Tavasszal birtokba vehetik a városlakók az új Járási Hivatal épületét
Jól funkcionáló egészségügyi centrumként működött korábban a zöld SZTK. Az egykor szebb napokat megélt intézmény kálváriáját Cserna Gábor polgármester több sajtótájékoztató keretében is felidézte: az előző városvezetés eladta, aztán bezárták és lepusztult az épület. A fideszes többségű városvezetés elhatározta, hogy visszaveszi és újjáépíti az épületet.
Miután többszöri tárgyalás után sikerült visszaszerezni a tulajdoni jogot, ki kellett takarítani az addigra már teljesen lepusztult épületet. Nagyszabású felújításra akkor még nem állt rendelkezésre szükséges forrás. Ám a kormány által biztosított önkormányzati adósságkonszolidációval, valamint a Modern Városok Program fejlesztési forrásaival most visszaadhatják a dunaújvárosiaknak.
A teljes beruházás mintegy 1,9 milliárd forintból valósul meg a Modern Városok Program keretében. A dunaújvárosi fejlesztésekről szóló megállapodást még 2016-ban írta alá Orbán Viktor miniszterelnök és Cserna Gábor polgármester, amelynek egyik legfőbb eleme a zöld SZTK felújítása és átalakítása egy közigazgatási központtá. A Fejér Megyei Kormányhivatal tavaly január 4-én vette át az épületet az önkormányzattól, és azonnal át is adta a területet a közbeszerzési eljáráson nyertes kivitelező konzorciumnak annak érdekében, hogy a lehető legrövidebb határidővel kialakítsák a megyei kormányhivatal új, modern járási hivatalát.
Tavaly márciusban időkapszulát helyeztek el az épület mellett. Ekkor dr. Dorkota Lajos, Fejér megye és Dunaújváros díszpolgára felidézte, amikor 2011-ben létrehozták a kormányhivatalokat, a járási rendszert, visszaállították a jól működő közigazgatási rendszert, hogy helyben, a közvetlen környezetükben érhessék el az állampolgárok, hogy egyszerűben, könnyebben intézhessék hivatali ügyeiket. Ezen államigazgatási egységek pedig egyre erősödnek, egyre több ügytípust, feladatot lehet elintézni. Kézenfekvő volt, hogy a Modern Városok Program keretében megújuló épületben méltó helye lenne a Dunaújvárosi Járási Hivatal egységeinek. Arról is szólt, hogy rombolni könnyebb, mint építeni, és arra büszke, hogy Dunaújvárosban igenis építenek a jövőnek.
A kivitelező Grabarics-Renalpin-Pont-Plan konzorcium tavaly januárban kezdte a felújítási munkálatokat. Elbontották a felesleges részeket, aztán a belső válaszfalakat, a burkolatokat, majd ezeket is teljesen újjáépítették, csakúgy, mint a teljes külső homlokzatot, ami modern, hőszigetelt és nem utolsó sorban esztétikus borítást kapott.
Így a városközpont „szégyenfoltjának” számító helyre (a külső szerkezetet megtartva) egy korszerű, igényes közintézmény épült - ahogy ez a képeken is látszik. Most már egy helyen lesz a Városháza B és A épületében eddig helyet kapó járási ügyek mellett a Csillagházban lévő földhivatal, valamint a Bánki régi épületében lévő nyugdíj- és társadalombiztosítási osztály, továbbá a MÁK kihelyezett ügyfélszolgálata is. Kivételt képez a néhány éve átadott kormányablak és a foglalkoztatási osztály (munkaügyi központ), melyek a korábbi helyükön maradnak. A teljes költségét tekintve, a közel kétmilliárd forintos beruházás nyomán 145 ügyintéző várja, hogy gyorsan és hatékonyan intézhessék majd az állampolgárok ügyeit. A földszinten és az első emeleten nyitott, a mindenkori elvárásoknak megfelelő, ügyfélhívóval ellátott ügyfélszolgálati helyek lesznek, kényelmes ügyfélvárókkal. A feltételek biztosítottak, most még a hivatal átköltöztetése van hátra. A hivatal vezetése az irodák kialakításában és berendezésében szabad kezet kapott, így minden olyan lesz és lehet, ami az ügyek kezelésének és az ügyfelek igényeinek a legjobban megfelel. Liftek, mozgáskorlátozott mosdók, babák tisztába tételére alkalmas helyiségek, kényelmes váróhelyiségek fogadják majd a városlakókat március közepén.
A rovat további hírei: Közélet
Visszakaphatja végre a régi nevét, újra Szentháromság tér lesz
2024. nov. 28.
Legutóbb a Mondbach-kúriában ülésezett az Utcanév Munkacsoport, ahol több új utcanévre, vagy névváltoztatásra irányuló javaslatot tárgyaltak, illetve véleményeztek.
Évtizedes pályák a város egészségügyéért
2024. nov. 28.
Összeállításunkban hétről hétre felelevenítjük a 2019-2024-es önkormányzati ciklusban díjazottak névsorát, életútját. Ezúttal az egészségügyi szféra kitüntetettjeit vesszük sorra.
Különdíjat nyertünk a Virágos Magyarország 2024-es versenyén
2024. nov. 28.
Budapesten rendezték meg a Virágos Magyarország idei ünnepélyes díjkiosztó gáláját, ahol Magyar Turisztikai Ügynökség és a Virágos Magyarország Szervező Bizottsága Biodiverzitás különdíját Dunaújváros nyerte el, a díjat pedig Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester vette át.
Tegyünk jót, együnk pizzát!
2024. nov. 27.
Évek óta sikeresen működik városunkban a Dunaújváros kenyere akcióprogram, mely negyedévente egy kiválasztott szervezetet támogat alkalmanként akár félmillió forinttal. Tulajdonképpen ennek mintájára kezdődik el most Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Étterem és Pizzéria közös kezdeményezése, a Dunaújváros Pizzája program.
Megnyílt a Béke városrész postája
2024. nov. 27.
A tervezett időpontban, tehát november 26-án reggel nyolc órakor megnyílt a Március 15. téren lévő postahivatal, ezzel pedig a Békében élők visszakapták a városrész postáját. A nyitás pillanatát egészen komoly érdeklődés, sőt sorállás jellemezte.
Fontos a tűzvédelem, de a törődés mindennél többet ér
2024. nov. 26.
A Pentelei Nyugdíjas Klub minden hétfőn klubdélutánt tart a Pentele Klubházban. A szokásos heti összejövetelen ezúttal részt vett Orosz Csaba, a Pentele városrész önkormányzati képviselője is, aki rövid tűzvédelmi tájékoztatót tartott a nyugdíjas klub tagjainak.
Ha jön és ellenőriz a kéményseprő…
2024. nov. 26.
A balesetek elkerülése, illetve az egészségügyi, élet-, és vagyonbiztonság érdekében fontos a kémények tisztán tartása, rendszeres ellenőrzése. A társasházakban és családi házas övezetben is a katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve végzi az égéstermék-elvezetők rendszeres ellenőrzését.