Dunaújváros Hetilap

Elkészültek az új parkolók a Pajtás utcában

Molnár Emese - 2019. január 24. 12:35

A térköves borítás elkészülte után huszonnyolc hellyel bővült a Pajtás utcai parkoló, melyet két ütemben fejlesztettek tovább a szakemberek.

Elkészültek a szakemberek a Pajtás utcai parkoló bővítésével. Lassingleitner Fruzsina, a körzet önkormányzati képviselője elmondta, két ütemben fejlesztették itt a parkolót. Először a már meglévő, salakos burkolatú férőhelyek kaptak térköves borítást. Most, a második ütemben bővítették tovább, és huszonnyolc új, merőleges beállású parkolót alakítottak ki. A képviselő arról is beszélt, felmérést végeztek annak érdekében, hogy hol és hogyan lehetne még parkolókat kialakítani a körzetében.

A napokban el is készült a tanulmányterv a Liszt Ferenc kertben és az új Vasmű úton lévő parkolók bővítéséről. Mint azt Lassingleitner Fruzsina elmondta, mivel a Liszt Ferenc kert besorolása nagyvárosias lakóövezet alá tartozik, ezért először közterület alakítási tervet kell készíteni hozzá. Viszont az új Vasmű úti munkálathoz „csak” az engedélyeztetési tervek kellenek (bár ez is hosszasabb folyamat). Az engedélyeztetést már megkezdte a hivatal, így idén szeretnék is megvalósítani. A képviselő vázolta, hogy az új Vasmű út elején lévő parkolóban (az Erkel kert előtt) végeznének átalakítások úgy, hogy összesen huszonegy férőhellyel lenne több az autósok számára. Ebben szerepel például az is, hogy a külső részen a párhuzamos parkolókat merőlegessé alakítják. Ezek a munkálatok az ott lévő fákat nem fogják érinteni.

A rovat további hírei: Közélet

Ősszel is kell a vér, a következő hónapban több alkalommal várják az önkénteseket!

Ősszel is kell a vér, a következő hónapban több alkalommal várják az önkénteseket!

2025. aug. 31.

Parádés debütálás és elfogadható nyári mutatók, de a lényeg változatlan: az egészségügy vérigénye számottevő, így továbbra is nagyon várják az önkénteseket. Ennek megfelelően készítik elő a szeptemberi terveket is!

DSTV: jubiláltak az "esőemberek"

DSTV: jubiláltak az "esőemberek"

2025. aug. 31.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete éves találkozójáról. A közösség immáron egy évtizede szervezi meg az eseményt a Szalki-szigeten, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről. Hangkép.

 

Kapcsolatteremtés a helyi termelők és a vásárlók között – él a DunaKosár közössége

Kapcsolatteremtés a helyi termelők és a vásárlók között – él a DunaKosár közössége

2025. aug. 29.

Nagyszerű közösség alakult Dunaújvárosban – már négy éve működik a DunaKosár. A közösség célja, hogy összekösse a térségi termelőket a vásárlókkal, ezzel lendítve a helyi gazdaságon, illetve minőségi árut biztosítva a fogyasztóknak. A kezdeményezés eredetéről, az elmúlt időszak tanulságairól és az aktualitásokról Csonka Melindát, a DunaKosár koordinátorát kérdeztük.

Parkolófejlesztés Dunaújvárosban – a belvárosban is!

Parkolófejlesztés Dunaújvárosban – a belvárosban is!

2025. aug. 29.

Dunaújváros belvárosában és több városrészében is enyhülhetnek a parkolási gondok a következő években. Az önkormányzat sikeresen pályázott az Európai Unió támogatási rendszerében, így a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz (TOP Plusz) keretében közel 330 új parkolóhely kialakítására nyílik lehetőség. A beruházásból mintegy 70 parkoló közvetlenül a belvárosban épülhet meg.

DSTV: lovas zarándokok a Lajos-köveknél

DSTV: lovas zarándokok a Lajos-köveknél

2025. aug. 29.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy az 1526-os mohácsi csata évfordulója kapcsán városunkban is megálltak a hagyományőrző zarándokok. Idén újra lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt – városunkban a Lajos-köveknél emlékeztek. Hangkép.

 

Tovább szépül a Munkácsy utca és környéke

Tovább szépül a Munkácsy utca és környéke

2025. aug. 28.

A Technikum városrészben tovább folytatódnak azok a fejlesztések, amelyek célja egy élhetőbb, biztonságosabb és zöldebb városi környezet kialakítása. Szabó Zsolt alpolgármester, a 6-os választókerület önkormányzati képviselője számolt be a legutóbbi eredményekről.

Fő a biztonság: kerekasztal-beszélgetést szerveztek az elektromos rollerezésről

Fő a biztonság: kerekasztal-beszélgetést szerveztek az elektromos rollerezésről

2025. aug. 27.

Először szerveztek fórumot és kerekasztal-beszélgetést Dunaújvárosban a Városháza "C" szárnyában az elektromos rollerek használata apropóján. Az "új" eszközök használatára vonatkozó szabályok továbbra sincsenek lefektetve, mindenki várja a 2026-os új KRESZ előírásait.