzik – Kondor Anett négy alkalommal lett országos bajnok a fiatalok mezőnyében, nemrégiben pedig a felnőttek között is bemutatkozott. Őt ismerhettük meg. Hangkép.