Miért éri meg?
Pénteken a Városháza C-szárnyának rendezvénytermében fórumot tartanak a nyugdíjas foglalkoztatás előnyeinek bemutatására, ezúttal a vállalkozók témában történő teljes körű tájékoztatásával.
Az országos fórumsorozatot a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezek Országos Érdekképviseleti Szövetsége rendezi a Szövetkezeti Kutatóintézet Nonprofit Kft-vel közösen. Dolgos Attilát, a Szövetség alelnökét kérdeztük a fórumsorozat dunaújvárosi állomásának részleteiről. Az alelnök elmondta, hogy 2017. július 1-től van mód Magyarországon közérdekű nyugdíjas szövetkezetet létrehozni, akkor lépett életbe az ezen új formát megalkotó törvény. Ekkor országjárásba kezdetek és nyolcezer emberhez jutott el az üzenetük ebben a témában. Idén január 1-től új adószabályok léptek életbe hazánkban és egy új fórumsorozat során ezeknek a változásoknak a tükrében járják körbe újra a nyugdíjas foglalkoztatás kritériumait, fontos sarokpontjait, előnyeit a vállalkozások szemszögéből.
IDŐPONT:
2019. szeptember 27. (péntek) 10:30 – 12:30
HELYSZÍN:
Polgármesteri Hivatal Rendezvényterem
Dunaújváros, Városháza tér 2.
A rovat további hírei: Közélet
A város is bekapcsolódik a Versenyképes Járások programba
2025. ápr. 08.
Rendkívüli közgyűlést tartott a város önkormányzata a Városházán ma délelőtt. Egyetlen napirendről döntöttek a képviselők – a Versenyképes Járások programban történő indulásról.
Teljes útzárak a Pentele hídon – figyelem, az első ütem már pénteken kezdődik!
2025. ápr. 08.
A tervekről már zengettünk, most itt a következő időszak egyik meghatározó mérföldköve: teljes pályazárra készülhetnek a közlekedők a Pentele hídon – péntek délutántól várhatóan vasárnap estig.
Betett a zimankó az autóvásárnak vasárnap – de májusban folytatják!
2025. ápr. 08.
Gonosz tréfát űzött a hidegbetörés a dunaújvárosi autóvásár szervezőivel: kevesebben választották vasárnap délelőtti időtöltésük helyszínéül a vásárteret a jeges szélben. Csodák csodája: még így is köttetett üzlet!
A cél az innováció és a város fejlesztése
2025. ápr. 07.
Dunaújvárosnak is szüksége van az Európai Unió finanszírozta pályázatokra. Ezek a források hozzájárulnak ahhoz, hogy városunk fejlődjön és modernebb, szebb otthont biztosítson a lakosságnak. Erről is beszélt Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester az aktuális pályázati ciklus kapcsán.
Vadvirág a városban? Bárkinél lehet ilyen!
2025. ápr. 05.
Vadvirágos parcella minta projekt létrehozását tervezi az ÖKO-Klub Dunaújváros csapata. Az önkéntesek bevonásával futó, a városban önvető virágoskert-szigeteket eredményező közösségi kezdeményezéshez bárki csatlakozhat – már vannak is jelentkezők!
Professzionális fűnyíróval gazdagodtunk
2025. ápr. 03.
Nem lehet azt mondani, hogy elöregedett lenne a város üzemeltetésében dolgozó géppark, hiszen öt évvel ezelőtt gyakorlatilag semmilyen sem volt a városi cégeknek. Így az elmúlt években szépen apránként kellett ezen a téren is fejleszteni. Most új fűnyíró állhat munkába.
A körzetben élőkkel egyeztetve terveznek
2025. ápr. 03.
Dunaújváros életében is fontos, hogy a lakosság a felmerülő kérésekkel bátran fordulhasson a városvezetéshez. Így véli Barta Endre is, aki a 4-es választókerület képviselőjeként az ott élőkkel együtt szépíti az lakóközösséget. A szerdai lakossági fórumán is sok kérdést vitattak meg az egybegyűltek.