Dunaújváros Hetilap

Egy példaértékű kezdeményezés

doszerk - 2019. április 16. 12:15

Magdika kedvesen invitált a lakásba.  Az új lakásában új bútor is van. Már csak az ágyát várja, hogy teljes legyen a berendezés, de ettől függetlenül nagyon boldog. Kilenc esztendővel ezelőtt hagyta abba az ivást, ami miatt a legmélyebbre került.

Fura történetet mesélt, az utolsó száz forintján azon gondolkozott, hogy vizet vegyen vagy bort igyon, s a pénz elveszett. Azóta nem nyúlt a boros pohárhoz, s a hajléktalan létből lépésről lépésre kapaszkodott felfele, hogy most már munkája, saját bútora, megtakarítása és lakás is legyen, ahol élhet.

Igaz, csak két esztendőre, de ő annyira hisz abban, hogy addigra összeszed annyi pénzt, amivel már valóban saját tulajdonú lakáshoz juthat. Megtakarítása már van.

A másik lakásban egy édesanya lakik a kisgyerekével. El kellett menekülniük otthonról, hogy biztonságban lehessenek. Most itt próbálnak meg nyugodt, önálló életet kezdeni.

Nyolc lelakott, tönkretett, kifosztott egyszobás lakást adott át az önkormányzat a Magyar Mentőszolgálat Közalapítványnak, hogy felújítás után kijelölje azokat a lakókat, akiknek egy időre átmeneti otthonra van szükségük, ahhoz hogy önálló életet legyenek képesek élni.

Sztankovics László a Kertváros önkormányzati képviselője büszkén mutatja a Kalamár utcai ház lépcsőházát, amely rendezett, tiszta, frissen csempézett:

- Mióta az alapítvány jelen van az épületben, ilyenné vált a városrész legkoszosabb lépcsőháza. Rendszeresen szedik az épület körül a szemetet, s úgy véljük, hogy az új lakótársaink segítenek abban, hogy változzon ennek a városrésznek is a megítélése. Ez nem egy veszélyes környék, itt többségében tisztességes emberek laknak, az épületek adottságából adódóan szinte nyitott társadalomban. Nézze meg, itt a házak előtti fákra tett kötélen ruhákat szárítanak, s nem kell félniük attól, hogy elvinné azokat valaki.  Még játszóteret szeretnénk, hogy gyermekeknek is legyen saját életterük. A Pannon középiskola támogatására is számíthatunk, most a diákok  vidámabbá festik a trafóházat. A város egyik legszebb részén vagyunk, s remélem, hogy egyre inkább a legjobbá is válunk.

Pribil Sándor a hajléktalan szállót is működtető alapítvány elnöke szerint minden fillért megér az a befektetése a városnak és az alapítványnak, amellyel  tisztességesen élni, dolgozni akaró családokat juttatnak fedélhez. Az alapítvány teszi rendbe a lakásokat, feltöltős villany- és gázórákat szerelnek fel, hogy a rezsiköltségek kezelhetőek legyenek, s természetesen az alapítvány  szociális szakembereivel is együtt  kell működni annak, aki egy, két vagy három évre ezekben a lakásokban szeretne kedvező díjért lakni, amely már magában foglalja az előtakarékoskodás összegét is. Cserna Gábor polgármester örül, hogy városunk kezdeményezője lehet egy minta értékű modellnek azáltal, hogy a lakhatatlanná vált önkormányzati bérlakások átadásával és felújításával esélyt kapnak azok, akik  akarnak és képesek is új életet kezdeni, de magukra maradtak:

-  Mi, a magunk eszközeivel támogatjuk a tisztességes, törekvő embereket.

- Fekete Györgyi -

A rovat további hírei: Közélet

Segítették a nyuszi munkáját

Segítették a nyuszi munkáját

2025. ápr. 18.

Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

2025. ápr. 18.

Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

2025. ápr. 18.

Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

2025. ápr. 18.

A csütörtöki közgyűlésen átadták a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat. Az elismerést az idei évben Dávid Béla a Közbiztonsági Bizottság egykori kuratóriumi elnöke, Ladányi Lajos rendőr törzszászlós és Bubelka Máté tűzoltó főtörzsőrmester érdemelte ki. Az elismeréseket Pintér Tamás polgármester adta át.

Mezei Zsolt: "Most az egyszer hallgassanak ránk vasmű ügyben!"

Mezei Zsolt: "Most az egyszer hallgassanak ránk vasmű ügyben!"

2025. ápr. 17.

Április 16-án a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. „f.a.” és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. „f.a.” felszámolóbiztosai a 2012. évi munka törvénykönyve csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó szabályainak megfelelően bejelentették a csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékukat.

Díjátadások és pénzügyi döntések a közgyűlésen

Díjátadások és pénzügyi döntések a közgyűlésen

2025. ápr. 17.

Ünnepi percekkel kezdődött a közgyűlés csütörtöki ülése, ahol Pintér Tamás polgármester átadta az idei évi Dunaújváros Közbiztonságáért díjakat, majd a testület 23 napirendi pontot tárgyalt meg nyílt ülésen, hármat pedig zárt ajtók mögött.

Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!

Újra mérgezik a városi kutyákat – nyomravezetői díjat ajánl fel az önkormányzat!

2025. ápr. 17.

Sajnálatos módon ismét előkerült Dunaújvárosban, hogy ismeretlen elkövető mérget helyez el a felső Duna-parti kutyafuttató területén. A lelketlen cselekmény következtében kutyák pusztulnak el – az önkormányzat újra lépett a tettes ellen.