Kézilabdás ajándék a polgármesternek

doszerk - 2019. augusztus 29. 13:38

Bizakodva várja a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának bajnoki rajtját Cserna Gábor polgármester is.

Mint a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatának egyik legnagyobb szurkolója, természetesen városunk polgármestere, Cserna Gábor is folyamatosan figyelemmel kíséri az akadémisták szereplését. Éppen ezért is kereste fel az akadémia tulajdonosának, Dunaújváros önkormányzatának első számú képviselőjét ma délelőtt Nyakacska Zsolt, a DKKA ügyvezető igazgatója, s számolt be a felnőtt gárda és az utánpótlás felkészüléséről, majd egy kisebb ajándékkal is kedveskedett a városvezetőnek.

Nyakacska Zsolt elmondta, felkészülésük sikeres volt, a különböző előkészületi mérkőzések eredményei, a találkozókon nyújtott játék mindenképpen biztató a jövőre nézve. Ügyvezetőnk kiemelte, hogy idén egy nagyon egységes és fiatal csapatot sikerült összerakni az új igazolásokkal. "Mindenünk kész, nagyon várjuk a bajnoki rajtot, s természetesen sok szeretettel várjuk polgármester urat minden hazai mérkőzésünkön" – fogalmazott Nyakacska Zsolt, majd átadta a DKKA ajándékait, egy csapatfotót és egy speciális feliratozású versenymezt városunk polgármesterének.

Cserna Gábor nagy örömmel fogadta az ajándékot, majd felelevenítette a közelmúlt történéseit, a májusi évadzárót, a felkészülés kezdetét, a szurkolói ankétot, az edzőmérkőzéseket, s elmondta, hogy a csapathoz hasonlóan ő is izgatottan várja a bajnokság kezdetét.

"A személyi feltételek adottak, a vezetők, a technikai munkatársak és az edzők vonalán is, a szurkolók eleve adottak, az egyesület lehetőségei adottak, szóval nagyon sok sikert szeretnék kívánni ügyvezető igazgató úrnak, a felnőtt és utánpótlás csapatoknak is az új szezonhoz, melyhez a város továbbra is minden támogatást megad. Végezetül arra kérek mindenkit, jöjjön ki felnőtt együttesünk első hazai bajnokijára, szeptember 7-én a sportcsarnokba, hogy együtt buzdítsuk a csapatot az Érd ellen találkozón, én ott leszek!" – fogalmazott Cserna Gábor polgármester.

A rovat további hírei: Sport

Kiütötte mumusát a DFC

Kiütötte mumusát a DFC

2025. szep. 01.

A második félidőben három gólt szerezve aratott nagyon sima győzelmet Iváncsán a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap este.

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

Budapest Félmaraton: 115 ország futói a rajtnál

2025. aug. 31.

Az eddigi legnépesebb külföldi mezőny indul a 40. Wizz Air Budapest Félmaratonon szeptember 7-én.

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

DSTV: hamarosan élesben játszhatnak

2025. aug. 30.

Győzelmekkel zárta utolsó két nyári felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női együttese, melynek edzője, Zubai Gábor szerint sikerült elvégezniük azt a munkát az elmúlt hetekben, amit elterveztek, s már nagyon várják a bajnoki rajtot is. Hangkép.

Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták

Bajnoki és kupafeladatok előtt a focisták

2025. aug. 30.

A Dunaújváros FC női labdarúgói hazai pályán, míg a férfiak Iváncsán folytatják a Magyar Kupa és a bajnoki harmadosztály küzdelmeit vasárnap.

DSTV: idén is focival ünnepeltek

DSTV: idén is focival ünnepeltek

2025. aug. 29.

Idén is sokan voltak augusztus 20-án, akik az államalapítás ünnepe mellett a sport mellett is letették a voksukat. Jól sikerült az Augusztális Focikupa a DLSZ szervezésében. Hangkép.

Elkészült a röplabdázók bajnoki menetrendje

Elkészült a röplabdázók bajnoki menetrendje

2025. aug. 29.

Idegenben kezdi meg a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszát a DKSE felnőtt röplabda csapata, mely első hazai meccsét november 1-jén játssza az idei bajnokságban.

DSTV: Katona Réka Sára a vb-re készül

DSTV: Katona Réka Sára a vb-re készül

2025. aug. 28.

Parádésan szerepelt az idei szezonban a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára. A fiatal dunaújvárosi versenyző a Magyar Kupában, a bajnokságon és a vidék bajnokságon is kiválóan szerepelt, s emellett a júniusi Európa-bajnokságról is ezüstéremmel térhetett haza. Remek eredményeinek, kitartó munkájának köszönhetően ott lesz a szeptemberi maraton világbajnokságon is, ahol a szekszárdi Jámbor Lottival párban áll rajthoz. Hangkép.