Kovács Zsófia aranyérmes a Matolayn!

Szárszó Lajos - 2019. március 31. 8:00

A szombaton késő este befejeződött Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékversenyének csapatversenyét a Dunaferr SE, míg az egyéni összetettet Kovács Zsófia nyerte!

A többszörös téttel bíró Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékverseny kiválóan sikerült a Dunaferr SE csapatának, valamint az egyéniben versenyző tornászoknak még akkor is, ha Kovács Zsófiát bosszantó, kisebb sérülések hátráltatták. A két napos verseny első napján a szuper csapatbajnokság első fordulójában ugyan a Postás SE lett az első, de a Dunaferr nem talált legyőzőre a Matolay Elek Női Nemzetközi Emlékverseny csapatversenyében. A Bolya Sára, Makovits Mirtill, Kovács Zsófia összeállítású csapatunk 144.500 ponttal győzött, mögöttük Szlovákia a második (134.200), míg a Postás SE a harmadik helyen zárt (133.600). Ezzel azonban nem volt vége a sikereknek, hiszen a nemzetközi torna egyéni versenyében a felnőtteknél Kovács Zsófia egyéni összetettben 52.800 pontjával bizonyult a legjobbnak, míg az ifiknél egyéni összetettben Makovits Mirtill 48.700 ponttal lett az első, ezzel aranyérmes, ami kiemelkedően szép teljesítmény!

Kovács Zsófia remekelt a Matolay Emlékversenyen! (Kép: DO-archív)

Ma, vagyis vasárnap 10:30 órától mindhárom korcsoportra a szerenkénti döntők várnak. Itt juniorjainknak kell kiemelten szurkolnunk, hiszen most dől el, hogy az I. Junior Torna Világbajnokság szűkített keretébe ki kerülhet be, hiszen a Magyar Torna Szövetség információi szerint a hétvégén a Matolay Elek Emlékverseny után hirdet keretet Draskóczy Imre szövetségi kapitány. Így a jelenlegi 12 fős keret 6 főre csökken. Az első junior torna világbajnokság egyébként Magyarországon lesz, amely június 27-én kezdődik és 30-áig tart.

A rovat további hírei: Sport

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

Ünnepi foci a DLSZ Arénában

2025. aug. 24.

A Szil-Ker együttesének sikerével ért véget a DLSZ Arénában megrendezett VI. Augusztális Ünnepi Foci Kupa.

Fájó búcsú a kupától

Fájó búcsú a kupától

2025. aug. 24.

Nem kis meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a Magyar Kupa második fordulójában a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az alacsonyabb osztályú Kelen SC otthonában.

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

Hajdu Jonatánék világbajnokok Milánóban

2025. aug. 23.

Parádés versenyzéssel szerzett világbajnoki címet a kenu négyesek 500 méteres versenyszámában a Kollár Kristóf, Juhász István, Hajdu Jonatán Fejes Dániel összeállítású magyar egység Milánóban.

DSTV: készül az utánpótlás

DSTV: készül az utánpótlás

2025. aug. 23.

A DFVE női vízilabdázóinak utánpótlása is megkezdte a felkészülést a következő szezonra. A fiatal sportolók munkájáról és terveiről Brávik Henrietta utánpótlás edző beszélt. Hangkép.

Miskolcon kezd a DAB

Miskolcon kezd a DAB

2025. aug. 23.

Első öt mérkőzéséből négyet is idegenben kell megvívnia a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóinak az Erste Liga alapszakaszában.

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.