Visszatér a kánikula
A következő napokban néhol lehet zápor, zivatar, egyre több lesz a napsütés. A hét közepén többfelé 30 foknál is melegebb lesz, de a hétvégére némileg mérséklődik a meleg - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből
Hétfőn a Dunától keletre szórványosan zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás is lehet. Elsősorban a Dunántúlon - és zivatarok környezetében - megerősödik a szél, egy-egy viharos széllökés is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-20, a legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között valószínű.
Kedden napos idő várható, de főleg az Északi-középhegység térségében és a Duna vonalában előfordulhat zápor, zivatar. A Dunántúlon megerősödik, zivatar idején viharos fokozódik a szél is. A leghidegebb órákban 14-20 fok lehet, napközben 27-32 fokig melegszik a levegő.
Szerdán is napos lesz az idő, legfeljebb egy-egy zápor lehet. A minimumhőmérséklet 14-20, a maximumhőmérséklet 28-33 fok között valószínű. Csütörtökön a sok napsütés mellett helyenként alakulhat ki zápor, zivatar. A szél csak zivatarban erősödik meg. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-21, a legmagasabb hőmérséklet 28-33 fok között alakul.
Pénteken elszórtan lehet zápor, zivatar. A szél többfelé megerősödik, zivatar környékén viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban 15-22 fok lesz. Napközben 24-30 fokig melegszik a levegő.
Szombaton megerősödik a szél és változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel, helyenként záporesővel. A minimumhőmérséklet 12-18 fok között valószínű. A nappali maximumok 23-27 fok között alakulnak.
Vasárnap napközben északnyugat felől egyre több felhő érkezik a térség fölé, emiatt helyenként záporesőre is számítani lehet. A szél élénk, néhol erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 11-16, a legmagasabb hőmérséklet 21 és 26 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Jön, jön jön: egy hónap múlva újra itt a Sugárúti Fesztivál (galériával)
2025. ápr. 01.
Ha igaz, a dunaújvárosiak világtalálkozójává is izmosodhat az esemény, napra pontosan egy hónap múlva május 1-jén rendezik a Sugárúti Fesztivált. Felhívás plakátjával és emlékidéző képtárral csinálunk kedvet – de még sokat zengetünk a kavalkádról!
Gyöngy ékszerek: hogyan válassz egyedi és stílusos darabokat?
2025. már. 31.
Klasszikus megjelenés, vagy bohókás stílus? Elegancia vagy extremitás? A gyöngy ékszerekkel bármilyen hatást elérhetsz, a kérdés csupán, hogy mi a célod. (X)
Szeszélyes idővel startol az április – de már igazi tavasz!
2025. már. 31.
Eddig tartogatta az erejét, de most bedurran a tavasz, ígéri a DO időjárási szakértője. Szeles, viszonylag hűvös napok után már 20 fok körüli értékeket is mérhetünk – de változékony idővel köszönt ránk április.
DSTV: a mesebőrönd kincsestára
2025. már. 31.
Az élő szavas mesék világába kalauzol a DSTV összeállítása. Főszereplőnk Rejtő Hajnalka, aki varázslatos mesebőrönddel várja az óvodás gyerekeket a Duna-parti Tagóvodában – így nem mellékesen a képernyőidőt is csökkenti az érintett korosztály körében. Csudavilág, hangkép.
A sípcsontvédő praktikus kiegészítő egy focimeccs alkalmával
2025. már. 30.
A labdarúgóknak még amatőr mérkőzéseken is kötelező sípcsontvédőt viselnie. A lábszár igen érzékeny terület, amely olykor véletlenül is rúgást kaphat. (X)
DSTV: új néven a régi hangulat
2025. már. 30.
Új néven, ABolhapiac elnevezéssel rendezte meg a naptári év első vásárát az egykori Csomagtartóvásár csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. A részletekről már olvashattak, most következzen a hangulat hangképes summázata – merthogy fergeteges volt a forgatag!
A nemes nedűk szerelmeseit várja a kúria
2025. már. 29.
A felújított Mondbach-kúriában szinte egymást érik a jobbnál jobb rendezvények. A közeljövőben sem lesz ez másképpen – a Pentelei Bornapok színes forgatagot ígérnek az érdeklődőknek.