Együtt köszöntöttük a tavaszt
Elkezdődött a tavaszi nagyrendezvények időszaka Dunaújvárosban. Az első programsorozat a hagyományos Májusi Mulatság volt a főtéren, ahol Caramel is fellépett.
Sokan töltötték kedden és szerdán a kissé borús, szeles, de tavaszias estét a Városháza előtti téren. Elkezdődtek ugyanis a fajsúlyosabb szabadtéri programok Dunaújvárosban is, amit hagyományosan minden évben a Májusi Mulatság nyit április 30-én és május 1-én. A keddi program fél hétkor a My Way Dance School bemutatójával kezdődött, majd a Mocskos Márka állt színpadra. Legtöbben azonban az est főfellépőjére, Caramelre voltak kíváncsiak, aki legismertebb dalait hozta a dunaújvárosi közönségnek.
A szerdai napon, a munka ünnepén már tíz órától várták a kicsiket a főtérre. Délelőtt ugyanis volt motoros és kamionos szimulátor, körhinta, henna- és arcfestés, ügyességi és logikai játékok, valamint népi játszóház, ami a legötletesebb, legnépszerűbb programnak bizonyut a családosok kötében. Az ebédidő után szintén a kisebbeknek kedveztek, háromtól a Mesélő Bőrönd Társulat adta elő A kiskondás című mesejátékukat a színpad előtti területen, majd pedig a Mezőfalvi Német Nemzetiségi Tánccsoport fellépése következett. Utánuk a My Way Dance School tagjai újráztak a Spartan Cheerleading fellépése előtt. Este hattól pedig nagy számú érdeklődő előtt el is kezdődött az utcabál, méghozzá a TataMinek zenekarral és a Tom Stormy Trióval, akik Petrovnával kiegészülve álltak a közönség elé.
A rovat további hírei: Kultúra
DSTV: képeslap-kollekció a hónap műtárgya
2025. feb. 21.
Településtörténeti jelentőségű gyűjteménnyel folytatódik az Intercisa Múzeum sorozata, derül ki a DSTV összegzéséből. Ezúttal a Szentháromság templomot és a templom oltárát ábrázoló képes levelezőlapokat mutatja be az intézmény. Hangkép.
Bemutatják a magyar animációs művészet elmúlt 111 évét
2025. feb. 21.
Vízió, gesztus, kísérlet - 111 éves a magyar animációs művészet címmel a magyar animáció történetét, a legjelentősebb alkotókat és filmjeiket mutatja be a Műcsarnok új, péntektől látogatható kiállítása.
Mese- és bábelőadás, koncert és dedikálás is lesz a Móra Kiadó családi napján
2025. feb. 20.
Mese- és bábelőadás, koncert, dedikálás is lesz számos más program mellett szombaton, a Móra Kiadó családi napján, amelyet a budapesti 6SZÍN Teátrumban rendeznek meg szombaton.
Billy Idol nyáron ismét a Budapest Parkban lép fel
2025. feb. 19.
Billy Idol július 8-án ismét Magyarországon lép fel. A nyolcvanas-kilencvenes évek népszerű rockénekese It's a Nice Day to… Tour Again című koncertkörútján (2018 és 2022 után ismét) a Budapest Parkban ad koncertet - közölte a szervező Live Nation kedden az MTI-vel.
A kultúra mélyen gyökeredzik városunkban
2025. feb. 18.
Dunaújváros sokkal több annál, hogy egy iparvárossal azonosítsuk. Számos neves művész pályája indult innen, felsorolni is nehéz volna, hogy a kultúra mely területeit gazdagítják. A Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) is teret biztosít a művészet különböző formáinak.
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Smoke Sauna Sisterhood"
2025. feb. 17.
Újabb izgalmas és szép darabbal folytatódik a Szabad Szemmel sorozata: a naptári év második vetítésén a Smoke Sauna Sisterhood című észt-francia-izlandi dokumentumfilm pörög a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután.
DSTV: programözön a József Attila Könyvtárban
2025. feb. 17.
A következő időszakban is érdemes lesz ellátogatni a könyvtárba, derül ki a DSTV összegzéséből. A sorozat éppen ma kezdődik a Jókai-életmű aktualitására fókuszáló eseménnyel, de izgalmas kezdeményezéssel készülnek a Nemzetközi Könyvajándék Nap című programra, és újra lesz "könyves vakrandi" is. Hangkép.