Nem dőlt meg a gázfogyasztási csúcs télen
Se a napi, se a téli földgázfogyasztási rekord nem dőlt meg december eleje és február vége között - derül ki a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal összesítéséből.
A legmagasabb napi fogyasztást 65 millió köbméterrel december 19-én mérték. A korábbi adatok szerint a tavalyi csúcsérték 66,5 millió köbméter volt február 27-én, 2017. január 10-én pedig majdnem 70 millió köbméter földgáz fogyott.
A téli hónapok teljes fogyasztása is alacsonyabb, mint 2016-2017-ben, hiszen a 4,36 milliárd köbméteres földgázfelhasználás elmarad a tavaly előtti 4,57 milliárd köbméter. Magasabb volt viszont, mint a 2015-2016-os 3,78 milliárd és az egy évvel ezelőtti 4,1 milliárd köbméteres téli összérték.
A fogyasztás február 23. óta folyamatosan csökken, az utolsó téli napra 32,9 millió köbméterre esett. A téli ellátásbiztonság műszaki háttere megfelelő volt, a lakossági gázfogyasztást a behozatal, a belföldi kitermelés és a tartalékok biztonságosan fedezték, tavaszra a tárolókban 1,77 milliárd köbméter földgáz maradt - közölték.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt
2025. dec. 16.
Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.
Jó hangulatú évzárót tartott az EPI egyesület
2025. dec. 16.
Az ünnepek közeledtével a Dunaújvárosban működő közösségek és intézmények sorban megtartják a hagyományos évzáró rendezvényeiket. A Generációk Házában karácsonyozott a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete tagsága.
Körzeti gyertyagyújtás és Mikuláslátogatás
2025. dec. 16.
Hétvégén nem csak a Városháza téren szerveztek adventi programokat. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő és Horváth Tamás, a Dunaújváros Mesél blog szerkesztője körzeti kavalkádra hívta a 8-as körzet lakóit – minden gyerkőc ajándékot kapott, és még a Mikulással is találkozhattak.
DSTV: életmentő óvónők
2025. dec. 16.
A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most a DSTV összegzése is felidézi, hogy a közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt komoly baj. Köszönet járt érte! Hangkép.
Telt ház előtt búcsúztatott csodás esztendőt a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes
2025. dec. 15.
Városunk kulturális örökségének kiemelkedő szereplője az 1952-ben alakult Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Eredményes, szép évet zárhatott a csapat – teltházas évzáró eseményüknek a Bartók Színház adott otthont múlt vasárnap. Tánc, közösség és hagyományőrzés – még sokáig folytatják.
Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik már (galériával)
2025. dec. 15.
Karácsony ünnepe alig karnyújtásnyi távolságra van tőlünk – vasárnap meggyújtottuk a harmadik adventi gyertyát is a koszorúkon. Az Adventi Forgatag ezen az elmúlt hétvégén is érdekességeket tartogatott, mindkét nap meg telt a tér mosolygós városlakókkal.
"... ha ez nem lenne a szívügyem, már régen feladtam volna!"
2025. dec. 13.
Orosz Csaba, a 10-es számú választókörzet – Pentele, Táborállás, Pálhalma és az északi lakópark – önkormányzati képviselője. Egykori tűzoltóparancsnok, ma sok más mellett az arborétum megújulásának motorja, valamint a város egyik legaktívabb közösségépítő személyisége.









